Zavrieť

Porady

383 výdavky bud. období

Pekný den prajem,
prosím Vás, ak mám faktúru na stravné lístky, ktorá mi dosla v januari ale cast listkov patri do decembra 2007, ako to mam uctovat??

mam v r. 2007 internym dokladom zauctovat itu cast na 213/383
a potom fa v r. 2008 ako 383/321????

dakujem moc za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Kedy došla faktúra je jedna vec. Pre korektné posúdenie je potrebné vedieť, kedy si prevzal stravné lístky. Ak stravné lístky boli dodané spolu s faktúrou v januári 2008, tak k 31.12.2007 o nich predsa nemôžeš účtovať, že si ich mal na účte 213...

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    muffin Pozri príspevok
    Pekný den prajem,
    prosím Vás, ak mám faktúru na stravné lístky, ktorá mi dosla v januari ale cast listkov patri do decembra 2007, ako to mam uctovat??

    mam v r. 2007 internym dokladom zauctovat itu cast na 213/383
    a potom fa v r. 2008 ako 383/321????

    dakujem moc za odpoved
    V prípade, že si obdržal faktúru v januári 2008 za lístky prevzaté v decembri 2007, dáš ju do číselného radu roku 2007 na základe internej smernice k vykonaniu ročnej závierky... / stanovenie dátumu dokladov pre zaradenie číselného radu roku 2007 okrem iného/. Takúto faktúru zaúčtuješ s použitím účtu 213, a v tom prípade nič časovo nerozlišuješ, lebo sk.38 je časové rozlíšenie nákladov a výnosov, ktoré správne zaúčtuješ pri výdaji cenín do spotreby v príslušnom účtovnom období.

    muffin je offline (nepripojený) muffin

    muffin
    tie listky prisli v roku 2008 aj s fakturou ale tie listky boli pouzite ako za december....

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    muffin Pozri príspevok
    tie listky prisli v roku 2008 aj s fakturou ale tie listky boli pouzite ako za december....
    Ak tie lístky neprijmeš na 213 v roku 2007, budeš mať k 31.12. mínusový stav, lebo výplaty za 12/2007 naúčtuješ do 12/2007. To nemôže byť. Vzniknutý problém treba nejako vyriešiť. Ja by som to naúčtovala v roku 2007 cez VUD 213/383. V roku 2008 fa 383/321. Samozrejme tento postup iba na časť lístkov za december. Potom budeš mať k 31.12.07 na 213 nulu.Ale bola by som si vedomá, že tento spôsob nie je správny.

    Tento rok si daj na to pozor a už v decembri si objednaj predpokladný počet lístkov. Radšej nech máš naviac a urobíš inventúru na 213, ale nezaskočí Ťa mínus pri spôsobe vydávania SL mesiac dozadu.
    Naposledy upravil účtovník 007 : 10.01.08 at 12:41 Dôvod: doplnenie textu

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    muffin Pozri príspevok
    tie listky prisli v roku 2008 aj s fakturou ale tie listky boli pouzite ako za december....
    Ale lístky za december mali byť pracovníkom rozdané už začiatkom decembra, napadá mi otázka: ako sa stravovali v decembri?

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Rozalka Pozri príspevok
    Ale lístky za december mali byť pracovníkom rozdané už začiatkom decembra, napadá mi otázka: ako sa stravovali v decembri?


    V decembri sa stravovali za listky, ktore dostali spolu s "vyplatou" za november. Firmy vyplácajú SL rôzne. Niekto dopredu a potom na základe odpracovaných dní upravuje množstvo (+,-). Alebo 1 krát dostane zamestnanec lístky spolu s prvou "výplatou", t.j. za dni, kedy mal nárok na SL, teda pozadu. Zadávateľka rieši práve takýto prípad.

    vjejka je offline (nepripojený) vjejka

    vjejka
    Ja som si dnes vyrobila ten isty problem...zamestnancovi som dnes kupila stravenky, ktore mu patria za december...ale faktura je zo dnes, stravenky mu stiahnem az v januarovej vyplate...takze o tomto vobec v roku 2007 neuctujem hoci to mal byt teoreticky naklad minuleho roku?

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    vjejka Pozri príspevok
    Ja som si dnes vyrobila ten isty problem...zamestnancovi som dnes kupila stravenky, ktore mu patria za december...ale faktura je zo dnes, stravenky mu stiahnem az v januarovej vyplate...takze o tomto vobec v roku 2007 neuctujem hoci to mal byt teoreticky naklad minuleho roku?
    Pokiaľ príspevok zamestnávateľa na stravné lístky prislúchajúce za december nezaúčtuješ do roku 2007, v roku 2008 ich môžeš účtovať len ako nedaňový výdavok (napr. na 528). Keďže už presne vieš, aká je presný počet SL za 12/07 a tým aj výška príspevku zamestnávateľa, ja by som doporučoval zaúčtovať túto nákladovú časť v roku 2007 na 527/383
    a v roku 2008 pri účtovaní SL použitých za december nebudeš účtovať pri spotrebe SL 527/335 (alebo 527/213), ale 383/335(213).

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    muffin Pozri príspevok
    tie listky prisli v roku 2008 aj s fakturou ale tie listky boli pouzite ako za december....
    Rozalka mala pravdu. Boli použité, ako-že, teda neboli použité. To znamená, že ak nie je doklad o počte stravných lístkov na december pre zamestnancov, neúčtovala by som o účte 527 a následne o žiadnom účte len preto, aby som preukázala povinnosť poskytnúť stravu zamestnancom. zamestnanci obdržia lístky za december až v januári. A rozhodnem sa pre menšie zlo, keď im ich poskytnem dodatočne.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Danila Pozri príspevok
    Rozalka mala pravdu. Boli použité, ako-že, teda neboli použité. To znamená, že ak nie je doklad o počte stravných lístkov na december pre zamestnancov, neúčtovala by som o účte 527 a následne o žiadnom účte len preto, aby som preukázala povinnosť poskytnúť stravu zamestnancom. zamestnanci obdržia lístky za december až v januári. A rozhodnem sa pre menšie zlo, keď im ich poskytnem dodatočne.
    Ale čo sa stane s účtom 527, ak sa rozhodnem pre menšie zlo? Neviem o akú sumu ide, ale nemusí to byť práve malá suma.
    Ja sa pripájam k názoru Andreja_rv.
    Našla som tému http://www.porada.sk/t64651-zabudnute-stravne.html
    kde prilepila Anja111 vyjadrenie DRSR ohľadne spätného nákupu SL v prípade zamestnancov. Ale na prelom rokov sa pravdepodobne uvedené nedá aplikovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.