Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ja som už ohľadom DzMV diskutovala s pracovníčkami DU. Boli veľmi milé - ak sa mi chce, mám si prísť pre "tlačivo" na oznámenie o vzniku príp. zániku daň. povinnosti, ale to si ho vytvorili na podateľni sami, lebo ich otravovalo, že musia klientov posielať domov s dlhým nosom. Alebo, ak sa mi nechce tam chodiť, mám si oznámenie vymyslieť - tak som vymyslela:

Oznamujem Vám, že dňom 01. 01. 2008 mi vzniká daňová povinnosť k dani z motorových vozidiel. ŠPZ predmetného MV: xx-xxx xx. S pozdravom...

Samozrejme, v hlavičke DIČ, aby si to vedeli zaradiť. Bolo to OK, potrebujú mať hlavne dátum vzniku/zániku a ŠPZ. Tož toľko...
0 0
Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

Prechodné ustanovenia k úpravám účinným od 1. decembra 2007
(1) Ak daňová povinnosť kmiestnym daniam, poplatková povinnosť k poplatku a oznamovacia povinnosť vzniknú do 31. decembra 2007, postupuje sa podľa predpisov účinných do 30. novembra 2007. Daň za jadrovézariadenie sa za rok 2007 vyrubuje podľa predpisov účinných od 1. decembra 2007.
(2) Daňovník dane z motorových vozidiel v roku 2008 platí preddavky na daň v súlade s § 91 ods. 1 a 2 v znení účinnom od 1. decembra 2007 tomu správcovi dane, ktorý je miestne príslušný podľa evidencie vozidla k 1. januáru 2008.
A čo ods. 3 podľa ktorého: Daňovník, ktorého predpokladaná daň u jedného správcu dane nepresiahne 20 000 Sk, preddavky na daň na bežné zdaňovacie obdobie neplatí. Daňovník podľa § 90 ods. 2 preddavky na daň neplatí v tom zdaňovacom období, v ktorom vznikla daňová povinnosť. Má zaplatiť DzMV do 31.1.2008 alebo 2009???
(3) Daňové priznanie k dani z motorových vozidiel sa podľa § 90 v znení účinnom od 1. decembra 2007 prvýkrát podá v lehote do 31. januára 2009.“.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Cit. z www.drsr.sk

Podanie daňového priznania a zaplatenie dane:

V roku 2008 daňovník dane z motorových vozidiel nebude podávať daňové priznanie. Daňové priznanie k dani z motorových vozidiel daňovník podľa novely zákona podá prvýkrát za rok 2008 v lehote do 31. januára 2009. V tejto lehote je daňovník povinný daň aj zaplatiť, resp. doplatiť rozdiel dane v prípade platenia preddavkov na daň na rok 2008.
V lehote na podanie daňového priznania je daňovník povinný zaplatiť aj pomernú časť dane pri vzniku a zániku daňovej povinnosti v priebehu roka 2008.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Zamestnávateľ vyšle zamestnanca na prac. cestu. Ale zamestnanec nemá vlastné auto, ale si ho požičia (od rodiny, kamarátov, ...). Bude potom musieť zamestnávateľ platiť daň aj za takéto auto ? A môže vôbec sa použiť na prac. cestu požičané auto ?
Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Janinkaaa Pozri príspevok
Zamestnávateľ vyšle zamestnanca na prac. cestu. Ale zamestnanec nemá vlastné auto, ale si ho požičia (od rodiny, kamarátov, ...). Bude potom musieť zamestnávateľ platiť daň aj za takéto auto ? A môže vôbec sa použiť na prac. cestu požičané auto ?
Ďakujem
Zamestnávateľ bude mať povinnosť zaplatiť daň za toto auto. Nie je podstatné, že zamestnanec odkiaľ má to auto, či je majiteľom, alebo ho má iba požičané.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

(2) Daňovníkom je tiež
a) zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec, ak daňová povinnosť nevznikla už držiteľovi vozidla,
0 0
Ivula Ivula

Ivula je offline (nepripojený) Ivula

Zdravím poraďákov! Ako som pochopila z príspevkov a usmernenia DR, tak daňovník prihlásený k dani z MV v roku 2007, podá DP do 31.1.09 a v tomto termíne aj zaplatí daň za rok 2008, ale prihlásenie už nepodáva, nakoľko sa tak stalo v r.2007.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Zdravím tiež všetkých poraďákov,
mám jednu "technickú otázočku"
Zaujímalo by ma, čo uviesť v DP k DzMV pri úžitkových vozidlách - celková hmotnosť vozidla v tonách.

§ 96 Výklad niektorých pojmov

(1) Úžitkovým vozidlom sa na účely tohto zákona rozumie vozidlo kategórie M2, M3, N1 až N3 a O1 až O4. 38)

(2) Celková hmotnosť vozidla je súčet pohotovostnej a užitočnej hmotnosti. V návesových jazdných súpravách sa celkovou hmotnosťou jednotlivého vozidla rozumie numerický súčet hmotností pripadajúcich na jednotlivé nápravy.


údaje z TP z časti ROZMERY A HMOTNOSTI:
31. G.Prevádzková hmotnosť
32. F.1 Najväčšia prípustná celková hmotnosť
33. N Najväčšia prípustná hmotnosť pripadajúca na nápravu
34.F.3 Najväčšia prípustná hmotnosť jazdenej súpravy

Doposiaľ som uvádzala prevádzkovú hmotnosť....
Ď.
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
atka4 Pozri príspevok
Zdravím tiež všetkých poraďákov,
mám jednu "technickú otázočku"
Zaujímalo by ma, čo uviesť v DP k DzMV pri úžitkových vozidlách - celková hmotnosť vozidla v tonách.

§ 96 Výklad niektorých pojmov

(1) Úžitkovým vozidlom sa na účely tohto zákona rozumie vozidlo kategórie M2, M3, N1 až N3 a O1 až O4. 38)

(2) Celková hmotnosť vozidla je súčet pohotovostnej a užitočnej hmotnosti. V návesových jazdných súpravách sa celkovou hmotnosťou jednotlivého vozidla rozumie numerický súčet hmotností pripadajúcich na jednotlivé nápravy.


údaje z TP z časti ROZMERY A HMOTNOSTI:
31. G.Prevádzková hmotnosť
32. F.1 Najväčšia prípustná celková hmotnosť
33. N Najväčšia prípustná hmotnosť pripadajúca na nápravu
34.F.3 Najväčšia prípustná hmotnosť jazdenej súpravy

Doposiaľ som uvádzala prevádzkovú hmotnosť....
Ď.
Spočítajú sa hmotnosti pripadajúce na nápravu

Doplním
http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/D...type=1&aid=942
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Lydka R Pozri príspevok
Spočítajú sa hmotnosti pripadajúce na nápravu
Tak to aby som to hneď v pondelok opravila. Ešte, že je to auto z 122007.
Takže súčet údajov? (teda z kolonky 33 - tam máme 2 údaje 1850/2120) Ide o vozidlo N1 Peugeot Boxer 2,5 HD.
Ďakujem
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

atka4 Pozri príspevok
Tak to aby som to hneď v pondelok opravila. Ešte, že je to auto z 122007.
Takže súčet údajov? (teda z kolonky 33 - tam máme 2 údaje 1850/2120) Ide o vozidlo N1 Peugeot Boxer 2,5 HD.
Ďakujem
Predsa mi to vŕta v hlave.
V DP je požadovaný údaj:
III.oddiel, r. 05 - celková hmotnosť vozidla v tonách
05 Uveďte u nákladného motorového vozidla celkovú hmotnosť vozidla v tonách
podľa údajov v dokladoch vozidla.
V poučení na vyplnenie DP je uvedené nasledovné:
05 Uveďte u nákladného motorového vozidla celkovú hmotnosť vozidla v tonách
podľa údajov v dokladoch vozidla.
Jasne je napísané "hmotnosť vozidla"
alebo asi fakt nerozumiem pojmu?
Ďakujem, poraďte
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

atka4 Pozri príspevok
Zdravím tiež všetkých poraďákov,
mám jednu "technickú otázočku"
Zaujímalo by ma, čo uviesť v DP k DzMV pri úžitkových vozidlách - celková hmotnosť vozidla v tonách.

§ 96 Výklad niektorých pojmov

(1) Úžitkovým vozidlom sa na účely tohto zákona rozumie vozidlo kategórie M2, M3, N1 až N3 a O1 až O4. 38)

(2) Celková hmotnosť vozidla je súčet pohotovostnej a užitočnej hmotnosti. V návesových jazdných súpravách sa celkovou hmotnosťou jednotlivého vozidla rozumie numerický súčet hmotností pripadajúcich na jednotlivé nápravy.


údaje z TP z časti ROZMERY A HMOTNOSTI:
31. G. Prevádzková hmotnosť
32. F.1 Najväčšia prípustná celková hmotnosť
33. N. Najväčšia prípustná hmotnosť pripadajúca na nápravu
34. F.3 Najväčšia prípustná hmotnosť jazdenej súpravy

Doposiaľ som uvádzala prevádzkovú hmotnosť....
Ď.
V minulom roku som do daň. priznania pri N1 uviedla údaj "celková hmotnosť vozidla v tonách", ktorý údaj bol v TP (pričom v TP bol aj údaj pohotovostná a užitočná hmotnosť).
Pre rok 2008 beriem údaj "F.1 Najväčšia prípustná celková hmotnosť".
Súčet hmotností pripadajúcich na jednotlivé nápravy sa - podľa môjho názoru - týka návesových jazdných súprav.
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

Dobry vecer Vam prajem. Ak by mi vedel niekto poradit budem velmi rada. Tu je moja otazka ohladom dane z motorovych vozidiel. Som zivnostnicka a osobne motorove vozidlo,ktore vyuzivam na podnikanie mam zaregistrovane v Michalovciach -kosicky samospravny kraj/,Radaby som sa dozvedela,kedze viem ze nastala nejaka zmena neviem aku sadzbu dane mam zaplatit a ci sa mam riadit podla zdvihoveho objemu valcov kde moje ma 1905 cm3, alebo podla hmotnosti vozidla. A kedy vlastne mam podat danove priznanie , nie som v tom az taka zbehla. Dakujem za odpoved
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

ahoj Johanka, dakujem za odpoved ak patrila mne , ale tento zakon je zakonom vseobecnym a nie su tam uvedene ziadne sadzby dane pre kosicky samospravny kraj.Nevies mi poradit blizsie?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
*Emma Lehotská* Pozri príspevok
ahoj Johanka, dakujem za odpoved ak patrila mne , ale tento zakon je zakonom vseobecnym a nie su tam uvedene ziadne sadzby dane pre kosicky samospravny kraj.Nevies mi poradit blizsie?
Príspevok č 136. Sú tam sadzby všetkých krajov.
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

Dakujem za odpovede. Pozrela som si kolko som zaplatila za rok 2007 a to bolo 3990,=Sk a podla tabulky na rok 2008 je to 4000,-Sk. Je mozne ze nastalo navysenie o 10,-Sk samospravnym krajom , alebo ja som urobila niekde chybu
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
*Emma Lehotská* Pozri príspevok
Dakujem za odpovede. Pozrela som si kolko som zaplatila za rok 2007 a to bolo 3990,=Sk a podla tabulky na rok 2008 je to 4000,-Sk. Je mozne ze nastalo navysenie o 10,-Sk samospravnym krajom , alebo ja som urobila niekde chybu
Možno chyba, možno si nepoužívala auto celý rok 2007. Lebo sadzba pre Košický kraj sa nemenil.
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

Dakujem za odpoved. Takze mojou povinnostou je aj podat danove priznanie , alebo len zaplatit a povazovat to za vybavenu zalezitost ak viem ze sa v roku 2008 nic nebude menit.Minuly rok som auto prvykrat prihlasila , podala DP a potom zaplatila dan, a teraz staci len zaplatit?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať