Zavrieť

Porady

Daňové priznanie PO - prílohy

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Na str. 8 Daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby je kolónka "Počet príloh". Doteraz som tam uvádzala počet potvrdení pre výpočet dane na zápočet (zo zahraničia). Ak neboli také potvrdenia, neuvádzala som v tejto časti žiaden údaj. Teraz som sa dozvedela, že v prípade, že neprikladám žiadne potvrdenia zo zahraničia, mám uviesť počet príloh 3, pretože prikladám Súvahu, Výkaz ziskov a strát a Poznámky k závierke. Zdá sa mi to pritiahnuté za vlasy, pretože Závierku nepovažujem za prílohu daňového priznania. Poraďte, prosím, čo tam uvádzate Vy?
Usporiadat
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Neviem ako je to pri DP PO, ale aj pri FO dávam do tejto kolonky počet príloh a to výkaz o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch, tak by som logicky uvažovala, že pri PO tam tieto výkazy patria.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Rozalka Pozri príspevok
Na str. 8 Daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby je kolónka "Počet príloh". Doteraz som tam uvádzala počet potvrdení pre výpočet dane na zápočet (zo zahraničia). Ak neboli také potvrdenia, neuvádzala som v tejto časti žiaden údaj. Teraz som sa dozvedela, že v prípade, že neprikladám žiadne potvrdenia zo zahraničia, mám uviesť počet príloh 3, pretože prikladám Súvahu, Výkaz ziskov a strát a Poznámky k závierke. Zdá sa mi to pritiahnuté za vlasy, pretože Závierku nepovažujem za prílohu daňového priznania. Poraďte, prosím, čo tam uvádzate Vy?
3 - Výkazy plus poznámky. Považujem ich za prílohy-sú v nich aj údaje obsiahnuté v DP. a bez nich je DP neplatné.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Prílohou DP je účt.závierka, takže počet príloh 1. Zákon o správe daní a poplatkov §38.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac

Toto som si prešla, ale nenašla som to, čo som hľadala.


Evi, Petra, tak teda koľko mám uviesť?
Petra29 Pozri príspevok
počet príloh 1. Zákon o správe daní a poplatkov §38.

evina Pozri príspevok
3


Asi napíšem 1, z tej sa dá ľahko napísať 3 ...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Hľadám Opatrenie k závierke, nemôžem nájsť, ale ja píšem určite 3. Lebo neprikladám jeden výkaz.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Celý účtovnícky život tam píšem 3 a viac , ale tento rok napíšem namiesto 3 iba 1 - dôvod prikladám :
§ 38 ods.3
...Prílohou daňového priznania je účtovná závierka podľa osobitného zákona;8ab)
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Johanka Pozri príspevok
Celý účtovnícky život tam píšem 3 a viac , ale tento rok napíšem namiesto 3 iba 1 - dôvod prikladám :
§ 38 ods.3
...Prílohou daňového priznania je účtovná závierka podľa osobitného zákona;8ab)
Áno Johanka, ale hľadám Opatrenie k závierke - Ty vieš ktoré, a tam je rozpísané presne z čoho sa skladá závierka..
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Ja som len chcela povedať, že zákon píše "príloha" - je "účtovná závierka", z toho mi vyplýva, že účt.závierka je len 1. Ale po pravde aj ja píšem 3 /súvaha,výsledovka,poznámky/.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

opakovanie
§17 Zákona o účtovníctve
(2) Účtovná závierka obsahuje tieto všeobecné náležitosti:

a) obchodné meno alebo názov účtovnej jednotky; právnické osoby uvedú sídlo, fyzické osoby bydlisko a miesto podnikania, ak sa líši od miesta bydliska,
b) identifikačné číslo, ak ho má účtovná jednotka pridelené,
c) deň, ku ktorému sa zostavuje,
d) deň jej zostavenia,
e) obdobie, za ktoré sa zostavuje,
f) podpisový záznam štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu účtovnej jednotky alebo podpisový záznam fyzickej osoby, ďalej podpisový záznam osoby zodpovednej za jej zostavenie a osoby zodpovednej za vedenie účtovníctva.

(3) Účtovná závierka v sústave podvojného účtovníctva okrem všeobecných náležitostí podľa odseku 2 obsahuje tieto súčasti:

a) súvahu,
b) výkaz ziskov a strát,
c) poznámky.


... nakoľko sú všeobecné náležitosti definované ako samostatná časť UZ, tak by sme tam museli písať 4 .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Chcela by som vidieť tety na DÚ pri preberaní DP, ako očká pučia na číslovku 1 alebo 4....lebo pre nich tri kusy bude stále "trojka"


P.S.Nič múdre som teraz nevybublala, ja viem.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

evina Pozri príspevok
Áno Johanka, ale hľadám Opatrenie k závierke - Ty vieš ktoré, a tam je rozpísané presne z čoho sa skladá závierka..
Hľadáš toto http://www.finance.gov.sk/Documents/...20_2007_74.pdf ?
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29


Podľa poučenia k vyplneniu DP:
• Prílohou priznania je podľa § 38 zákona o správe daní a poplatkov účtovná závierka podľa zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov, t.j. výkaz ziskov a strát, súvaha a poznámky alebo výkaz o príjmoch a výdavkoch a výkaz o majetku a záväzkoch.

Takže "babo raď", je tam jednotné číslo "prílohou priznania", ale podľa mňa nebude chybou napísať 3.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Petra29 Pozri príspevok
Ja som len chcela povedať, že zákon píše "príloha" - je "účtovná závierka", z toho mi vyplýva, že účt.závierka je len 1. Ale po pravde aj ja píšem 3 /súvaha,výsledovka,poznámky/.
Účtovná závierka má tri súčasti , vyplýva to z Opatrenia k závierke /neviem kde je / a aj z §17 Zákona o účtovníctve
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Paula Pozri príspevok
Chcela by som vidieť tety na DÚ pri preberaní DP, ako očká pučia na číslovku 1 alebo 4....lebo pre nich tri kusy bude stále "trojka"


P.S.Nič múdre som teraz nevybublala, ja viem.
myslím, že ak im to pošlem poštou, tak im je ten počet srdečne ukradnutý .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Raz sme tu rozoberali, čo sa píše v súvahe do predchádzajúceho obdobia /otváracia súvaha/, keď vznikneš, teda v prvom roku-to hľadám
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

evina Pozri príspevok
Účtovná závierka má tri súčasti , vyplýva to z Opatrenia k závierke /neviem kde je / a aj z §17 Zákona o účtovníctve
... a čo tie všeobecné náležitosti ?

Hmmm, však ale prílohou DP nie sú súčasti ,ale UZ .

toto je super téma .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Johanka Pozri príspevok
opakovanie
§17 Zákona o účtovníctve
(2) Účtovná závierka obsahuje tieto všeobecné náležitosti:

a) obchodné meno alebo názov účtovnej jednotky; právnické osoby uvedú sídlo, fyzické osoby bydlisko a miesto podnikania, ak sa líši od miesta bydliska,
b) identifikačné číslo, ak ho má účtovná jednotka pridelené,
c) deň, ku ktorému sa zostavuje,
d) deň jej zostavenia,
e) obdobie, za ktoré sa zostavuje,
f) podpisový záznam štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu účtovnej jednotky alebo podpisový záznam fyzickej osoby, ďalej podpisový záznam osoby zodpovednej za jej zostavenie a osoby zodpovednej za vedenie účtovníctva.

(3) Účtovná závierka v sústave podvojného účtovníctva okrem všeobecných náležitostí podľa odseku 2 obsahuje tieto súčasti:

a) súvahu,
b) výkaz ziskov a strát,
c) poznámky.


... nakoľko sú všeobecné náležitosti definované ako samostatná časť UZ, tak by sme tam museli písať 4 .
Všeobecné náležitosti máš na prvej strane výkazov, takže 3.
nemôže sa písať 1. Závierka je jedna samozrejme , ale zložená z troch častí-ak napíšem 1 /to je pre ich kontrolu/ a stratí sa niekde napríklad VZaS tak mám po chlebe . Už mi neuveria, že tam naozaj bol, ale budú sa diviť, že poznámky áno
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

[quote=Johanka;641705]... a čo tie všeobecné náležitosti ?

0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Už som to tu raz napísala, že ak budeme veľa rozmýšľať, za chvíľu budeme mať problém s výkladom pojmu účtovníctvo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať