Zavrieť

Porady

Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
v.tok Pozri príspevok
kolko je odpocitatelna polozka za rok 2007?
Dakujem
KSENP - 95.616,- Sk
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

smith Pozri príspevok
KSENP - 95.616,- Sk
Doplním:
95 616,- je maximálna suma. Môže to byť aj menej. Najmenej je to nula. Podrobnosti súvisiace s výpočtom konkrétnej sumy odporúčam naštudovať v §11 zákona o dani z príjmov
KSENP
0 0
v.tok v.tok

v.tok je offline (nepripojený) v.tok

podnikal som do 23.09.2007 tak ako mam vypocitat odpocitatelnu polozku na rok 2007
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
KSENP na rok 2008 je to najviac 98496 Sk (a pri výpočte mes.preddavkov počas roka 2008 je to suma 8208 Sk).
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
v.tok Pozri príspevok
podnikal som do 23.09.2007 tak ako mam vypocitat odpocitatelnu polozku na rok 2007
Nárok na odp.položku nezávisí od toho, či daňovník podnikal, resp. mal zdaniteľné príjmy celý rok alebo len časť roka.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ale od výšky jeho zárobku.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

v.tok Pozri príspevok
podnikal som do 23.09.2007 tak ako mam vypocitat odpocitatelnu polozku na rok 2007
Máš nárok na celú nezdaniteľnú čiastku 95.616,-- Sk za rok 2007 v prípade ak nie si poberateľom starobného, alebo predčasného starobného dôchodku.

Ospravedlňujem sa, nechcela som mýliť, len som nemyslela na milionárov.
Oprava v článku 10 od Andyke.
Naposledy upravil jamis : 28.12.07 at 10:52
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

jamis Pozri príspevok
Máš nárok na celú nezdaniteľnú čiastku 95.616,-- Sk za rok 2007 v prípade ak nie si poberateľom starobného, alebo predčasného starobného dôchodku.
Záleží aký má základ dane. Nad 498.000 Sk základu dane už nemáš pravdu. Viď úryvok zo zák. o daniach z príjmov:

(2) Ak daňovník v príslušnom zdaňovacom období dosiahne základ dane, ktorý

a) sa rovná alebo je nižší ako 100-násobok sumy platného životného minima, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka je suma zodpovedajúca 19,2-násobku sumy platného životného minima,

b) je vyšší ako 100-násobok platného životného minima, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka je suma zodpovedajúca rozdielu 44,2-násobku platného životného minima a jednej štvrtiny základu dane; ak táto suma je nižšia ako nula, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka sa rovná nule.


0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Andyke Pozri príspevok
Záleží aký má základ dane. Nad 498.000 Sk základu dane už nemáš pravdu. Viď úryvok zo zák. o daniach z príjmov:

(2) Ak daňovník v príslušnom zdaňovacom období dosiahne základ dane, ktorý

a) sa rovná alebo je nižší ako 100-násobok sumy platného životného minima, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka je suma zodpovedajúca 19,2-násobku sumy platného životného minima,

b) je vyšší ako 100-násobok platného životného minima, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka je suma zodpovedajúca rozdielu 44,2-násobku platného životného minima a jednej štvrtiny základu dane; ak táto suma je nižšia ako nula, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka sa rovná nule.


Prepáč, máš pravdu. Zasa som o rok pozadu.
Ďakujem za opravu a opravím i môj príspevok.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
sorry - čisto hypotetická otázka - prečo nie alikvotnú čiastku?
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

hanelie Pozri príspevok
sorry - čisto hypotetická otázka - prečo nie alikvotnú čiastku?
SZČO si nezdaniteľnú čiastku odpočítava v Daňovom priznaní a NČ je nárok za celý rok i keď podnikal do 9/2007
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
hanelie Pozri príspevok
sorry - čisto hypotetická otázka - prečo nie alikvotnú čiastku?
Každý občan má nárok na celú čiastku, až na tie obmedzenia pri zárobku nad 498 tisíc.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ďakujem, už tomu rozumiem
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

[quote=Andyke;597187]Záleží aký má základ dane. Nad 498.000 Sk základu dane už nemáš pravdu. Viď úryvok zo zák. o daniach z príjmov:


To znamená, že sa nejako mení aj odpočítateľná položka?
Ak som zarobila od apríla do teraz napr. 600000,- tak, je to potom viac, čo si môžem odpočítať, alebo menej?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
[quote=nextone;597495]
Andyke Pozri príspevok
Záleží aký má základ dane. Nad 498.000 Sk základu dane už nemáš pravdu. Viď úryvok zo zák. o daniach z príjmov:


To znamená, že sa nejako mení aj odpočítateľná položka?
Ak som zarobila od apríla do teraz napr. 600000,- tak, je to potom viac, čo si môžem odpočítať, alebo menej?
Základ dane sa skúma. Tých 600 tisíc už máš po odpočítaní nákladov alebo nie? Ak áno potom na nezdaniteľnú čiastku nemáš nárok.
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

[quote=smith;597501]
nextone Pozri príspevok

Základ dane sa skúma. Tých 600 tisíc už máš po odpočítaní nákladov alebo nie? Ak áno potom na nezdaniteľnú čiastku nemáš nárok.
To je čistý zisk po odrátaní nákladov
0 0
-Dana- -Dana-

-Dana- je offline (nepripojený) -Dana-

Ak budeš mať základ dane 600 000 Sk, máš nárok na nezdaniteľnú čiastku vo výške rozdielu 44,2 násob. život. minima a 1/4 základu dane t.j.
44,2 x 4980 = 220 116
l/4 zo 600 000 = 150 000 teda
220 116 - 150 000 = 70 116
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
v.tok Pozri príspevok
kolko je odpocitatelna polozka za rok 2007?
Dakujem
Pozri si tu
http://www.porada.sk/595557-post4.html
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Možno pomôže aj tabuľka na výpočet NČ, v pripojenom linku
http://www.porada.sk/t63681-milionarska-dan.html
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
[quote=nextone;597507]
smith Pozri príspevok

To je čistý zisk po odrátaní nákladov
Je to hrubý zisk, čistý máš až po zdanení.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať