Zavrieť

Porady

Dodací list namiesto faktúry

Poraďte mi, ako mám zaúčtovať náklad, dodávateľ mi dal len dodací list a príjmový doklad.( Je to malá položka, len 2000,- Sk režijný náklad )
Môžem jednoducho zaúčtovať výdaj z hotovostenej pokladne a priložiť dodací list s PD?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Laura1
    Poraďte mi, ako mám zaúčtovať náklad, dodávateľ mi dal len dodací list a príjmový doklad.( Je to malá položka, len 2000,- Sk režijný náklad )
    Môžem jednoducho zaúčtovať výdaj z hotovostenej pokladne a priložiť dodací list s PD?
    Ďakujem.
    Laura, ak máš aj doklad z reg.pokladne tak áno, inak nie. Daňový doklad musí spĺňať svoje náležitosti.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Ved kde je napísané že dodací list ich nesplňa. Pokiaľ ma naležitosti účtovného dokladu tak v pohode...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Vladimír Ozimý
    Ved kde je napísané že dodací list ich nesplňa. Pokiaľ ma naležitosti účtovného dokladu tak v pohode...
    Samozrejme áno, ale musel by to byť daňový doklad, tzn.musí mať svoje číslo, ako napr. na faktúre alebo doklade s ERP. Neuvedomila som si, že aj takéto doklady vystavujú niektorí dodávatelia.

    DANIELAš je offline (nepripojený) DANIELAš

    DANIELAš
    Najlepsie by bolo zavolat tomu dodavatelovi a pytat si fakturu,

    ale inac ak je doklad z registracnej kassy tak aj to staci, a samozrejme musi mat vsetky nalezitosti

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Záleži od údajov čo všetko máš napísané na dodacom liste a najlepšie by volo keby k tmu bol doklad z ERP poprípade na dodacom liste aj vypísaná potvrdenka o platbe. + PPD.

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Dodací list je očíslovaný, sú vyznačené dáta: IČO,DIČ. PD je vystavený ručne. Je to podnikateľ remeselník, ktorý nie je na papierovanie, nechcem ho otravovať znovu kvôli faktúre.

    Dodací list namiesto faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.