Zavrieť

Porady

Daň z príjmov za žriebätko

Milí poraďáci,

už dlhšie sem chodím čerpať rady a skúsenosti skúsenejších. A teraz by som potrebovala ja osobne poradiť.
Podnikateľka účtujúca v JÚ má vo svojom obch.maj. koníky a poníky, ktoré využíva v súvislosti so svojou podnik.činnosťou. Začiatkom roka sa jedna kobylka (zahrnutá v OM) ožrebila. To žriebätko sa podnikateľka rozhodla koncom roka predať a ja teraz neviem či tento príjem mám uviesť ako POZD alebo PNZD. Kto vie pomôže?
Vrelá vďaka za každú radu a skúsenosť.

Miriam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no pri narodení žriebätka ste mali zaevidovať ho do knihy zásob a oceniť vlastnými nákladmi pri predaji žriebätka ide o prijem ovplyvňujúci základ dane pričom odpíšete toto žriebätko z knihy zásob

    Miminabb je offline (nepripojený) Miminabb

    Miminabb
    A ešte prosím Vás, keď sa narodilo, ja ho zaevidujem do DHM? s predpokladanými vlastnými nákladmi napr.15.000,-Ak ho predám, to viem je to POZD. Ale čo ak sa ho rozhodnem si ho nechať, vycvičím ho a bude mať väčšiu hodnotu. To potom zaevidujem ako "technické zhodnotenie majetku"? Môže to byť tak? Ďakujem za trpezlivosť.

    Miminabb je offline (nepripojený) Miminabb

    Miminabb
    Miminabb Pozri príspevok
    A ešte prosím Vás, keď sa narodilo, ja ho zaevidujem do DHM? s predpokladanými vlastnými nákladmi napr.15.000,-Ak ho predám, to viem je to POZD. Ale čo ak sa ho rozhodnem si ho nechať, vycvičím ho a bude mať väčšiu hodnotu. To potom zaevidujem ako "technické zhodnotenie majetku"? Môže to byť tak? Ďakujem za trpezlivosť.

    Prosím, posúvam otázku, kto by mohol vedieť...
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ja by som to účtoval do zásob a do DHM by som to preúčtoval až v jeho dospelosti...hovorí o tom aj usmernenie MF pre JU k zásobám kde sa okrem iného píše že v knihe zásob evidujeme mladé zvieratá

    Miminabb je offline (nepripojený) Miminabb

    Miminabb
    A neviete náhodou číslo toho usmernenia, alebo kde by som si ho mohla pozrieť?

    Ešte raz ďakujem
    človiečik Vladimír Ozimý
    no staré číslo je 23054/2002-92
    nové platné je uverejnené v FS č 13/2007

    Daň z príjmov za žriebätko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.