Zavrieť

Porady

Nárok na prac. miesto po skončení RD

Dobrý deň,
potrebujem poradiť ohľadom nástupu do práce po skončení RD.
V januári mi končí rodičovská dovolenka a chcela by som sa vratiť na pôvodne prac. miesto, ktoré nebolo zrušené.
Podľa § 157 Zákonníka prace chápem, že nárok na to miesto mám " je zamestnávateľ povinný zaradiť ich na ich pôvodnú prácu a pracovisko. Ak to nie je možné preto, že táto práca sa nevykonáva alebo pracovisko je zrušené, musí ich zamestnávateľ zaradiť na inú prácu zodpovedajúcu pracovnej zmluve"

1. Mám nárok na pôvodne prac. miesto alebo nie, ak nie podľa akého paragrafu ?
2. Počas MD mi vznikol nárok na dovolenku (rok 2004, 2005), ktorú som nemohla vyčerpať z dôvodu nástupu na rodičovskú dovolenku, musim dovolenku čerpať hneď po nastupe do práce alebo ju môžem vyčerpať aj neskôr ?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    imka Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    potrebujem poradiť ohľadom nástupu do práce po skončení RD.
    V januári mi končí rodičovská dovolenka a chcela by som sa vratiť na pôvodne prac. miesto, ktoré nebolo zrušené.
    Podľa § 157 Zákonníka prace chápem, že nárok na to miesto mám " je zamestnávateľ povinný zaradiť ich na ich pôvodnú prácu a pracovisko. Ak to nie je možné preto, že táto práca sa nevykonáva alebo pracovisko je zrušené, musí ich zamestnávateľ zaradiť na inú prácu zodpovedajúcu pracovnej zmluve"

    1. Mám nárok na pôvodne prac. miesto alebo nie, ak nie podľa akého paragrafu ?
    2. Počas MD mi vznikol nárok na dovolenku (rok 2004, 2005), ktorú som nemohla vyčerpať z dôvodu nástupu na rodičovskú dovolenku, musim dovolenku čerpať hneď po nastupe do práce alebo ju môžem vyčerpať aj neskôr ?

    ďakujem
    1.Na pôvodnú nie, to je len pri skončení MD, ale na miesto zodpoved. PZ. §157
    2.Nie, nemusíš.

    imka je offline (nepripojený) imka

    imka
    Vďaka,
    poplietlo ma to, že davaju na jednu uroveň MD a RD, ale vysvetľuje to vlastne par. 166 odst.1 .

    Nárok na prac. miesto po skončení RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.