Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Iruška Pozri príspevok
Vymyslí niekto vzor oznámenia dane z motorových vozidiel platné od r. 2008 ? Co tam všetko musí byť?
Iruška, čo plašíš, veď to budeš potrebovať až o 13 mesiacov. Neboj, "včas" to na MF SR vymyslia, a "včas" dá DRSR na vedomie verejnosti.

"Včas" dávam do úvodzoviek z toho dôvodu, že som dala dotaz na príslušné miesta, či bude nové tlačivo pre Priznaníe dane z príjmov FO - typ B a ak áno, tak kedy. Odpoveď: bude nové tlačivo a včas bude zverejnené.

Lydka ma správne opravila, že hľadáš oznámenie, snáď niečo podobné, ako odhlásenie (ŠPZ a dátum
vzniku povinnosti).
Naposledy upravil Rozalka : 22.12.07 at 17:59
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
moni Pozri príspevok
Ešte podotýkam, nie všetky kraje zverejnili sadzby, ale na tých linkách sa určite dočkáme.
Prešovský kraj zatiaľ nemenil sadzby, platia také isté ako v 2006 a 2007 roku
http://www.vucpo.sk/ganet/vuc/po/por...256EE70032386C
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Iruška, čo plašíš, veď to budeš potrebovať až o 13 mesiacov. Neboj, "včas" to na MF SR vymyslia, a "včas" dá DRSR na vedomie verejnosti.

"Včas" dávam do úvodzoviek z toho dôvodu, že som dala dotaz na príslušné miesta, či bude nové tlačivo pre Priznaníe dane z príjmov FO - typ B a ak áno, tak kedy. Odpoveď: bude nové tlačivo a včas bude zverejnené.
Myslím, že Iruška mala na mysli len oznámenie podľa:

Oznamovacia povinnosť:

Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť správcovi dane miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti (okrem daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a/ novely zákona).

Kým nebudú nejaké oficiálne tlačivá, tak prerobím tlačivo, ktorým sa oznamuje ukončenie používania MV na podnikanie.

0 0
thambu thambu

thambu je offline (nepripojený) thambu

Áno, daňovník podá priznanie k DzMV za rok 2008 až po ukončení zdaňovacieho obdobie, do 31.1.2009.
0 0
Iruška Iruška

Iruška je offline (nepripojený) Iruška

Ano lydka. mala som na mysli to oznámenie, ktoré musíme podať do 30.1.2008 o dani z motorových vozidiel. či tam musí byť uvedené všetky údaje o vozidle a tí ktorí majú povinnosť platiť preddavky aj sumy za jednotlivé vozidlá?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Iruška Pozri príspevok
Ano lydka. mala som na mysli to oznámenie, ktoré musíme podať do 30.1.2008 o dani z motorových vozidiel. či tam musí byť uvedené všetky údaje o vozidle a tí ktorí majú povinnosť platiť preddavky aj sumy za jednotlivé vozidlá?
Iruška, vozidlá, ktoré už sú "priznané" sa už nemusia prihlasovať. Oznámenie sa bude týkať len nových MV, vždy najneskôr do 30 dní od vzniku povinnosti (resp. zániku pri odhlásení).
Ja si myslím, že stačí ŠPZ a dátum vzniku povinnosti. Všetky údaje o vozidle uvedieš do priznania.
0 0
Libi Libi

Libi je offline (nepripojený) Libi

prosím vás a čo s novým vozidlom prihlásením 21.12.2007, pretože ak postupujem podľa starého zákona, nahlásenie DP je do 15 dní t.j. do 4.1.2008 a to už postupujem podľa nového zákona? Alebo podám staré priznanie k dani z motorových vozidiel a podľa neho aj uhradím daň?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Libi Pozri príspevok
prosím vás a čo s novým vozidlom prihlásením 21.12.2007, pretože ak postupujem podľa starého zákona, nahlásenie DP je do 15 dní t.j. do 4.1.2008 a to už postupujem podľa nového zákona? Alebo podám staré priznanie k dani z motorových vozidiel a podľa neho aj uhradím daň ?
sama si si odpovedala
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Prosím vás, vie mi niekto poradiť, ako sa dá doložiť, že auto patrí do EURO3,4,5?
0 0
Libi Libi

Libi je offline (nepripojený) Libi

ďakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

heja3 Pozri príspevok
Prosím vás, vie mi niekto poradiť, ako sa dá doložiť, že auto patrí do EURO3,4,5?
Toto zaujíma aj mňa...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Anja111 Pozri príspevok
Toto zaujíma aj mňa...
V ČR je uplatnenie zníženej sadzby zavedené už dávnejšie, a podľa informácií od známych, je tento údaj uvedený v TP.

Ak vás to zaujíma, trochu teórie je aj tu:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...3L0027:SK:HTML

Tu sú príslušné predpisy:
Tabulka predpisov EHK OSN a smernic EU - aktualizácia 27. 11. 2006
Naposledy upravil Rozalka : 30.12.07 at 09:11
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Ako sa má postupovať v prípade súkromného vozidla používaného na podnikanie, ak klient doteraz platil daň z MV, ale podľa výsledkov roku 2007 uvažuje, že v roku 2008 pravdepodobne si nebude uplatňovať náhrady, a za rok 2008 nebude platiť cestnú daň.

Má už teraz oznámiť DÚ, že nebude plátca z dani MV, alebo stačí ak sa rozhodne o rok a do 31.1.2009 podá priznanie resp. oznámi DÚ až vtedy, že v roku 2008 nebol plátca cestnej dani?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Odhlásil by som auto k 31.12.2007 a to do 15.01.2008. V pondelok by sa dalo odhlásiť vozidlo 15 dní dozadu s návratom alikv. čiastky od DÚ.
PS: Rozhodnúť sa treba teraz, lebo najneskôr do konca januára 2008 je potrebné poslať na DÚ oznámenie k DMV o používaní / nepoužívaní vozidla pre účely živnosti.
Ak bude v priebehu roka vývoj v HV taký, že bude dobré vykazovať výdavky na používanie vozidla, vždy je dosť času poslať príslušné oznámenie (tlačvo ešte nie je) na DÚ a vykazovať auto len časť roka. Po skončení roka podať priznanie a daň uhradiť.
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
VladoaKatka Pozri príspevok
Ako sa má postupovať v prípade súkromného vozidla používaného na podnikanie, ak klient doteraz platil daň z MV, ale podľa výsledkov roku 2007 uvažuje, že v roku 2008 pravdepodobne si nebude uplatňovať náhrady, a za rok 2008 nebude platiť cestnú daň.

Má už teraz oznámiť DÚ, že nebude plátca z dani MV, alebo stačí ak sa rozhodne o rok a do 31.1.2009 podá priznanie resp. oznámi DÚ až vtedy, že v roku 2008 nebol plátca cestnej dani?
Nie, nestačí potom, pretože:
Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť správcovi dane miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

STRELEC Pozri príspevok
Odhlásil by som auto k 31.12.2007 a to do 15.01.2008. V pondelok by sa dalo odhlásiť vozidlo 15 dní dozadu s návratom alikv. čiastky od DÚ.
PS: Rozhodnúť sa treba teraz, lebo najneskôr do konca januára 2008 je potrebné poslať na DÚ oznámenie k DMV o používaní / nepoužívaní vozidla pre účely živnosti.
Ak bude v priebehu roka vývoj v HV taký, že bude dobré vykazovať výdavky na používanie vozidla, vždy je dosť času poslať príslušné oznámenie (tlačvo ešte nie je) na DÚ a vykazovať auto len časť roka. Po skončení roka podať priznanie a daň uhradiť.
Toto riešenie som navrhovala aj ja, že aby odhlásil a keď sa bude rok 2008 vyvíjať priaznivo prihlási sa potom. Lenže tie reči okolo toho, čo tam zase mám robiť...? Však to poznáte.

Ďakujem aj STRELEC aj Lydka R, že ste potvrdili moju teóriu, vždy je to lepšie si overiť ako potom neskôr ľutovať.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

VladoaKatka Pozri príspevok
Ako sa má postupovať v prípade súkromného vozidla používaného na podnikanie, ak klient doteraz platil daň z MV, ale podľa výsledkov roku 2007 uvažuje, že v roku 2008 pravdepodobne si nebude uplatňovať náhrady, a za rok 2008 nebude platiť cestnú daň.
STRELEC Pozri príspevok
Ak bude v priebehu roka vývoj v HV taký, že bude dobré vykazovať výdavky na používanie vozidla, vždy je dosť času poslať príslušné oznámenie (tlačvo ešte nie je) na DÚ a vykazovať auto len časť roka. Po skončení roka podať priznanie a daň uhradiť.

Čo to riešite ?

Kedy vzniká daňová povinnosť pre daň z MV ?

Je uplatňovanie daňových výdavkov pri pracovných cestách podľa § 19 ods.2 písm. e/ Zákona o dani z príjmov podmienené podaním DP k dani z MV, resp. jej zaplatením ?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Johanka Pozri príspevok

Čo to riešite ?

Je uplatňovanie daňových výdavkov pri pracovných cestách podľa § 19 ods.2 písm. e/ Zákona o dani z príjmov podmienené podaním DP k dani z MV, resp. jej zaplatením ?
Nie je, veď aj nákup rádia môžem dať do daňových výdavkov, aj keď koncesionárske nezaplatím.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ja odpovede poznám . Iba som chcela naznačiť , že smer diskusie ide opačným smerom od etikety ...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Rozalka Pozri príspevok
V ČR je uplatnenie zníženej sadzby zavedené už dávnejšie, a podľa informácií od známych, je tento údaj uvedený v TP.

Ak vás to zaujíma, trochu teórie je aj tu:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...3L0027:SK:HTML

Tu sú príslušné predpisy:
Tabulka predpisov EHK OSN a smernic EU - aktualizácia 27. 11. 2006
Ďakujem. Už to študujem aj v TP...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať