Zavrieť

Porady

Daňové priznanie PO - prílohy

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Na str. 8 Daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby je kolónka "Počet príloh". Doteraz som tam uvádzala počet potvrdení pre výpočet dane na zápočet (zo zahraničia). Ak neboli také potvrdenia, neuvádzala som v tejto časti žiaden údaj. Teraz som sa dozvedela, že v prípade, že neprikladám žiadne potvrdenia zo zahraničia, mám uviesť počet príloh 3, pretože prikladám Súvahu, Výkaz ziskov a strát a Poznámky k závierke. Zdá sa mi to pritiahnuté za vlasy, pretože Závierku nepovažujem za prílohu daňového priznania. Poraďte, prosím, čo tam uvádzate Vy?
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Anja111 Pozri príspevok
Johanka, fakt... (na DU si potrpeli na to, aby bolo všetko vložené v Poučení na vyplnenie DP). Dokonca jedného podnikateľa riadne zvozili za to, že to tak neurobil...
Ja si s nimi zásadne dopisujem a učím to aj mojich klientov. Nech si aj Slovenská pošta zarobí - a odpadajú stresy pri okienku podateľne .
To by bolo vtipné, keby prišiel list z DÚ - prídite doplniť podanie DP, ktoré ste zaslali poštou, lebo nie je vložené v Poučení .....
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Johanka Pozri príspevok
Ja si s nimi zásadne dopisujem a učím to aj mojich klientov. Nech si aj Slovenská pošta zarobí - a odpadajú stresy pri okienku podateľne .
To by bolo vtipné, keby prišiel list z DÚ - prídite doplniť podanie DP, ktoré ste zaslali poštou, lebo nie je vložené v Poučení .....

Máš pravdu. Najlepšia komunikácia s DU je cez poštu...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ke´d som otvorila hárok zeleného tlačiva za starých časov, prvé čo som urobila odhodila do koša poučenie
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

evina Pozri príspevok
Ke´d som otvorila hárok zeleného tlačiva za starých časov, prvé čo som urobila odhodila do koša poučenie
Takto si ty šetrila naše lesy?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Anja111 Pozri príspevok
Takto si ty šetrila naše lesy?

To akože z nich mala ušúľať nový strom a či čo?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Paula Pozri príspevok
To akože z nich mala ušúľať nový strom a či čo?
No, pokiaľ by tie Poučenia zasadila, tak by to asi tiež splnilo účel...
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Naozaj veľmi pekná téma. Ako sa to tu zvŕta všetkými možnými smermi, už sme pri lesoch od príloh k daňovému priznaniu. Ale fakt som sa pri čítaní pobavila.
Neviem či táto téma nieje zle zaradená.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

evina Pozri príspevok
Ke´d som otvorila hárok zeleného tlačiva za starých časov, prvé čo som urobila odhodila do koša poučenie
Trocha mimo , ale - klient mi priniesol tlačivo DP (myslela som, že mi chcel urobiť radosť). Pretože už jedno také, k ruke na pozretie ,mám, hodila som ho do koša a urobila som mu DP zo SW. Čumel na mňa ako puk, že on veru také odovzdávať nebude, že predsa mi tlačovo priniesol a keď neviem, na čo to tlačivo slúži , nemám túto prácu robiť ... Tak s tým asi seknem .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

KvetkaK Pozri príspevok
Naozaj veľmi pekná téma. Ako sa to tu zvŕta všetkými možnými smermi, už sme pri lesoch od príloh k daňovému priznaniu. Ale fakt som sa pri čítaní pobavila.
Neviem či táto téma nieje zle zaradená.
Však nech ju moderátor preradí .... pre mňa je táto trocha humoru pohladenie po prepracovanej hlave .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Johanka Pozri príspevok
Trocha mimo , ale - klient mi priniesol tlačivo DP (myslela som, že mi chcel urobiť radosť). Pretože už jedno také, k ruke na pozretie ,mám, hodila som ho do koša a urobila som mu DP zo SW. Čumel na mňa ako puk, že on veru také odovzdávať nebude, že predsa mi tlačovo priniesol a keď neviem, na čo to tlačivo slúži , nemám túto prácu robiť ... Tak s tým asi seknem .
Dnes som pri tejto téme myslela na to, že sa veru stretneme pri našej práci so všeličím. Prvý rok, keď som začala klientom dávať DP vytlačené zo softu, tak polovičke som musela pol hodiny prisahať, že DÚ im to prevezme a ak nie tak podám ja ...
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Johanka Pozri príspevok
Trocha mimo , ale - klient mi priniesol tlačivo DP (myslela som, že mi chcel urobiť radosť). Pretože už jedno také, k ruke na pozretie ,mám, hodila som ho do koša a urobila som mu DP zo SW. Čumel na mňa ako puk, že on veru také odovzdávať nebude, že predsa mi tlačovo priniesol a keď neviem, na čo to tlačivo slúži , nemám túto prácu robiť ... Tak s tým asi seknem .
Hmmm tak to je fakt už zvláštne. Keď už sa klient nespolieha na to, čo robí účtovníčka, nečudujem sa, že si z toho smutná.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

KvetkaK Pozri príspevok
Hmmm tak to je fakt už zvláštne. Keď už sa klient nespolieha na to, čo robí účtovníčka, nečudujem sa, že si z toho smutná.
Klient by sa možno aj spoľahol, ale na úradoch dostáva zvláštne informácie typu Môžete podať len na zelenom alebo červenom tlačive, musíte vložiť do poučenia, musíte priložiť aj Potvrdenie z úradu práce, že ste nepracovali, musíte priložiť čestné prehlásenie manželky, že ona nepoberala DB, musíte prredložiť čestné vyhlásenie, že ste nezarobili viac ako 47 808 a iné podobné vtipnôstky, čím nám robia "medvediu službu"
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Johanka Pozri príspevok
Však nech ju moderátor preradí .... pre mňa je táto trocha humoru pohladenie po prepracovanej hlave .
Veď ja nič, ja sa tiež rada pobavím.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Johanka Pozri príspevok
Trocha mimo , ale - klient mi priniesol tlačivo DP (myslela som, že mi chcel urobiť radosť). Pretože už jedno také, k ruke na pozretie ,mám, hodila som ho do koša a urobila som mu DP zo SW. Čumel na mňa ako puk, že on veru také odovzdávať nebude, že predsa mi tlačovo priniesol a keď neviem, na čo to tlačivo slúži , nemám túto prácu robiť ... Tak s tým asi seknem .
No, tak ja som minulý rok vyplnila vo februári DP na stránke DRSR a odniesla na podateľňu. Rovnako ako Johanka, čumela na mňa teta v podatelni. Prísnym hlasom sa spýtala: A to je čo!? Musela som jej to vysvetliť, ale smiala som sa celou cestou domov. Takže, Johanka nezúfaj.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Paula Pozri príspevok
To aby pri kontrole DP mohli do neho nakúkať
Asi by im to ani nezaškodilo:
moja klientka dnes zaniesla DP, základ dane nad milión, a teta v kancelárii (teda nie nejaká "podateľka") jej hovorí:
Prečo ste si neuplatnili nezdaniteľnú časť, veď vy ste mladá, určite nepoberáte starobný dôchodok!?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Rozalka Pozri príspevok
Asi by im to ani nezaškodilo:
moja klientka dnes zaniesla DP, základ dane nad milión, a teta v kancelárii (teda nie nejaká "podateľka") jej hovorí:
Prečo ste si neuplatnili nezdaniteľnú časť, veď vy ste mladá, určite nepoberáte starobný dôchodok!?


P.s. máš dobrých klientov, aspoň nemusíš odpočítavať NČ
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Rozalka Pozri príspevok
Asi by im to ani nezaškodilo:
moja klientka dnes zaniesla DP, základ dane nad milión, a teta v kancelárii (teda nie nejaká "podateľka") jej hovorí:
Prečo ste si neuplatnili nezdaniteľnú časť, veď vy ste mladá, určite nepoberáte starobný dôchodok!?
Krásne...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
evina Pozri príspevok


P.s. máš dobrých klientov, aspoň nemusíš odpočítavať NČ
Nájdu sa aj takí/také, ale pri vzhliadnutí daňovej povinnosti odpadávajú.
A ten postup výpočtu na poslednej strane - smiechu sa nezdržím (ako na hodine matematiky: ako ste sa dopracovali k tomuto výsledku?)
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

K DP PO stačí odovzdať Súvahu a VZS 1x? Kde budú dátumy aj zostavená aj schválená? Alebo sa odovzdá
1x zostavená a ešte 1xschválená aj keď sú totožné?
A samozrejme 1x poznámky. Ďakujem.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Odovzdáváš všetko 1x.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať