Zavrieť

Porady

jednoduché účtovníctvo - príjmy a výdavky??

nie som účtovníčka tak vás prosím o radu ...
môžem mať vyššie výdavky ako v príjmy v jednom mesiaci?..pretože ked som pozrela na sumarizáciu minulého roku tak mi to tam v niektorých mesiacoch vychádza...
dakujem
Usporiadat
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

heike Pozri príspevok
Možno moja otázka bude , ale spomínali sa tu aj prevádzky a s nimi spojené účtovanie, tak sa chcem opýtať: maklér vzal do prenájmu kanceláriu - chápe sa to ako jeho prevádzka? Živnosť má na svoj trvalý pobyt, v podstate pracuje doma aj v kancelárii.

Ak by to bola jeho prevádzka, ako to bude s jeho pracovnými cestami - cestu z domu do kancelárie si môže uplatniť?
Cestu z miesta trvalého bydliska aj keď ho má v živnostenskom liste, by som nedávala do VOZD, pretože ak má v prenájme kaceláriu, je jednoznačné, že tam dochádza k dosiahnutiu zdaniteľných príjmov.
Je to podobné ako lekár-ambulancia.
Celé to spočíva v tom, ako si vie obhájiť tú prácu doma. Potom by bola situácia iná.
0 0
katulka336 katulka336

katulka336 je offline (nepripojený) katulka336

Johanka Pozri príspevok
K bodu 2. musím doplniť, že uvedené platí iba pre vlastné osobné MV.
Problém Katulky336 je o MV, ktoré je predmetom fin.prenájmu a používa ho otec na podnikanie ...
tak teda ako to vlastne je? vozidlo nie je majetku firmy, otec na ňom jazdí ale medzi mnou a otcom nie je uzavretá žiadna nájomná zmluva. Má sa nejaká vytvoriť či netreba??? a ako to je s tým paušálom??? poprosila by som úplne po lopatisticky, ked to už tak musím povedať a prosím vás dohodnite sa ako to má byť, bola by som vám moc moc vďačná.
dakujem
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
katulka336 Pozri príspevok
...poprosila by som úplne po lopatisticky, ked to už tak musím povedať a prosím vás dohodnite sa ako to má byť, bola by som vám moc moc vďačná.
Žiadne s ponúkaných riešení by nemalo byť pre Vás relevantné v prípade, že si sama nepotvrdíte správnosť názoru. Zodpovednosť nie je na Porade ani na dohode Poraďákov. Trochu pohľadajte ... aj v dnešnej téme, aj v odborných článkoch ... aj v početných ostatných témach na Porade. Potom si vytvorte vlastný názor a konfrontujte so zisteniami.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Viď aj:
http://www.porada.sk/t55766-p5-szco-...tml#post500156
0 0
mončok mončok

mončok je offline (nepripojený) mončok

Dobrý deň.
Potrebovala by som poradiť ohľadne výdavkov u živnostníka, ktorý poskytuje ubytovacie služby na základe živnostenského listu. Vlastní nehnuteľnosť, v ktorej poskytuje tieto služby bez stravovania. Túto nehnuteľnosť nechce zaradiť do podnikania, odôvodnil to tým , že by ju musel dlho odpisovať. Robil tam drobné úpravy ako maľovanie, výmenu obkladačiek v kúpeľni, úpravu okolia. Môže si vôbec niečo dať do výdavkov? - maľovanie , nákup zariadenia do izieb, elektrinu , plyn , vodu a ostatné veci ktoré slúžia na poskytovanie týchto služieb?
Ďakujem.
0 0
mončok mončok

mončok je offline (nepripojený) mončok

Prosím, nikto mi neodpovie?
Živnostník poskytuje ubytovacie služby na základe živnostenského listu, ale budovu nemá zaradenú v majetku. Aké výdaje si môže uplatniť?
- Elektriku, plyn, vodu ak sú Fa na IČO
- nákup zariadenia
- vymaľovanie izieb
- úprava okolia /trávnik,závlaha/
- výmena obkladačiek v kúpeľni
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

Dobrý večer,

SZČO ma vytvorené pracovné priestory vo vlastnom rodinnom dome. Je možné účtovať do VOZD nejaký nájom za tieto priestory, ktorý by platil akože manželke?
Ja si myslím, že nie?

To bol taký dnešný nápad dotyčnej SZČO, ako znížiť ZD.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Nájom by platil manželke v bezpodielovom vlastníctve?:-)) Ja by som to nerobila. Sú tu príspevky, keď si dáš vyhľadať, ohľadne pomerných častí nákladov za byt, ale je to diskutabilné. Ja by som nešla touto cestou zníženia dane.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

luciana1 Pozri príspevok
Dobrý večer,

SZČO ma vytvorené pracovné priestory vo vlastnom rodinnom dome. Je možné účtovať do VOZD nejaký nájom za tieto priestory, ktorý by platil akože manželke?
Ja si myslím, že nie?

To bol taký dnešný nápad dotyčnej SZČO, ako znížiť ZD.
A nemajú náhodou nehnuteľnosť v bezpodielovom spoluvlastníctve?V takom prípade by platil aj sám sebe,okrem toho bytové priestory by mali byť prekvalifikované na podnikateľské a presne určené m2,ktoré sa využívajú na podnikanie,doplním ešte povinnosť napr.registrácie manželky na DÚ ak prenajíma,tieto veci treba povedať dotyčnej SZČO a potom ho tento nápad prejde.
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

Ja som to tiež takto vysvetlila.
Priestory sú síce ako podnikateľské, je to zubná ambulancia, no manželka je dobrovoľne nezamestnaná. A pochybujem, že by sa chcela dať na prenajímanie.

Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

JDM Pozri príspevok
pre jess:
ďakujem veľmi, a možem sa ešte spýtať, príjem /podiel/ za hracie automaty v týchto pohostinstvách sa zapisuje do peň.denníka ako príjem ovpl.základ dane?
A v daňovom priznaní príjem z dopl.dôch.poistenia sa myslí príjem od zamestávateľa väčší ako 3%? ďakujem za odpovede, ste super
na tuto odpoved o VHA som zvedava aj ja...ale nenasla som ju
este doplnim otazku
prijmy z vyhernych hracich automatov maju ist kam v Danovom priznani FO???? normalne prijmy zo zivnosti?
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

proosim prosim neviete mi nikto poradit?????? ako vyplnit v DP tieto prijmy?
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
Podnikateľ doložil do dokladov za rok 2007 okrem iných aj doklad o úhrade zdravotného poistenia za 6 mesiacov roku 2006. Doklad - zloženka - má dátum úhrady z decembra 2006.

Uvažujem správne?:
1) takýto výdavok nemožno zaúčtovať ako výdavok ovplyvňujúci základ dane za rok 2007
2) pokiaľ si ho chce podnikateľ uplatniť ako daňový výdavok, môže podať dodatočné daňové priznanie za rok 2006.

Ak máte niekto čas, vyjadrite, prosím, svoj názor. Ďakujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vianocka Pozri príspevok
Podnikateľ doložil do dokladov za rok 2007 okrem iných aj doklad o úhrade zdravotného poistenia za 6 mesiacov roku 2006. Doklad - zloženka - má dátum úhrady z decembra 2006.

Uvažujem správne?:
1) takýto výdavok nemožno zaúčtovať ako výdavok ovplyvňujúci základ dane za rok 2007
2) pokiaľ si ho chce podnikateľ uplatniť ako daňový výdavok, môže podať dodatočné daňové priznanie za rok 2006.

Ak máte niekto čas, vyjadrite, prosím, svoj názor. Ďakujem.
Vysporiadate to cez DDP za rok 2006 , nakoľko je to výdavkom roku 2006 a teda je aj skutočne v danom roku zaplatený.

Ak ho máte v roku 2007 , tak má byť zaúčtovaný ako VNZD.

Záver: uvažujete správne .
Naposledy upravil Zita5 : 06.04.08 at 11:28 Dôvod: Doplnený Záver:.....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať