Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

.... lebo ja mám klienta SZČO, čo používa striedavo
- vlastné vozidlo nezaradené do OM,
- vozidlo zaradené v OM
na podnikanie; ako sa bude daň platiť v tomto prípade...., očakávam, že 1/365-nu za počet dní použitia..., len tá oznamovacia povinnosť mi nie je jasná z praktického hľadiska (asi mi niekto stojí na kábli ).
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

No, môj príspevok tiež naznačuje, že mi niekto sedí na kábli. Sledujem túto tému iba zo záujmu, na šťastie mi nehrozí viacero záujemcov o použitie tohože auta.
0 0
symona symona

symona je offline (nepripojený) symona

aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac
V nemom úžase sedím a čítam. Ľudia dobrí, čo to zasa na nás vymysleli? Ešteže tu máme šikovných ľudí a upozornia nás na takúto záludnosť. Neviem, či len ja som taká nešika, keď nestíham pracovať a študovať súčasne.
0 0
anaka anaka

anaka je offline (nepripojený) anaka

Ako sa má správne uhradiť DzMV za 08 keď u nás majú niektorí príkazné zmluvy a v nich je dohodnuté, že požijú svoje súkromné vozidlo na vykonanie činnosti a výdavky im budú preplatené podľa zákona o cestovných náhradách? Vzťahuje sa vôbec DzMV aj na autá použité na základe príkazných zmlúv?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
anaka Pozri príspevok
Ako sa má správne uhradiť DzMV za 08 keď u nás majú niektorí príkazné zmluvy a v nich je dohodnuté, že požijú svoje súkromné vozidlo na vykonanie činnosti a výdavky im budú preplatené podľa zákona o cestovných náhradách? Vzťahuje sa vôbec DzMV aj na autá použité na základe príkazných zmlúv?
prosím o odpoveď, možno aj viacerých to bude zaujímať, a ako je to s DzMV pri používaní zamestnancového auta? Ď.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
cactus Pozri príspevok
prosím o odpoveď, možno aj viacerých to bude zaujímať, a ako je to s DzMV pri používaní zamestnancového auta? Ď.
Pozri #2
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
smith Pozri príspevok
§ 85
Daňovník

(1) Daňovníkom je fyzická osoba alebo právnická osoba alebo ich organizačná zložka zapísaná do obchodného registra, ktorá
a) je ako držiteľ zapísaná v dokladoch vozidla42),
b) užíva vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaná osoba, ktorá zomrela, bola zrušená alebo zanikla,
c) užíva vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaná osoba, ktorá nepoužíva vozidlo na podnikanie.

(2) Daňovníkom je tiež
a) zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec, ak daňová povinnosť nevznikla už držiteľovi vozidla,
b) stála prevádzkáreň alebo iná organizačná zložka osoby s trvalým pobytom alebo sídlom v zahraničí.

Tak to bude veru zaujímavé, ako sa to bude riešiť. Na začiatku roku odkiaľ mám vedieť či zamestnanec počas roka použije svoje súkromné vozidlo na účely zamestnávateľa?
a nebude sa to napr. riešiť tak, že
DzMV sa zaplatí iba na tie dni, kedy ho bude zamestnanec používať služobne? A tiež je otázne, že koľkokrát do roka?
Ale to by musel vedieť dopredu, kedy ho použije.
Je to veru riadne zamotané?!
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Uvarte si večer vínko a prečítajte si tých pár §§ ako celok, najlepšie od prechodných ustanovení . Myslím, že spôsob podávania DP a oznamovacie povinnosti sú napísané pomerne zrozumiteľne .
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Ďakujem, Johanka
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Mám takúto otázočku.
Zamestnanec používa na služobné cesty vlastné osobné motorové vozidlo, resp. vozidlo svojej matky s trvalým bydliskom v ČR, vozidlo je na českých značkách.
Kto bude platiť cestnú daň?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zamestnávateľ. Opravím, nie cestnú daň, ale daň z motorových vozidiel.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Tweety Pozri príspevok
Zamestnávateľ. Opravím, nie cestnú daň, ale daň z motorových vozidiel.
Ďakujem,
samozrejce cestná daň, ten výraz je tak veľmi zažitý, že si to ani neuvedomím.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

ešte jednu otázočku mám,
Od 1.1.2007 je SZČO platcom dane z MV a od 1.12.2007 začne využívať ďaľšie vozidlo na podnikanie, daňové priznanie k 1.12.2007 k tomuto vozidlu je dodatočné alebo nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zlata Pozri príspevok
ešte jednu otázočku mám,
Od 1.1.2007 je SZČO platcom dane z MV a od 1.12.2007 začne využívať ďaľšie vozidlo na podnikanie, daňové priznanie k 1.12.2007 k tomuto vozidlu je dodatočné alebo nie?
Riadne, pretože to DP bude len na to nové vozidlo od 1.12.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Tweety Pozri príspevok
Riadne, pretože to DP bude len na to nové vozidlo od 1.12.
Ďakujem pekne!
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Prikladám usmernenie k dani z motorových vozidel na rok 2008 zo stránky drsr.
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

ahojte študujem a študujem ale ešte stále nemám jasno ak zamestnanec použije motorové vozidlo a zamestnávateľ ma platiť daň z m.v.?????
či zamestnávateľ to ma oznámiť daňovému úradu alebo nie stačí iba podať daňové priznanie na konci roka?????ako je to vlastne ?????
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

zsazsula Pozri príspevok
ahojte študujem a študujem ale ešte stále nemám jasno ak zamestnanec použije motorové vozidlo a zamestnávateľ ma platiť daň z m.v.?????
či zamestnávateľ to ma oznámiť daňovému úradu alebo nie stačí iba podať daňové priznanie na konci roka?????ako je to vlastne ?????
Zatiaľ je podstatné toto:

V roku 2008 daňovník dane z motorových vozidiel nebude podávať daňové priznanie. Daňové priznanie k dani z motorových vozidiel daňovník podľa novely zákona podá prvýkrát za rok 2008 v lehote do 31. januára 2009. V tejto lehote je daňovník povinný daň aj zaplatiť, resp. doplatiť rozdiel dane v prípade platenia preddavkov na daň na rok 2008.

A ďalej sa varí:

Daňové riaditeľstvo SR bude na svojej internetovej stránke informovať aj o ďalších zmenách týkajúcich sa dane z motorových vozidiel, ktoré upravila novela zákona.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Hmmm, hneď ako zistia "čo tým chcel básnik povedať" , bude nám oznámené .
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Johanka Pozri príspevok
Hmmm, hneď ako zistia "čo tým chcel básnik povedať" , bude nám oznámené .
Dovolím si doplniť:

...hneď ako zistia "čo tým chcel básnik povedať" , bude nám to oznámené vymeraním pokuty

Ja už nemôžem z tejto našej SR, asi sa odsťahujem do Afriky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať