Zavrieť

Porady

danove priznanie k dani z prijmov FO

Zdravim vsetkych ucastnikov tejto financno-danovej society.

Chcem Vas poprosit o radu ohladne podavania danoveho priznania. Do maja 2004 som bol studentom, koncom augusta +september som pracoval na Slovensku (na dohodu) a od oktobra 2004 pracujem vo Velkej Britanii. Som povinny podat si danove priznanie doma za minuly rok a to s uvedenim prijmov domacich aj zahranicnych alebo staci ak slovensky zamestnavatel poda priznanie za mna bez zahranicnych prijmov? Ako je to vlastne s danami v ramci EU? Mame moznost si vybrat, pod ktory danovy system chcem spadat alebo sa pripadne rozdiely v daniach este dodanuju na Slovensku?

Ak sa niekto venujete tejto problematike, odpovedzte mi prosim bud tu alebo priamo na e-mail. Velmi pekne dakujem.

S pozdravom,

JS
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Si daňovým rezidentom SR, preto si povinný všetky prijmy si vysporiadať na Slovensku. Zamestnávateľ zo Slovenska i zamestnávateľ z VB ti dajú potvrdenia o príjme a zrazených preddavkoch na dań. Daň zaplatená v zahraničí sa uplatňuje buď metódou zápočtu alebo metódou vyňatia podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s VB.

    danove priznanie k dani z prijmov FO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.