Zavrieť

Porady

Stravné lístky

Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Dobrý deň,mala by som takú otázku, že zamestnancovi kúpime stravné lístky v hodnote 67,- Sk, z toho môžeme zaúčtovať len 48,95 Sk a zvyšné 18,05 Sk môžem platiť zo soc. fondu, a lístok by bol pre zamestnanca zadarmo? ďakujem za odpoveď
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Zuzy Pozri príspevok
Dobrý deň,mala by som takú otázku, že zamestnancovi kúpime stravné lístky v hodnote 67,- Sk, z toho môžeme zaúčtovať len 48,95 Sk a zvyšné 18,05 Sk môžem platiť zo soc. fondu, a lístok by bol pre zamestnanca zadarmo? ďakujem za odpoveď
Pokiaľ máš takú veľkú tvorbu fondu, tak to môžeš tak urobiť. Ale aby si o pol roka nepísala, že si sa prerátala a nemáš vo fonde nič, že čo potom. Nebola by si prvý prípad:

http://www.porada.sk/t63813-surne-stravne-listky.html
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

prosila by som o radu

účtujem strané lístky
nákup 213/211
343
int.doklad 527/213
472/213
335/213
335/343
nemám to dobre,lebo pri DPH nemám daňový základ.Akou formou to vy účtujete. ďakujem evika
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evika Pozri príspevok
prosila by som o radu

účtujem strané lístky
nákup 213/211
343
int.doklad 527/213
472/213
335/213
335/343
nemám to dobre,lebo pri DPH nemám daňový základ.Akou formou to vy účtujete. ďakujem evika
To DPH sa vzťahuje na poplatok (províziu) spoločnosti, ktorá ti predala str.lístky asi. Potom tá provízia nie je súčasťou ceny lístka ale je to služba na účet 518.
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

ozve sa mi prosím Vas do účtuje stavní lístky
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

prosím ozve sa mi niekto
Ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

evika Pozri príspevok
prosím ozve sa mi niekto
Ďakujem
Však napíš, aký máš problém a kto bude vedieť, ti odpovie.
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

takto účtujem sl. cez ID
527/213 55%
335/213 45%
472/213 SF
a potom doúčtovávam DPH
335/343
lenže na 343 nemám daňový základ
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
evika Pozri príspevok
takto účtujem sl. cez ID
527/213 55%
335/213 45%
472/213 SF
a potom doúčtovávam DPH
335/343
lenže na 343 nemám daňový základ

Šak SMITH ti odpovedal v príspevku č. 4 ...
0 0
chaoska chaoska

chaoska je offline (nepripojený) chaoska

ak mi ostali stravné lístky z r. 2007 , treba ich nejako zaúčtovať /na prelome rokov/do r. 2008 ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

chaoska Pozri príspevok
ak mi ostali stravné lístky z r. 2007 , treba ich nejako zaúčtovať /na prelome rokov/do r. 2008 ?
Nie, veď ich predsa už máš naúčtované na 213.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
chaoska Pozri príspevok
ak mi ostali stravné lístky z r. 2007 , treba ich nejako zaúčtovať /na prelome rokov/do r. 2008 ?
Budeš ich evidovať ako ceniny, ktoré sa ti zobrazia aj v súvahe, na strane aktív.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Infarkt Pozri príspevok
Šak SMITH ti odpovedal v príspevku č. 4 ...
Asi mám neviditeľné príspevky.
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
smith Pozri príspevok
Asi mám neviditeľné príspevky.
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Dobrý deň,
chcem Vás poprosiť vyriešiť môj problém.
Stravné lístky zamestnancom dávam vždy na začiatku mesiaca, napr. v decembri 18 prac.dní, ak mal zamestnanec v novembri 3 dní dovolenky stravné lístky v 12 mesiaci mu krátim o 3 ks. Ale teraz neviem čo s tým ak bude mať zamestnanec v 12/07 5 dní dovolenky lístky mu budem krátiť v 01/08 ale ako to zaúčtovať do nákladov.
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

my sa nerozumieme , ja neučtujem o provizii.Ja som tvoju odpoveď videla
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MartinkoK Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcem Vás poprosiť vyriešiť môj problém.
Stravné lístky zamestnancom dávam vždy na začiatku mesiaca, napr. v decembri 18 prac.dní, ak mal zamestnanec v novembri 3 dní dovolenky stravné lístky v 12 mesiaci mu krátim o 3 ks. Ale teraz neviem čo s tým ak bude mať zamestnanec v 12/07 5 dní dovolenky lístky mu budem krátiť v 01/08 ale ako to zaúčtovať do nákladov.
Do nákladov v decembri zaúčtuješ podľa vydaných straveniek v 12/07 teda 15 ks. V januári mu zase vydáš o 5 dni D čerpanej v decembri menej.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evika Pozri príspevok
my sa nerozumieme , ja neučtujem o provizii.Ja som tvoju odpoveď videla
Kupuješ stravné lístky priamo v nejakej reštaurácii s DPH? Potom aj predaj zamestnancom by mal byť zdaňovaný.
0 0
ronel ronel

ronel je offline (nepripojený) ronel

Mam taku otazku, ked nakupujem stravne listky v hodnote 70,- Sk ako si mozem dat do nakldov 55% zo sumy 89,- Sk, ked moj preukázaný náklad je 70,- Sk za stravný lístok? Viem, že zákon hovorí , že do nákladov 55% zo sumy stravneho a max do výšky 89,- stravného lístka. Lebo ja to chápem tak, že keď nakupujem SL za 70,- Sk, tak 55% z 70,- Sk, keď za 90,- Sk tak 55% zo sumy 89,- Sk. Je to tak, alebo to chápem zle?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ronel Pozri príspevok
Mam taku otazku, ked nakupujem stravne listky v hodnote 70,- Sk ako si mozem dat do nakldov 55% zo sumy 89,- Sk, ked moj preukázaný náklad je 70,- Sk za stravný lístok? Viem, že zákon hovorí , že do nákladov 55% zo sumy stravneho a max do výšky 89,- stravného lístka. Lebo ja to chápem tak, že keď nakupujem SL za 70,- Sk, tak 55% z 70,- Sk, keď za 90,- Sk tak 55% zo sumy 89,- Sk. Je to tak, alebo to chápem zle?
Zle to chápeš, zle. Minimum je 55% z ceny lístka- 38,50 Sk a maximim môže byť až 55% z 89.- 48,95 Sk.
0 0
DS1 DS1

DS1 je offline (nepripojený) DS1

Ak sa jedná o stravné poukážky DPH sa neuplatňuje pre zamestnanca, ak sa jedná o stravné lístky DPH sa uplatňuje z 45% ceny jedla, potom základ dane je protihodnota,ktorú hradí zamestnanec a tomu prislúchajúca daň
Podrobnejšie čítaj v DÚPP 14/2007, ktorý vydáva poradca podnikateľa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať