Zavrieť

Porady

surne stravne listky

Mohla by som sa este spytat ohladom str. listkov.

My mame stravne listky v hodnote 80,-

prispevok zamestnavatela je 55% z 80,-co je 44,-
jan-marec si zamestanec platil 36(45% z 80,-).
kedze sme vobec necerpali soc.fond, chceli sme im to vynahradit
a april-jun neplatil nic za gastrolistky to znamena ze 36,- sme uhradazali zo soc.fondu.

Od jula sme dali 24,-/lístok prispevok so soc fondu a 12,- si zamestanec platil sám.
Lenze teraz som zistila ze uz nemam prostriedky na soc.fonde.Rozmyslala som ci by som nemohla dat 30% s zo soc.fondu a 15% na 528-ned.naklad. tym by sa ten prispevok zo soc.fondu znizil.

alebo mam preuctovat na 527 sumu48,95,- zvysok 31,05 dat so soc.fondu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    nicolek Pozri príspevok
    Mohla by som sa este spytat ohladom str. listkov.

    My mame stravne listky v hodnote 80,-

    prispevok zamestnavatela je 55% z 80,-co je 44,-
    jan-marec si zamestanec platil 36(45% z 80,-).
    kedze sme vobec necerpali soc.fond, chceli sme im to vynahradit
    a april-jun neplatil nic za gastrolistky to znamena ze 36,- sme uhradazali zo soc.fondu.

    Od jula sme dali 24,-/lístok prispevok so soc fondu a 12,- si zamestanec platil sám.
    Lenze teraz som zistila ze uz nemam prostriedky na soc.fonde.Rozmyslala som ci by som nemohla dat 30% s zo soc.fondu a 15% na 528-ned.naklad. tym by sa ten prispevok zo soc.fondu znizil.

    alebo mam preuctovat na 527 sumu48,95,- zvysok 31,05 dat so soc.fondu?
    Robili ste zbrklé a nesystémové kroky, ktoré už teraz ťažko spätne poopravuješ.

    Mali ste na začiatku určiť, ako bude cena 80,- SK rozdelená. Dobre, zamestnávateľ môže cez svoje náklady uhradiť 48,95 SK, potom si treba zanalyzovať váš soc. fond, t.j. koľko SKK mesačne tvoríte a koľko teda môžete prispieť. Zo SF sa bežne prispieva oveľa menšími čiastkami, než ste prispievali vy, preto ste si ho rýchlo "vybielili" (neviem, kto tak nerozumne rozhodol ). Bežne je to nejakých 2 - 10 SKK. Ostatné si musí zamestnanec zaplatiť sám.

    Na tvojom mieste by som dával na 527 sumu 48,95 sKK, lebo to je uznaná výška. A rozdiel rozdeliť medzi SF a zamestnancom. Ak máte dostatočnú tvorbu SF, tak môžte aj celý rozdiel (31,05) hradiť so SF, ale za pár mesiacov sa potom nepýtaj, ako nadotovať SF, keď bude nulový .

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Paula Pozri príspevok
    ten istý problém riešený aj tu:

    http://www.porada.sk/t17445-stravny-listok.html

    zbytočné "rozhádzané"
    Asi by bolo lepšie spojiť témy. Nahlásim moderátorom.

    bsbs je offline (nepripojený) bsbs

    bsbs
    Ak riesis stravovanie zamestnancov gastrolistkami, tak od 1.9.2007 nastala zmena, kde podla §152 novely ZP, musi byt hodnota gastrolistka najmenej 75% stravneho poskytovaneho podla osob. predisu, t.j. 67,- Sk, z toho prispevok firmy musi byt najmenej 55%, teda 36,71 Sk.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    bsbs Pozri príspevok
    Ak riesis stravovanie zamestnancov gastrolistkami, tak od 1.9.2007 nastala zmena, kde podla §152 novely ZP, musi byt hodnota gastrolistka najmenej 75% stravneho poskytovaneho podla osob. predisu, t.j. 67,- Sk, z toho prispevok firmy musi byt najmenej 55%, teda 36,71 Sk.
    Táto zmena ich nijako neovplyvní, nakoľko oni majú stravný lístok v hodnote 80,- SKK.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.