Zavrieť

Porady

Predaj bytu

Prosím o radu v takomto prípade:
Družstevny byt kúpeny od súkromnej osoby cez realitku./na zmluve je suma 1.000.000 Sk zaplatená predávajucemu za prevod členských práv v BD -platba uskutočnena vkladom na u. všetko je možné zdokladovať/ potom byt odkúpený od BD do vlastníctva za 90.000 Sk. Možem si pri predaji napr.za 1.500.000 , odpočítať 1.090.000 ako nezdaniteľnú časť??
/podmienka vlastníctva a trvalého pobytu nebola splnená/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    pivko Pozri príspevok
    Prosím o radu v takomto prípade:
    Družstevny byt kúpeny od súkromnej osoby cez realitku./na zmluve je suma 1.000.000 Sk zaplatená predávajucemu za prevod členských práv v BD -platba uskutočnena vkladom na u. všetko je možné zdokladovať/ potom byt odkúpený od BD do vlastníctva za 90.000 Sk. Možem si pri predaji napr.za 1.500.000 , odpočítať 1.090.000 ako nezdaniteľnú časť??
    /podmienka vlastníctva a trvalého pobytu nebola splnená/
    A na mňa ste zabudli poradcovia?

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Môžeš si odpočítať túto časť,ale nie ako nezdaniteľnú , ale ako daňový výdavok:-))
    Naposledy upravil Petra29 : 08.02.08 at 16:17 Dôvod: nesprávna odpoveď

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    pivko Pozri príspevok
    Prosím o radu v takomto prípade:
    Družstevny byt kúpeny od súkromnej osoby cez realitku./na zmluve je suma 1.000.000 Sk zaplatená predávajucemu za prevod členských práv v BD -platba uskutočnena vkladom na u. všetko je možné zdokladovať/ potom byt odkúpený od BD do vlastníctva za 90.000 Sk. Možem si pri predaji napr.za 1.500.000 , odpočítať 1.090.000 ako nezdaniteľnú časť??
    /podmienka vlastníctva a trvalého pobytu nebola splnená/
    Nie, nemôžeš. Pre teba je výdavok (resp. nadobúdacia hodnota bytu) suma, za ktorú si byt kúpil od družstva - t.j. 90.000 SKK, nie za čo si kúpil členský podiel v družstve.

    Pozri aj tieto diskusie:

    http://www.porada.sk/t38932-p2-predaj-bytu.html

    http://www.porada.sk/t59823-kupa-byt...na-zmluva.html

    auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

    auctovnicka
    Dobry den,

    chcela by som poradit, kupila som a nasledne predala v osobnom vlastnictve byt a prijem musim zdanit. Co vsetko mi zakon umoznuje zapocitat do vydavkov /tr.pobyt nebol a nevlastnila som ho viac ako 5 rokov/. Mozem si do nakladov uplatnovat zariadenie bytu, alebo iba jeho rekonstrukciu?

    Dakujem

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    auctovnicka Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som poradit, kupila som a nasledne predala v osobnom vlastnictve byt a prijem musim zdanit. Co vsetko mi zakon umoznuje zapocitat do vydavkov /tr.pobyt nebol a nevlastnila som ho viac ako 5 rokov/. Mozem si do nakladov uplatnovat zariadenie bytu, alebo iba jeho rekonstrukciu?

    Dakujem
    Výdavkom bude kúpna cena bytu, rekonštrukia, opravy, poplatky za uzatvorenie kúpnej zmluvy...... ak ste predali s nábytkom (kuchynská linka, spotrebiče, ......), môžete si uplatniť i tieto výdavky, je potrebné mať doklady na všetky výdavky.

    Možno by som odporučila dať do kúpnej zmluvy, že predávate i tento "nábytok", aby v prípade DK, Vám nevyhodili "bločky" z výdavkov. Tam by ste už dokazovali, že ste to predali spolu.... (takže všetúčko, čo budete dokladovať dať do zmluvy-"nábytok" aký)

    auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

    auctovnicka
    Este by som sa chcela spytat, ze ked si budem davat ako vydavky - rekonstrukciu bytu, ci ma obmedzuje zakon o dani z prijmov nejakym limitom v danom zdanovacom obdobi. Byt som vlastnila 3 roky a nemala som trvaly pobyt, takze musim dokladovat naklady. Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.