Zavrieť

Porady

SZČO stravné DPH

SZCO sa denne stravuje v reštauráciach a za obedy má pokladničné bloky.
Výská obeda je vyššia ako 89,-Sk. Viem,že do VOZD si môže dať 48.95,-Sk.Je platca DPH a stravuje sa u platcu DPH.Z akej sumy má nárok na odpočet DPH?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    nemá nárok, pretože ide o osobnú spotrebu nie na podnikanie...a do nákladov si uplatňuje plnú výšku 89 SK

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prikladám tento link a doporučujem ho prečítať

    http://www.porada.sk/t53808-stravova...enie-drsr.html

    zhv je offline (nepripojený) zhv

    zhv
    Maximálna suma, ktorú si SZČO môže uplatniť ako výdavok na stravovanie pri jednom jedle je teda suma 48,95 Sk.

    Našla som to na porade.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zhv Pozri príspevok
    Maximálna suma, ktorú si SZČO môže uplatniť ako výdavok na stravovanie pri jednom jedle je teda suma 48,95 Sk.

    Našla som to na porade.
    SZČO má nárok na 89,- Sk .

    Zákon o Dani z príjmu

    § 19 odst.2
    p) stravné vynaložené daňovníkom s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku, najviac v rozsahu a vo výške ustanovených na kalendárny deň pre časové pásmo 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu 87) ak daňovníkovi súčasne nevzniká nárok na príspevok na stravovanie podľa osobitného predpisu89) v súvislosti s výkonom závislej činnosti, alebo daňovník neuplatňuje výdavky (náklady) na stravovanie podľa písmena e).
    Naposledy upravil Zita5 : 10.01.08 at 06:58 Dôvod: Doplnenie paragrafu

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    zhv Pozri príspevok
    Maximálna suma, ktorú si SZČO môže uplatniť ako výdavok na stravovanie pri jednom jedle je teda suma 48,95 Sk.

    Našla som to na porade.
    Nie, 89,-Sk tak ako je uvedené vyššie. Suma o ktorej píšeš je o niečom inom

    zhv je offline (nepripojený) zhv

    zhv
    ak daňovníkovi súčasne nevzniká nárok na príspevok na stravovanie podľa osobitného predpisu89) v súvislosti s výkonom závislej činnosti, alebo daňovník neuplatňuje výdavky (náklady) na stravovanie podľa písmena e).
    takže podľa toho 89,-Sk
    ďakujem

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Pôvodca textu príspevku: zhv
    Ak som dočítala ta 48.95 Sk bolo do roku 2006. Od 01.01.2007 je 89,-Sk?

    Áno, je to tak.

    zhv je offline (nepripojený) zhv

    zhv
    Keď obed stojí 75,-Sk aj s DPH,tak celú sumu však.Aj keď je platca DPH tak berie 75 do VOZD.DPH sa neuplatňovalo ani v roku 2006 ?

    drozdi je offline (nepripojený) drozdi

    drozdi
    Takže DPH si možem uplatnit? Napr. ..chodím sa stravovat do reštavracie, alebo v priebehu mesiaca do roznych stravovacích zariadení .Ako doklad mi daju bloček/ každý den v roznych stravovacích zariadeniach/. Možem si zaučtovat na každý den, ked som pracoval, maximálne 89 Sk a ak som pladcom DPH a stravovacie zariadenie je tiež platcom DPH možem si uplatnit DPH...Je to takto???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.