Zavrieť

Porady

Hlasenie na dan. úrad o nadobudnutí noveho dopr. prostriedku z EUl

Formou finanč. lizingu sme nadobudli užitkový automobil od slov. lizing. spoločnosti, ale dodávateľom bola firma z ČR.Musíme podať hlásenie na daňový úrad, že sme nedobudli nový dopr. prostriedok, alebo to robí lizing. spoločnosť?
Dopr. inšpektorát pri zaevidovaní dopr. prostriedku toto potvrdenie nevyžadoval. Nevieme aká bude reakcia z dan. úradu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vjejka je offline (nepripojený) vjejka

    vjejka
    Leasingova spoločnosť takéto veci za vás urcite nespraví a dopravný inšpektrát to netrápi, určite si to musíte spraviť sami.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa v tomto prípade je LZ spoločnosť dodávateľom a jej bol dodaný dopravný prostriedok.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    KEJKA Pozri príspevok
    podľa mňa v tomto prípade je LZ spoločnosť dodávateľom a jej bol dodaný dopravný prostriedok.
    Ale daňovník bude účtovať o MV.
    Ak ste nadobudli MV do 31.12.2007 a zaradili do majetku firmu o účtujete výdavky spojené s užívaním MV ste povinný do 15 dní od nadobudnutia dať
    Daňové priznanie k dani motorových vozidiel v zmysle zákona platného v roku 2007 - teda starého zákona.
    Pozrite si tému:
    http://www.porada.sk/t62615-p7-dan-z...tml#post591826

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pre DMV áno. Otázka pre mňa však vyznela ako súvislosť s priznaním DPH - nadobudnutie vozidla z EU.
    Tak pardon.

    Brouk je offline (nepripojený) Brouk

    Brouk
    Ale ja nemyslím na dan z motorových vozidiel, to sme podali, ale o podanie informácie o nadobudnutí prostriedku pri zápise na DI.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Brouk Pozri príspevok
    Ale ja nemyslím na dan z motorových vozidiel, to sme podali, ale o podanie informácie o nadobudnutí prostriedku pri zápise na DI.
    Komu informáciu?

    Ak ste podali daňové priznanie, tam ste museli uviesť EČ motorového vozidla, dátum vzniku daňovej povinnosti, počet dní, k ktorých vozidlo podlieha k dani.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ale nejde o DMV, pozor, asi predsa len pojde o DPH a na to som odpovedala vo svojom prvom príspevku.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    KEJKA Pozri príspevok
    ale nejde o DMV, pozor, asi predsa len pojde o DPH a na to som odpovedala vo svojom prvom príspevku.
    Už som si všimla aj, že to má zadané v DPH, ale otázka je ???

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    asi má problém, že je auto z ČR teda z EU, tak asi podať DP k DPH - nadobudnutie nového vozidla, písala som že to nie je opodstatnené, kedže nadobudol od slov.LZ spoločnosti.
    ......................
    sranda, ako sa z poraďákov stávajú veštice, nie?
    človiečik Vladimír Ozimý
    Brouk Pozri príspevok
    Formou finanč. lizingu sme nadobudli užitkový automobil od slov. lizing. spoločnosti, ale dodávateľom bola firma z ČR.Musíme podať hlásenie na daňový úrad, že sme nedobudli nový dopr. prostriedok, alebo to robí lizing. spoločnosť?
    Dopr. inšpektorát pri zaevidovaní dopr. prostriedku toto potvrdenie nevyžadoval. Nevieme aká bude reakcia z dan. úradu?
    Vy máte predsa zmluvný vzťah s lízingovou spoločnosťou (SK)...nevidím dôvod na podanie daňového priznania...to si vyrieší lízingová spoločnosť...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.