Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
daniv Pozri príspevok
Ak predam auto pouzivané na podnikanie, treba to oznámiť dańovému úradu? Ak áno, akou formou a do kolkých dní?
Listom oznámiť zánik daňovej povinnosti. Podľa nového znenia zákona do 30 dni. V r.2007 to bolo do 15 dni.
0 0
daniv daniv

daniv je offline (nepripojený) daniv

Stačí formou oznámenia? Treba priložiť kópiu technického preukazu?
Dakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
daniv Pozri príspevok
Stačí formou oznámenia? Treba priložiť kópiu technického preukazu?
Dakujem
Netreba nič prikladať, a stačí listom oznamovať.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Aj DÚ PB žiada oznamovať zmeny formou listu.

Oznamujem Vám, že od xx.xx.xxxx mi zaniká povinnosť k dani z motorových vozidiel k autu EČV:
0 0
LenkaBr LenkaBr

LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

Dobrý deň, mám ešte otázočku, hoci som sa snažila čítať tému od jej úplného začiatku až do konca, či tam nenájdem aj odpoveď na moje pochybnosti. Teda: som zamestnankyňou, ktorá používa súkromné MV na základe dohody. Dohoda nie je časovo obmedzená (teda jej platnosť pokračuje kontinuálne) a keďže moja agenda vyžaduje použitie auta dva-trikrát do týždňa, predpokladá sa, že budem auto využívať celé zdaňovacie obdobie, teda 12 mesiacov. Rátam sadzbu dane za toto súkromné MV do predpokladanej dane (podľa par. 91, ods 4 Predpokladaná daň je súčet ročnej sadzby dane za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1.januáru bežného zdaňovacieho obdobia a nie je oslobodené od dane)? Ďakujem
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Predpokladaná daň je daňou zamestnávateľa, nie zamestnanca.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

LenkaBr Pozri príspevok
Dobrý deň, mám ešte otázočku, hoci som sa snažila čítať tému od jej úplného začiatku až do konca, či tam nenájdem aj odpoveď na moje pochybnosti. Teda: som zamestnankyňou, ktorá používa súkromné MV na základe dohody. Dohoda nie je časovo obmedzená (teda jej platnosť pokračuje kontinuálne) a keďže moja agenda vyžaduje použitie auta dva-trikrát do týždňa, predpokladá sa, že budem auto využívať celé zdaňovacie obdobie, teda 12 mesiacov. Rátam sadzbu dane za toto súkromné MV do predpokladanej dane (podľa par. 91, ods 4 Predpokladaná daň je súčet ročnej sadzby dane za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1.januáru bežného zdaňovacieho obdobia a nie je oslobodené od dane)? Ďakujem
Za vozidlá zamestnancov sa preddavky dane neplatia - teda netreba ani údaj o predpokladanej dani.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

LenkaBr Pozri príspevok
Dobrý deň, mám ešte otázočku, hoci som sa snažila čítať tému od jej úplného začiatku až do konca, či tam nenájdem aj odpoveď na moje pochybnosti. Teda: som zamestnankyňou, ktorá používa súkromné MV na základe dohody. Dohoda nie je časovo obmedzená (teda jej platnosť pokračuje kontinuálne) a keďže moja agenda vyžaduje použitie auta dva-trikrát do týždňa, predpokladá sa, že budem auto využívať celé zdaňovacie obdobie, teda 12 mesiacov. Rátam sadzbu dane za toto súkromné MV do predpokladanej dane (podľa par. 91, ods 4 Predpokladaná daň je súčet ročnej sadzby dane za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1.januáru bežného zdaňovacieho obdobia a nie je oslobodené od dane)? Ďakujem
Informuješ sa len tak všeobecne, alebo je tu nejaký konkrétnejší problém? DMV sa Ťa ako zamestnanca na dohodu (predpokladajme DoPČ, nie DVP) nijako netýka. Alebo vari áno? Zamestnávateľ Ti chce "zohľadniť" tento svoj náklad v Tvojej odmene?
0 0
LenkaBr LenkaBr

LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

Nie, nie mňa to zaujíma ako spracovateľku výšky preddavkov na DMV. Bola som len na pochybách kvôli tomu, že o tom MV dopredu viem ja aj zamestnávateľ, že ho budem využívať. (preto bola otázka o predpokladanej dani). Ďakujem.
0 0
Levizub Levizub

Levizub je offline (nepripojený) Levizub

smith Pozri príspevok
Zamestnávateľ bude mať povinnosť zaplatiť daň za toto auto. Nie je podstatné, že zamestnanec odkiaľ má to auto, či je majiteľom, alebo ho má iba požičané.
Nečítala som zákon, neviem ako ho napokon schválili, ale počula som, že zamestnávateľ platí za zamestnanca, ktorý je v techničáku vozidla uvedený ako držiteľ auta. Ak je to auto od niekoho iného a v technickom je iné meno ako meno zamestnanca, tak vraj zamestnávateľ za neho daň neplatí ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Stránka www.drsr.sk uverejnené dňa 15.1.2008 ......uvádzam nasledovné ...

Platenie preddavkov na daň z motorových vozidiel v roku 2008
Upozorňujeme platiteľov dane z motorových vozidiel, že preddavky na daň v zmysle § 91 z. č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov je potrebné platiť na účet miestne príslušného správcu dane pre daň z motorových vozidiel a platbu označiť konštantným symbolom 1144.
Ak je platiteľom dane z motorových vozidiel organizačná zložka, ktorá nemá pridelené vlastné DIČ ani IČO, pri platení dane uvedie vo variabilnom symbole IČO svojej materskej organizácie.
Informáciu, kto je povinný v roku 2008 platiť preddavky na daň z motorových vozidiel nájdete </B>TU.
Naposledy upravil Zita5 : 15.01.08 at 17:42
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Pripájam stanovisko DRSR k Dani z MV.
0 0
petkor petkor

petkor je offline (nepripojený) petkor

petkor Pozri príspevok
Dobrý deň, mám nasledovný problém: Kúpili sme vozidlo k 11.12.2007 (na leasing), ale prepísané je až k 2.1.2008. Uhradená prvá zvýšená splátka bola k 20.12.2007. Používali sme toto vozidlo už predtým, pretože nám bolo zapožičané. Teraz vôbec neviem, či mám podávať DP z MV ešte za rok 2007 (takže tam bude pokuta), alebo len nejaký oznam a DP podať až k 31.1.2009? Mám v tom chaos, keby mi niekto mohol poradiť. Ďakujem.
Prosím, viete mi niekto poradiť?
0 0
betulka betulka

betulka je offline (nepripojený) betulka

konečne na vlastnom pieskovisku :D ...viac
neviete mi niekto poradiť, ako preložim výraz daň z motorových vozidiel do AJ?
0 0
xmatisova xmatisova

xmatisova je offline (nepripojený) xmatisova

Prosím pomôžte, nerozumiem tej oznamovacej povinnosti. V roku 2007 som to robila tak, že ak sa na nás prepísalo auto od tohto dátumu (na osvedčení) do 15 dní som podala priznanie do konca roka a zaplatila daň. Čítam tu však o oznamovej povinnosti na vznik a zánik?! To ako mám chápať? Robila som niekde chybu, okrem priznania som nič nikde neoznamovala. Viete mi to nejako bližšie vysvetliť? Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
xmatisova Pozri príspevok
Prosím pomôžte, nerozumiem tej oznamovacej povinnosti. V roku 2007 som to robila tak, že ak sa na nás prepísalo auto od tohto dátumu (na osvedčení) do 15 dní som podala priznanie do konca roka a zaplatila daň. Čítam tu však o oznamovej povinnosti na vznik a zánik?! To ako mám chápať? Robila som niekde chybu, okrem priznania som nič nikde neoznamovala. Viete mi to nejako bližšie vysvetliť? Ďakujem
V roku 2007 si postupovala správne, podľa starého znenia zákona. V r. 2008 sa na DÚ oznamuje do 30 dni od prvého použitia MV iba tie autá, ktoré v r.2007 ešte neboli predmetom dane z MV.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

xmatisova Pozri príspevok
Prosím pomôžte, nerozumiem tej oznamovacej povinnosti. V roku 2007 som to robila tak, že ak sa na nás prepísalo auto od tohto dátumu (na osvedčení) do 15 dní som podala priznanie do konca roka a zaplatila daň. Čítam tu však o oznamovej povinnosti na vznik a zánik?! To ako mám chápať? Robila som niekde chybu, okrem priznania som nič nikde neoznamovala. Viete mi to nejako bližšie vysvetliť? Ďakujem
Treba si nájsť čas a čítať tému od začiatku.
V prílohe tohoto príspevku by si našla znenie ustanovení týkajúcich sa dane z MV po novele účinnej od 1.12.2007 http://www.porada.sk/581500-post38.html.
0 0
xmatisova xmatisova

xmatisova je offline (nepripojený) xmatisova

Tak to mi teda odľahlo! Ďakujem za odpoveď. Takže ak sa postupoval leasing na os. vozidlo na nás (zmluvy podpísané 15.12.2007), ale auto bolo prepísané až 11.1.2008 - napíšem oznámenie na DÚ do 10.2.2008? Lenže čo v prípade, ak my sme daň z MV za neho v roku 2007 platili nakoľko sme ho mali prenajaté od predchádzajúceho nájomcu?
0 0
xmatisova xmatisova

xmatisova je offline (nepripojený) xmatisova

Tému som čítala od začiatku, len som tomu proste nerozumela. To sa stáva, radšej som sa opýtala, lebo som v tom mala zmätok.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Neviem prečo sa tu kopia názory, že daň z MV sa platí až keď je MV prepísané na DI, resp.až keď mu je pridelené EVČ.

Daňová povinnosť vzniká - podľa starého znenia - dňom začatia používania vozidla na podnikanie.
Podľa novelizovaného znenia - nasledujúcim dňom po dni použitia vozidla na podnikanie .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať