Zavrieť

Porady

Zodpovednosť za zle vystavený daňový doklad??

Mam taku otazku. mam zopar učtov za rok 2004 z ERP kde je zle vystavená dph konkretne nie je rozpisaná na zaklad + dph a cena spolu je tam len cena spolu a 19%dph kto nesie zodpovednost pred danovým uradom? Mozem si z takeho učtu odratať dph?
Diki za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Zodpovednosť nesieš ty. Ty si odpočítavaš DPH na vstupe a podľa zákona je dané čo musí obsahovať faktúra alebo doklad z ERB.

    Mala som kontrolu DPH a kontola bola výborná. Uznala mi takéto doklady. Mala som doklad z ERB z TESCA.(teraz už TESCO robí dobre doklady). Len ma upozornili, že iná kontrola by to nemusela uznať.

    Záleží vždy od človeka.

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    Ako ktoré Tesco, lebo TESCO v NZ nemá stále základ dane rozpísaný na doklade. Práve naň pozerám. Je z 11.3.2005. Takže treba si dávať ešte stále pozor.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Ja mám trochu iný problém. Obchodník vystaví doklad, kde je rozpis DPH správne a potom k tomu pricvakne paragon, kde je ale DPH dôvodom zaokruhlenia iné. Proste má zle nastavené zaokrúhľovanie. Ktoré DPH mám účtovať, môžem si sama prerátať DPH a zaúčtovať správnu výšku? A v PU musím aj zaokruhl. napr. 0,01 Sk účtovať na účte 548?

    Ďakujem.
    človiečik Vladimír Ozimý
    ja to riešim jednoducho dopíšem si tam základ dane rukou a kto mi dokáže že to nedopísal on...

    Zodpovednosť za zle vystavený daňový doklad??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.