Zavrieť

Porady

jednoduché účtovníctvo - príjmy a výdavky??

nie som účtovníčka tak vás prosím o radu ...
môžem mať vyššie výdavky ako v príjmy v jednom mesiaci?..pretože ked som pozrela na sumarizáciu minulého roku tak mi to tam v niektorých mesiacoch vychádza...
dakujem
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Akým programom účtuješ ? Konkretizuj presnejšie .
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

v programe alfa...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ak si pozerala "prehľad príjmov a výdavkov " po mesiacoch tak to nevadí . To mám aj ja , že napr.január mám väčšie V ako P . Ale ak si náhodov v pokladni mínusová , tak toto rieš osobným vkladom podnikateľa . Ako je to na konci roka celkom si v pluse alebo v mínuse/ strata / ?
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ahojte, doteraz som robila vždy len PU, ale kamarát ma poprosil, aby som mu spravila účto za rok 2004 - v JU a tak som maturovala :-)

On má všetky faktúry uhádzané v hotovosti a tak sa mu v "pokladni" nahromadila poriadna kopa peňazí. rozmýšľala som, že či mu vždy k posl. dňu v mesiaci nespravím jeden VPD a tam mu dám, že výber z pokladne na osobnú spotrebu, aby sa mu to tam tak veľmi nekumulovalo.

Bude to tak správne??
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Je to správne . Výber pre osobnú potrebu - výdavky neovlyvň.ZD .
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

celkovo som v pluse.... a tie osobné vklady využívam ale spýtam sa ťa koľkokrát ich možem takto v roku využiť?..je to nejak limitované?
sú to vlastne nezdaniteľné príjmy ale musela by som ich nejako zdokladovať že odkiaľ ich beriem?
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Kľudne môžeš, len vyber len toľko aby sa Ti niekde neskôr do mínusu nedostal
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Dakujem :-)

Lebo čo som videla "účtovníctvo" čo mu robila "účtovnička" rok predo mnou (r. 2003), tak to predstavovalo na jednom papieri napísané perom výdaje, príjmy a to je vlastne celé jeho účto.
Do výdajov mu dala všetky tel. účty na MT /čo je podľa mňa blbosť/, proste všetky bloky, ktoré jej tam dal. No hrúza, žiadny pokl. denník, kniha záväzkov atď.

Chytala som sa za hlavu už keď som to videla. Neviem, či mu mám opraviť aj ten r. 2003 ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Môžeš vložiť neobmedzene . Jednoducho , ak treba niečo zaplatiť a peniažky vo firme v tom čase nemáme , tak zrealizujeme vklad do pokladne . Pokiaľ budeš mať zostatok , tak zasa opačne môžes zaúčtovať výber pre osobnú potrebu .Vlastne vyberieš si požičané . Nemal by sa nikto pýtať , že odkiaľ ich máš , nakoniec si môžeš aj požičať od niekoho známeho .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vera
Dakujem :-)

Lebo čo som videla "účtovníctvo" čo mu robila "účtovnička" rok predo mnou (r. 2003), tak to predstavovalo na jednom papieri napísané perom výdaje, príjmy a to je vlastne celé jeho účto.
Do výdajov mu dala všetky tel. účty na MT /čo je podľa mňa blbosť/, proste všetky bloky, ktoré jej tam dal. No hrúza, žiadny pokl. denník, kniha záväzkov atď.

Chytala som sa za hlavu už keď som to videla. Neviem, či mu mám opraviť aj ten r. 2003 ?
To je už len na Tebe , ak si dobrá dušička . V podstate by to malo ten rok 2003 sedieť , len mu zaktualizuješ účto podľa zákona , tak ako sa má viesť .
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Keď som pozerala výkaz príjmov a výdavkov a výkaz majetku a záväzkov, tak tam by to malo byť OK. No až na to, že neviem, ako by na to pozerala daňová kontrola. No, možno v priebehu roka, teraz určite nie ...
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

dakujem za radu....
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

Ja by som tiež chcela poprosiť o radu, ak podnikateľ FO má pohostinstvo, a do júna 2005 mal prevádzku jedného pohostinstva na ulici č.1, potom do septembra nič, a od septembra iné pohostinstvo na ulici č.2, musí si za každé to pohostinstvo viesť extra účtovný deník, alebo to stačí dať do jedného a vykázať mu tak za obe pohostinstvá sumár o hospodárení? ..ďakujem...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
pre JDM

hospodárenie vykazuješ spolu.....stále sa jedná o tú istú FO - podnikateľa

... v každom pohostinstve, keďže je to iná adresa, by mala byť inšpekčná kniha a každé pohostinstvo (prevádzka) by mala byť zahlásená na živnostenskom aj na daňovom úrade......

...každé pohostinstvo musí viesť sólo knihu z ERP, kde lepí denné a mesačné uzávierky
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
jedno IČO = jeden denník.
Firma môže mať prevádzok koľko chce, stále má len jedno IČO.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

JDM
Ja by som tiež chcela poprosiť o radu, ak podnikateľ FO má pohostinstvo, a do júna 2005 mal prevádzku jedného pohostinstva na ulici č.1, potom do septembra nič, a od septembra iné pohostinstvo na ulici č.2, musí si za každé to pohostinstvo viesť extra účtovný deník, alebo to stačí dať do jedného a vykázať mu tak za obe pohostinstvá sumár o hospodárení? ..ďakujem...
Jedno účtovníctvo ale zvoliť si môže v ňom strediská a ulica č.1 bude jedno stredisko a ul. č.2 druhé stredisko. To pre prípad aby vedel ako ktorá prevádzka funguje. A všetko rozúčtovávať na strediská
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

pre jess:
ďakujem veľmi, a možem sa ešte spýtať, príjem /podiel/ za hracie automaty v týchto pohostinstvách sa zapisuje do peň.denníka ako príjem ovpl.základ dane?
A v daňovom priznaní príjem z dopl.dôch.poistenia sa myslí príjem od zamestávateľa väčší ako 3%? ďakujem za odpovede, ste super
0 0
sisulienka sisulienka

sisulienka je offline (nepripojený) sisulienka

Prosím o radu. Ako mám zaúčtovaj v JU doplatok zdravotného poistenia za celý minulý rok + mesiace v tomto roku. Môžem to všetko dať spolu alebo roky zvlášť. Čo to urobí na konci roka?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sisulienka
Prosím o radu. Ako mám zaúčtovaj v JU doplatok zdravotného poistenia za celý minulý rok + mesiace v tomto roku. Môžem to všetko dať spolu alebo roky zvlášť. Čo to urobí na konci roka?
Doplatok zdravotného poistenia je nákladom tohto roku. Urobil by som minimálne rozdelenie sumy na rok 2005 a 2006.
0 0
Martinbiro Martinbiro

Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

Zita5
Je to správne . Výber pre osobnú potrebu - výdavky neovlyvň.ZD .

osobna spotreba znamena presne co ??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať