Zavrieť

Porady

náklady 2004

Vypocital som si predbezne dan za rok 2004 a.... Existuje nejaka moznost dostat v JU faktury vystavene v roku 2004 ale zaplatene v roku 2005 do nakladov 2004?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lubos f
    Vypocital som si predbezne dan za rok 2004 a.... Existuje nejaka moznost dostat v JU faktury vystavene v roku 2004 ale zaplatene v roku 2005 do nakladov 2004?
    nie ak sú uhradené cez účet

    simcic je offline (nepripojený) simcic

    simcic
    v podstate nie, je tu len jedna možnosť, že boli uhradené v hotovosti a druhá strana súhlasí s tým, že ti antidatuje výdavkové doklady na rok 2004. Ináč by som to neriskoval, kvoli prípadnej krížovej kontrole DÚ.

    lubos f je offline (nepripojený) lubos f

    lubos f
    ...aj tak je to nelogicke - aby tovar vyfakturovany, dodany a aj predany v roku 2004 nemohol byt nakladom 2004...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lubos f
    ...aj tak je to nelogicke - aby tovar vyfakturovany, dodany a aj predany v roku 2004 nemohol byt nakladom 2004...
    V prípade JÚ naozaj nie. V JÚ je rozhodujúce zaplatenie. Musíš túto faktúru len viesť v knihe záväzkov, a teda uvádzať ju aj vo výkaze o majetku a záväzkoch, ale do nákladov vstupuje až po zaplatení.

    lubos f je offline (nepripojený) lubos f

    lubos f
    ...len sa s tym tazko zmierujem. Na inom mieste som napisal, ze ma bude hriat, ze naplnam statnu pokladnicu. Tak teraz ma to hreje tak, ze ani nespavam.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Jednoduché účtovníctvo je už také, v podvojnom je to presne naopak. V JU náklad až po zaplatení, v PU náklad pri vystavení dokladu. Vyriešiť to vieš iba tak ako napísal Simcic.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Máš veľký vymeriavací základ. Čo? Niekde sme to tu rozoberali, to bolo len ako si navýšiť základ dane. Tak smola.
    Naposledy upravil lenkak : 13.03.05 at 12:36

    lubos f je offline (nepripojený) lubos f

    lubos f
    Najhorsie je ze ten vymeriavaci zaklad vobec nezodpoveda skutocnemu zisku. Zaplatim trojnasobnu dan a tym padom aj trojnasobne preddavky a viac ako dvojnasobne odvody a skutocny zisk pritom nebol velky. Iba obrat bol velky a velka cast bola mne zaplatena posledny decembrovy tyzden a ja som faktury uhradil zaciatkom januara. Vsetko cez ucet. Vychadza mi to tak, ze tento rok budem asi vsetko co zarobim odvadzat statu a ked to nepojde dobre, tak aj viac. Neexistuje aspon moznost dohody s DU o preddavkoch. pripadne ine dohody? Budem vdacny za akykolvek napad.
    človiečik Vladimír Ozimý
    myslím že ta dohoda je možná ale treba to podložiť reálnymi vecami...Inak to je nápad hradiť začiatkom januára decembrové veci ked mas peniaze na to a faktúru k tomu...treba hradiť hneĎ...

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    No, s DÚ sa dohodnúť dá, ale zasa aspoň tohto roku ti nabiehavá nižší základ dane. Máš tu však ďalšiu možnosť: ak to nie je strašne veľa roboty, prerobiť účto na podvojne. S odvodmi by som ti poradil, aby si si živnosť zrušil k 30.6. a založil sročku.

    lubos f je offline (nepripojený) lubos f

    lubos f
    ricij
    No, s DÚ sa dohodnúť dá, ale zasa aspoň tohto roku ti nabiehavá nižší základ dane. Máš tu však ďalšiu možnosť: ak to nie je strašne veľa roboty, prerobiť účto na podvojne. S odvodmi by som ti poradil, aby si si živnosť zrušil k 30.6. a založil sročku.
    No, tie dane by sa v konecnom dosledku nemali stratit. Len tie odvody. Keby som zalozil s.r.o., tak konatel neplati od 7/2005 do 6/2006 s predosleho zakladu dane?

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Treba sa v tej SRO zamestnať s minimálnou mzdou a odvody idú podľa mzdy, teda z minima.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    rene
    Treba sa v tej SRO zamestnať s minimálnou mzdou a odvody idú podľa mzdy, teda z minima.
    Nie, prečo sa zamestnávať? Však práve zamestnanci toho platia najviac. A aký úžitok má z poistenia pri minimálnej mzde? Minimálny. Dôchodok o 80 Sk vyšší, nemocenské až od jedenásteho dňa vo výške niečo cez tri tisícky a za to platí odvody ročne okolo 40 tisíc. Zamestnávať sa oplatí jedine vtedy, ak potrebuješ nahnať náklady cez kilometrovný paušál alebo cez diéty, alebo ak vieš, že o chvíľu pôjdeš na maródku. Ale tu si daj radšej poriadny plat. :p No a hneď potom si daj výpoveď. Ako konateľ, resp. spoločník neplatíš do SP žiadne odvody bez ohľadu na výšku príjmu, do ZP sa platí. V tomto je spoločník ako zamestnanec a konateľ ako SZČO. Aspoň do 30.6. Potom by už obaja mali byť zamestnancami.
    Naposledy upravil ricij : 13.03.05 at 19:28

    lubos f je offline (nepripojený) lubos f

    lubos f
    Vlastne spravit cely rok v podvojnom uctovnictve by kompletne vyriesilo situaciu. Iba netusim, ci by sa to dalo stihnut - je to 1400 riadkov penazneho dennika, necelych 500 doslych faktur, 400 odchadzajucich, nejake blocky, bez zamestnancov, bez odpisov.
    Potesia ma nazory ci je to realne a aj pripadne ponuky na SS. Okolie Senice, Galanty, Trnavy pripadne aj BA.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.