Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Prečítala som si celú tému, ale nenašla som tam, či sa vzťahuje zákon aj na konateľa, ktorý nie je zamestnancom, ale používa auto pre firmu s.r.o. Je firma v tomto prípade povinná podať na DU oznámenie? Ďakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

aladin Pozri príspevok
cize chcel som len tuto cast

............ísaný zamestnanec, ak daňová povinnosť nevznikla už držiteľovi vozidla............
toto by som chapala tak, ze ak drzitel vozidla uz z nejakeho dovodu ma povinnost platit DzMV tak potom zamestnavatel dat neplati....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Marianna01 Pozri príspevok
preštudovala, pretočila panenky, v duchu zahrešila, predstavila si, čo to v praxi znamená, zamyslela sa a prišla na jediné:

VO VLÁDE SEDÍ NIEKTO, KTO STRAŠNE NENÁVIDÍ ÚČTOVNÍKOV!!!
Mozno nam chcu dat len nejaku moznost si zase na niecom zarobit, najprv RZZP teraz zase zuctovanie (ak sa to tak da nazvat) Dz MV, uz si viem predstavit niektorych klientov, ktori mi daju vypisat danove priznanie k DzMV na buduci rok ako sa tvaria, ked by som si za to nieco prihodila. To som dnes chcela utekat na DU, robia tam k tomuto skolenie, ale musim vyuzit cas ked je moj drobec u babiny a rychlo pracovat na DPH. Pre mna ako osobu je to vsak potesujuce ze tento rok dan z MV neplatim, vlastne ze ju za tento rok platim az o rok...Prajem pekny den
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

kacena26 Pozri príspevok
Dobrý deň, od 1.1. do 31.3. máme vyradené niektoré vozidlá.do 31.1 podám oznámenie o ukončení ich používania ÁNO

ozmámenie o predpokladanej dane MV podám len za vozidlá ktoré pouzívam od 1.1. v termíne do 31.1.08. preddavky mi vychádzajú platit štvrtročne v termínoch 31.3,30.6,30.9 a 31.12. pochopila som to správne? no ale co s vyradeními autami mám zohladniť na preddavkoch aj túto sumu ktorá mi vychádza za tieto autá?
NIE, do preddavku zahrnieš sumu dane len za vozidlá, ktoré sa v r. 2008 budú používať na podnikanie, t.j. ku ktorým ti vzniká daňová povinnosť.
a ako má vlasne vypadať to oznámenie na DU o predpokladanej výške dane MV?
...........
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

m.hladka Pozri príspevok
Prečítala som si celú tému, ale nenašla som tam, či sa vzťahuje zákon aj na konateľa, ktorý nie je zamestnancom, ale používa auto pre firmu s.r.o. Je firma v tomto prípade povinná podať na DU oznámenie? Ďakujem
Konateľ je pre s.r.o. zamestnancom aj v prípade, že nepoberá odmenu. Teda na použitie jeho súkromného os. vozidla na PC sa vzťahuje taký istý režim ako na iného zamestnanca.
Daňovník ktorý využíva vozidlá zamestnancov na PC nemá oznamovaciu povinnosť, takže neoznamuješ nič.
0 0
Erika 1982 Erika 1982

Erika 1982 je offline (nepripojený) Erika 1982

Zdravím všetkých spravodlivo nahnevaných na novelu DzMV.
Len mám otázočku:
Zamestnanec používa súkromné auto na služboné účely - robí vyúčtovanie cestovného. O tomto máme oznámiť na DU, že sa za neho bude platiť cestná daň? Lebo v DP za 2007 o ňom nie je zmienka. A čo ak zamestnanec predá toto svoje súkromné auto? Máme to zasa ohlásiť na DU, že ho už nepoužívame na podnikanie?
Na tieto oznamovačky by mohlo MF SR vydať dajaké tlačivo, aby bolo každému všetko jasné, keď už takúto nádheru schválili...
Ďakujem za odpovede
E
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pozri si poslednú vetu predchádzajúceho príspevku .
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Erika, v príspevku na tvojím máš odpoveď.
Daňovník ktorý využíva vozidlá zamestnancov na PC nemá oznamovaciu povinnosť, takže neoznamuješ nič.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Johanka Pozri príspevok
Prechodné ustanovenie §104b
(1) Ak daňová povinnosť k miestnym daniam, poplatková povinnosť k poplatku a oznamovacia povinnosť vzniknú do 31. decembra 2007, postupuje sa podľa predpisov účinných do 30. novembra 2007. Daň za jadrové zariadenie sa za rok 2007 vyrubuje podľa predpisov účinných od 1. decembra 2007.

Podľa zadania vznikla daňová povinnosť pred 31/12/2007, nie je dôvod oznamovať ďalšie používanie takéhoto MV podľa znenia novely .

liba2 Pozri príspevok
to znamená, že za rok 2007 ste podali daň. priznanie DzMV, správca dane o vás vie; kým mu neoznámite, že ste prestali dané vozidlo používať na podnikanie, dovtedy eviduje toto vozidlo ako využívané na podnikanie; takže k 1.1.2008 netreba nič oznamovať.

Čiže, to isté platí aj pri automobiloch zamestnancov, použitých v našom podnikaní počas roku 2007, pričom tento automobil sa bude aj naďalej používať v podnikaní v roku 2008? Neviem. Inak ďakujem za odpovede.

Stále mi to "vŕta" v hlave...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Johanka Pozri príspevok
Pozri si poslednú vetu predchádzajúceho príspevku .
cloe Pozri príspevok
Erika, v príspevku na tvojím máš odpoveď.
Daňovník ktorý využíva vozidlá zamestnancov na PC nemá oznamovaciu povinnosť, takže neoznamuješ nič.
Príklad toho, ako sa čítajú príspevky.
0 0
Erika 1982 Erika 1982

Erika 1982 je offline (nepripojený) Erika 1982

Ďakujem za upozornenie.
Takže si vypočítam počet dní do predaja súkromného auta zamestnanca a vypočítam pomernu časť daňe z MV. Chápem dobre?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

M3G Pozri príspevok
Čiže, to isté platí aj pri automobiloch zamestnancov, použitých v našom podnikaní počas roku 2007, pričom tento automobil sa bude aj naďalej používať v podnikaní v roku 2008? Neviem. Inak ďakujem za odpovede.

Stále mi to "vŕta" v hlave...
MV zamestnancov sa neoznamujú vôbec, podáva sa na ne (za ne ) DP v lehote do 31/01/2009.

Pozri posledných cca 5 príspevkov .
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

cloe Pozri príspevok
Erika, v príspevku na tvojím máš odpoveď.
Daňovník ktorý využíva vozidlá zamestnancov na PC nemá oznamovaciu povinnosť, takže neoznamuješ nič.
Už to chápem, sorry.
0 0
tebso tebso

tebso je offline (nepripojený) tebso

Som FO aj konateľ spoločnoti svoje súkromné vozidlo používam vo všetkých. Preddavky na daň z motorových vozidiel budem potom platiť len raz za každé auto alebo za každú firmu zvlášť a daňové priznanie budem podávať lez raz za každé auto alebo tiež za každú firmu zvlášť?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Teória :
§85
(2) Daňovníkom je tiež
a) zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec; to neplatí ak zamestnávateľom je vyšší územný celok, do rozpočtu ktorého plynie daň z motorových vozidiel,
...

§ 90
...
(2) Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť správcovi dane miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti, okrem daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a).




0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Anja111 Pozri príspevok
Informovala som sa na DU, ako sa bude dokazovať, že auto patrí do EURO 3, 4, 5 a dozvedela som sa, že pre Trnavský kraj podľa roku výroby, uvedenom v TP.
A tak mám problém. Auto je kúpené v 8.2006, čo má zapísané v TP aj ako rok výroby. Podľa toho by patrilo do skupiny EURO 3.
Podľa horeuvedenej tabuľky zaradenia EURO, však má v TP poznámku: ES 2003/76B, podľa čoho by patrilo do skupiny EURO 4.
Takže, kam to auto patrí? Prosím o názory...
Nikto neuplatňuje zníženie dane z MV? Ak áno, ako to treba dokladovať na Vašom DU?
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Anja111 Pozri príspevok
Nikto neuplatňuje zníženie dane z MV? Ak áno, ako to treba dokladovať na Vašom DU?
Ja si uplatňujem zníženú sadzbu, tiež v Trnavskom SSK, ale mám od výrobcu potvrdenie o splnení noriem Euro ..... Dávali nám to hneď pri kúpe vozidla.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

mandula Pozri príspevok
Ja si uplatňujem zníženú sadzbu, tiež v Trnavskom SSK, ale mám od výrobcu potvrdenie o splnení noriem Euro ..... Dávali nám to hneď pri kúpe vozidla.
Ďakujem... Takže budem pátrať ešte týmto smerom, hoci ja si myslím, že keď je to uvedené v TP, tak by to mali akceptovať... A potom už len všetko zdokladovať na DU, aby uznali zníženie EURO 4...
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Anja111 Pozri príspevok
Ďakujem... Takže budem pátrať ešte týmto smerom, hoci ja si myslím, že keď je to uvedené v TP, tak by to mali akceptovať... A potom už len všetko zdokladovať na DU, aby uznali zníženie EURO 4...
No keď je v TP priamo uvedené pri motore Euro ....., tak DÚ by to mal akceptovať. Ale keď je v TP len odvolávka na normu ES .... no neviem, podľa mojich skúseností zamestnanci DÚ nie sú moc ochotní pátrať čo tá-ktorá norma ES znamená ....
Ja by som sa radšej obrátila na zástupcu dovozcu tej-ktorej značky, a oni podľa VIN auta by mali vedieť vyhľadať všetky potrebné informácie a za nejaký poplatok to dať aj písomne:

značka vozidla / dovozca
Volvo / Volvo Truck Slovak sro, www.volvotruck.sk
Scania / Scania SK, http://www.scania.sk/
Man / Man úžitk.vozidlá, http://www.man-mn.sk/
Renault / Galimpex-S sro, http://galimpex.sk/
Iveco / Auto-Impex sro, http://www.auto-impex.sk/iveco/
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

mandula Pozri príspevok
No keď je v TP priamo uvedené pri motore Euro ....., tak DÚ by to mal akceptovať. Ale keď je v TP len odvolávka na normu ES .... no neviem, podľa mojich skúseností zamestnanci DÚ nie sú moc ochotní pátrať čo tá-ktorá norma ES znamená ....
Ja by som sa radšej obrátila na zástupcu dovozcu tej-ktorej značky, a oni podľa VIN auta by mali vedieť vyhľadať všetky potrebné informácie a za nejaký poplatok to dať aj písomne:

značka vozidla / dovozca
Volvo / Volvo Truck Slovak sro, www.volvotruck.sk
Scania / Scania SK, http://www.scania.sk/
Man / Man úžitk.vozidlá, http://www.man-mn.sk/
Renault / Galimpex-S sro, http://galimpex.sk/
Iveco / Auto-Impex sro, http://www.auto-impex.sk/iveco/
Jedná sa vlastne o dve vozidlá: Škoda octávia a KIA ceed. Odvolávku som našla v oboch TP v kolonke emisie a spotreba. Citujem: "ES 70/220*2003/76B".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať