Zavrieť

Porady

danove priznanie a materska

dobry vecer,

chcela by som vas poprosit o radu. Znama bola do augusta 2007 zamestnana, od augusta nastupila na matersku dovolenku. Ake prilohy potrebuje k danovemu priznaniu zo zavislej cinnosti?Potrebuje aj potvrdenie zo socialnej poistovne o vyske materskej?
dakujem
Usporiadat
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

potocka Pozri príspevok
dobry vecer,

chcela by som vas poprosit o radu. Znama bola do augusta 2007 zamestnana, od augusta nastupila na matersku dovolenku. Ake prilohy potrebuje k danovemu priznaniu zo zavislej cinnosti?Potrebuje aj potvrdenie zo socialnej poistovne o vyske materskej?
dakujem
Hlavne potrebuje od zamestnávateľa Potvrdenie o príjme za rok 2007, kópiu priloží k daňovému priznaniu, tak isto je dobré priložiť aj kópiu potvrdenia zo sociálky, aby mala vykrytý celý rok a nemusela to dodatočne dokazovať o pár rokov, keby sa niekto na daňovom rozhodol si to skontrolovať
0 0
potocka potocka

potocka je offline (nepripojený) potocka

ano to potvrdenie o prijmoch uz ma, len si nebola ista,ze ci nepotrebuje aj potrvdenie zo socialky.dakujem krasne za rychlu radu
0 0
lea77777 lea77777

lea77777 je offline (nepripojený) lea77777

PROSIM, mam znamu, bola min rok 2007 pol roka na materskej. V DP moze uplatnit celu odpocitatelnu polozku?
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

lea77777 Pozri príspevok
PROSIM, mam znamu, bola min rok 2007 pol roka na materskej. V DP moze uplatnit celu odpocitatelnu polozku?
áno. (ak základ dane nepresiahol 498000)
Ak bol jej základ dane je menší ako NČ 95616, tak si manžel môže uplatniť na nu ten rozdiel (resp. ak jeho ZD bol vyšší ako 880464, tak 315732 -1/4 jeho ZD).
Naposledy upravil brčko : 07.02.08 at 19:44
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

lea77777 Pozri príspevok
PROSIM, mam znamu, bola min rok 2007 pol roka na materskej. V DP moze uplatnit celu odpocitatelnu polozku?
pravdaže môže, na tú majú nárok všetci....ak jej základ dane za rok 2007 nepresiahol 498000
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Materská je vlastný príjem manželky, všakže? Ale dávky z nemocenského poistenia nie? Potrebujem si to len potvrdiť. Vopred vďaka.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

heike Pozri príspevok
Materská je vlastný príjem manželky, všakže? Ale dávky z nemocenského poistenia nie? Potrebujem si to len potvrdiť. Vopred vďaka.
materská, nemocenské (PN), ošetrovné (0čr) - toto všetko sú nemocenské dávky a sú vlastným príjmom manželky
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Vďaka, teda ak si chce manžel na manželku uplatniť NČ, uvedené sa započítavajú do vlastného príjmu manželky, ale ak si robí priznanie manželka, do príjmu sa to nezapočítava?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

heike Pozri príspevok
Vďaka, teda ak si chce manžel na manželku uplatniť NČ, uvedené sa započítavajú do vlastného príjmu manželky, ale ak si robí priznanie manželka, do príjmu sa to nezapočítava?
Presne tak, pri posudzovaní nároku na NČ sa MD do príjmu započíta.
0 0
majecka majecka

majecka je offline (nepripojený) majecka

Ahojte, prosím o radu - ak je teda niekto na materskej, musí si podať DP, alebo môže požiadať zamestnávateľa o RZD ?Ďakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
majecka Pozri príspevok
Ahojte, prosím o radu - ak je teda niekto na materskej, musí si podať DP, alebo môže požiadať zamestnávateľa o RZD ?Ďakujem.
Môže požiadať zamestnávateľa, za predpokladu, že okrem príjmov podľa §5 (závislá činnosť) nemala iné zdaniteľné príjmy.
0 0
viktora viktora

viktora je offline (nepripojený) viktora

ahojte, poradte mi prosím..som uplne zmatená-mám podávať daňové priznanie-či nie?
-od zač.jan.do 18 som bola pn-zamestnaná som bola od 19.1. do 22.1.-4 dni-zarobila som cca 3500..potom som 23.1.nastupila na materskú-na ktorej som bola ako slobodná mamička 37 tyždnov-materskú som mala max-cca 14 000, -potom som nastupila na rd-ktorá trvala do konca r-a medzitym počas trvania rd som čerpala niekoľkokrát aj očr...
Mam z toho guláš, poradte mi prosím, dakujeem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pri príjme v zamestnaní vo výške 3500 Sk DP podávať netreba.

Materská, rodičovský príspevok, ošetrovné sú príjmy oslobodené od dane.
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

Prave ze mam pripad, ze zena bola v roku 2007 na materskej a prijmy su predmetom dane!!. Do ktoreho riadku danoveho priznania sa ma prijem z materskej uviest?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Susan Pozri príspevok
Prave ze mam pripad, ze zena bola v roku 2007 na materskej a prijmy su predmetom dane!!. Do ktoreho riadku danoveho priznania sa ma prijem z materskej uviest?
Do žiadneho.
0 0
dubaj dubaj

dubaj je offline (nepripojený) dubaj

Dobry den,
chcem sa k teme opytat nasledovne. Moja manzelka bola prvych 6 mesiacov roka 2007 na rodicovskej dovolenke s prvou dcerou a dostavala prispevok nieco nad 4tis. SK. V juni sa nam narodila druha dcera a manzelka nastupila na matersku dovolenku, kde dostavala matersku cca 14000SK.
Chcem sa opytat, ci si musi podavat danove priznanie? Podla informacii z danoveho uradu nie, ale poznate to, telefonicka informacia niekedy nestaci. A ak nie, mozem si ja ako manzel uplatnit na nu odpocitatelnu polozku v celej sume alebo znizenu alebo ziadnu?
Ja som mal prijem vyssi, takze platim tzv. milionarsku dan a nemozem si uplatnit celu odpocitatelnu polzku na seba ale len cca polovicu.
Ako teda postupovat a uvadzat vobec manzelku do svojho DP?
Naposledy upravil dubaj : 27.03.08 at 09:42 Dôvod: oprava nepresnosti
0 0
Stanula25 Stanula25

Stanula25 je offline (nepripojený) Stanula25

Dobrý deň, mám na vás prosbu o radu. Môj manžel pracuje a ja som bola na materskej, tak si ma uplatňoval do DP. Minulý rok v októbri sa mi skončila materská a od novembra mi schválili opatrovateľský príspevok na starú mamu v sume 162 Eur. Môže si ma uplatniť aj tento rok. Ďakujem
0 0
Stanula25 Stanula25

Stanula25 je offline (nepripojený) Stanula25

Ahojte, prosím vás o radu.
Robím DP švagrovi. Je zamestnaný. S priateľkou majú dve deti. sú zasnúbení a majú spoločné bydlisko viac ako 4 roky. Môžem ju pridať do jeho daňového priznania, aj keď nie sú manželia? Ďakujem
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Stanula25 Pozri príspevok
Ahojte, prosím vás o radu.
Robím DP švagrovi. Je zamestnaný. S priateľkou majú dve deti. sú zasnúbení a majú spoločné bydlisko viac ako 4 roky. Môžem ju pridať do jeho daňového priznania, aj keď nie sú manželia? Ďakujem
Na ňu si nemôže uplatniť NČZD, pretože nie sú manželia.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Stanula25 Pozri príspevok
Dobrý deň, mám na vás prosbu o radu. Môj manžel pracuje a ja som bola na materskej, tak si ma uplatňoval do DP. Minulý rok v októbri sa mi skončila materská a od novembra mi schválili opatrovateľský príspevok na starú mamu v sume 162 Eur. Môže si ma uplatniť aj tento rok. Ďakujem
Čo myslíš pod materskou ? Ak rodičovský príspevok-tak na tento účel sa neráta ako príjem.Materská, ako aj príspevok za opatrovanie sa zaratáva do príjmu manželky.Čiže manžel si môže na Teba uplatniť rozdiel 4025,70 - materská/ak je to materská/ - prísp. za opatrovanie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať