Zavrieť

Porady

Daňové priznanie PO - prílohy

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Na str. 8 Daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby je kolónka "Počet príloh". Doteraz som tam uvádzala počet potvrdení pre výpočet dane na zápočet (zo zahraničia). Ak neboli také potvrdenia, neuvádzala som v tejto časti žiaden údaj. Teraz som sa dozvedela, že v prípade, že neprikladám žiadne potvrdenia zo zahraničia, mám uviesť počet príloh 3, pretože prikladám Súvahu, Výkaz ziskov a strát a Poznámky k závierke. Zdá sa mi to pritiahnuté za vlasy, pretože Závierku nepovažujem za prílohu daňového priznania. Poraďte, prosím, čo tam uvádzate Vy?
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

evina Pozri príspevok
Raz sme tu rozoberali, čo sa píše v súvahe do predchádzajúceho obdobia /otváracia súvaha/, keď vznikneš, teda v prvom roku-to hľadám
http://www.porada.sk/412327-post4.html
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

A v § 1 sú uvedené 3 prílohy, z ktorých sa skladá účtovná závierka...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Hm, už len takýto hlavolam ( jeden, tri, štyri) mať na starosti v polovici februára - sen mnohých účtovníkov
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Len počkaj, aké budeme mať problémy v polovici marca .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Paula Pozri príspevok
Hm, už len takýto hlavolam ( jeden, tri, štyri) mať na starosti v polovici februára - sen mnohých účtovníkov
Je to ľahký únik z reality ....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Johanka Pozri príspevok
Len počkaj, aké budeme mať problémy v polovici marca .
Už možno žiadne ...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ešte rýchlo, kým nás niekto sprdne - doriešime to na stretku .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Som za a píšem 3.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
evina Pozri príspevok
Som za a píšem 3.
Jéééjda, kočky, vy ste sa tu rozpísali, kým som stihla vytlačiť výkazy, doplniť a vytlačiť poznámky, došla som k priznaniu, a vy ste také milé, napísali ste vaše názory. Vrelá vďaka, píšem teda 3.

Mimochodom, takých firiem mám zopár, zato už tie problémy v polovici februára.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Táto debata sa mi veľmi páčila. Ako zahrievacie kolo pred náporom v marci 3 alebo 1, 3 alebo 1,3 alebo 1, 3 alebo 1, 3 alebo 1, ....... a napíšem 4, nech je sranda.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mimochodom v ŠEVT-e predávajú súvahu s chýbajúcimi okienkami pre IČO .

P.S. To len aby tu reč nestála
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Orsz Pozri príspevok
Táto debata sa mi veľmi páčila. Ako zahrievacie kolo pred náporom v marci 3 alebo 1, 3 alebo 1,3 alebo 1, 3 alebo 1, 3 alebo 1, ....... a napíšem 4, nech je sranda.
Ešte na odľahčenie, čo tak napísať Počet príloh 2,
Príloha 1: účtovná závierka
Príloha 2: vysvetlenie k počtu príloh k prílohe č.1 /výkazy.../
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Aj ja mám jednu praktickú otázku.
Doteraz som podávala DP na orginál tlačive a na DU si potrpeli na to, aby bolo všetko vložené v Poučení na vyplnenie DP...
Ako podávate DP vytlačené z účtovného programu, (napr. MRP)?
DP, Súvahu, VZS a Poznámky, každé spojíte zošívačkou a potom to do niečoho vložíte (napr. euroobal)?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Anja111 Pozri príspevok
Aj ja mám jednu praktickú otázku.
Doteraz som podávala DP na orginál tlačive a na DU si potrpeli na to, aby bolo všetko vložené v Poučení na vyplnenie DP...
Ako podávate DP vytlačené z účtovného programu, (napr. MRP)?
DP, Súvahu, VZS a Poznámky, každé spojíte zošívačkou a potom to do niečoho vložíte (napr. euroobal)?
Ja podávam vytlačené všetko zo softu usporiadané za sebou a nezošité - upozornili na DÚ, aby sme to nezošívali, nakoľko to oni skenujú a musia to zas rozoberať- a vložím do euroobalu.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Anja111 Pozri príspevok
Aj ja mám jednu praktickú otázku.
Doteraz som podávala DP na orginál tlačive a na DU si potrpeli na to, aby bolo všetko vložené v Poučení na vyplnenie DP...
Ako podávate DP vytlačené z účtovného programu, (napr. MRP)?
DP, Súvahu, VZS a Poznámky, každé spojíte zošívačkou a potom to do niečoho vložíte (napr. euroobal)?
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

evina Pozri príspevok
Ja podávam vytlačené všetko zo softu usporiadané za sebou a nezošité - upozornili na DÚ, aby sme to nezošívali, nakoľko to oni skenujú a musia to zas rozoberať- a vložím do euroobalu.
Áno, aj nás upozornili, že nie zošívať. Pani na podateľni to hneď pri preberaní rozobrala a zopla spinkou.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ďakujem veľmi pekne za odpovede...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Johanka Pozri príspevok
Johanka, fakt... (na DU si potrpeli na to, aby bolo všetko vložené v Poučení na vyplnenie DP). Dokonca jedného podnikateľa riadne zvozili za to, že to tak neurobil...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Anja111 Pozri príspevok
Doteraz som podávala DP na orginál tlačive a na DU si potrpeli na to, aby bolo všetko vložené v Poučení na vyplnenie DP...


To aby pri kontrole DP mohli do neho nakúkať
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Paula Pozri príspevok
To aby pri kontrole DP mohli do neho nakúkať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať