Zavrieť

Porady

stravné v r. 2008

Chcem sa spýtať, či sa nemenili sadzby stravného v r. 2008. Platí, že do 5 hodín je 89,- Sk. ďakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bbbbb Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, či sa nemenili sadzby stravného v r. 2008. Platí, že do 5 hodín je 89,- Sk. ďakujem
Nemenili sa.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Chobot Pozri príspevok
Nemenili sa.
Na Slovensku na nemenili, ale zahraničné áno.
0 0
ZZ_SANTOVKA ZZ_SANTOVKA

ZZ_SANTOVKA je offline (nepripojený) ZZ_SANTOVKA

tuzemské starvné od 24.5.2008
98 SK pre časové pásmo 5 až 12
149 SK pre časové pásmo nad 12 hodín až 18 hodín
230 Sk pre časové pásmo nad 18
0 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

ked budem zamestnancom objednavat sravne listky na zaciatku juna, ale za mesiac maj, lebo ich objednavame mesačne pozadu, objednam ešte listky za 89,-Sk ?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

pavlinka Pozri príspevok
ked budem zamestnancom objednavat sravne listky na zaciatku juna, ale za mesiac maj, lebo ich objednavame mesačne pozadu, objednam ešte listky za 89,-Sk ?
Tým, že sa zvýšilo stravné, vy ešte nemusíte zvýšiť výšku stravného. Ale ak tak urobíte a ak objednávate lístky mesiac pozadu, v júni objednáte ešte za 89,-Sk.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ZZ_SANTOVKA Pozri príspevok
tuzemské starvné od 24.5.2008
98 SK pre časové pásmo 5 až 12
149 SK pre časové pásmo nad 12 hodín až 18 hodín
230 Sk pre časové pásmo nad 18
Náhrada stravného sa poskytuje od 1.6.2008.

A pripojila si nesprávny dokument - náhrda za použitie súkr. mot. vozidla.
0 0
Stina Stina

Stina je teraz online Stina

Stravné - vyhl. 180/2008 Z.z.
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...80&Rocnik=2008
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
pavlinka Pozri príspevok
ked budem zamestnancom objednavat sravne listky na zaciatku juna, ale za mesiac maj, lebo ich objednavame mesačne pozadu, objednam ešte listky za 89,-Sk ?
To je úplne nesprávne, za lístky, ktoré mi dáte 1.6. som sa v máji nemohla stravovať. Nedodržanie ZP!
0 0
natalakovac. natalakovac.

natalakovac. je offline (nepripojený) natalakovac.

Možu mať stravné lístky aj ked su iba 2zamestnanci?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

natalakovac. Pozri príspevok
Možu mať stravné lístky aj ked su iba 2zamestnanci?
samozrejme, aj keď je iba jeden zamestnanec...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

natalakovac. Pozri príspevok
Možu mať stravné lístky aj ked su iba 2zamestnanci?
Odpoveď nie je, že môžu ,ale musia mať zabezpeč. stravovanie, ak za zmenu odpracujú viac ako 4 hod. ZP §152.
0 0
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

natalakovac. Pozri príspevok
Možu mať stravné lístky aj ked su iba 2zamestnanci?
Áno môžu mať! Hovorí o tom § 152 Zákonníka práce, nebudem to tu citovať!
Naposledy upravil Vranová : 26.05.08 at 16:39
0 0
palka palka

palka je offline (nepripojený) palka

Úprava výšky stravného nadobúda platnosť dňom vyhlásenia v Z.z. t.j 24.05.2008. Mám pravdu ?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

palka Pozri príspevok
Úprava výšky stravného nadobúda platnosť dňom vyhlásenia v Z.z. t.j 24.05.2008. Mám pravdu ?
Už to tu bolo síce napísané, ale zopakujem to. Áno, Opatrenie nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia, ale nové sadzby stravného sa uplatňujú (poskytujú) od 1.6.2008.
Naposledy upravil Chobot : 26.05.08 at 19:45
0 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

Ked dám zamestnancom stravne listky mesačne dopredu aby som neporušila ZP,ako im ponížim listky v dalšom mesiaci za neodpracovane dni, pripadne vyučtovanie pracovnej cesty, keď im skončí 30.6.pracovny pomer. Potom im to už nemám s čoho strhnuť.Poraďte.Dík za odpoveď
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pavlinka Pozri príspevok
Ked dám zamestnancom stravne listky mesačne dopredu aby som neporušila ZP,ako im ponížim listky v dalšom mesiaci za neodpracovane dni, pripadne vyučtovanie pracovnej cesty, keď im skončí 30.6.pracovny pomer. Potom im to už nemám s čoho strhnuť.Poraďte.Dík za odpoveď
Ale máš, stravenky, na ktoré im nevznikol nárok, resp. náhradu za nich musia vyrovnať v poslednej výplate.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Chobot Pozri príspevok
Už to tu bolo síce napísané, ale zopakujem to. Áno, Opatrenie nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia, ale nové sadzby stravného sa uplatňujú (poskytujú) od 1.6.2008.
Plne chápme, že by sa vyššia sadzba mala uplatňovať až od 1.6.2008. Máme však v práci kôli tomu diskusiu. Podľa akého § je dátum uplatňovania 1.6.?

Beriem späť. Odpoveď som našiel: Zákon o cest. náhradách §8 1odst. - posledná veta: "Upravené sumy náhrad podľa prvej vety patria zamestnancovi od prvého dňa kalendárneho mesiaca nalsedujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom boli zverejnené"
Naposledy upravil Martin Mocko : 29.05.08 at 05:22
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

machinak Pozri príspevok
Plne chápme, že by sa vyššia sadzba mala uplatňovať až od 1.6.2008. Máme však v práci kôli tomu diskusiu. Podľa akého § je dátum uplatňovania 1.6.?

Beriem späť. Odpoveď som našiel: Zákon o cest. náhradách §8 1odst. - posledná veta: "Upravené sumy náhrad podľa prvej vety patria zamestnancovi od prvého dňa kalendárneho mesiaca nalsedujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom boli zverejnené"
Aj keby si si bol klikol na to slovo "tu", ktoré je interaktívny odkaz, tak by ťa to bolo presmerovalo na odpoveď.
0 0
rabmer rabmer

rabmer je offline (nepripojený) rabmer

V agentúre kde zakupujeme stravné lístky mi oznámili, ze od 1.6.08 bude minimálna hodnota poukážky 74 sk/ks. doteraz sme odberali tie v hodnote 67 sk/ks. Stravné lístky zamestnanci dostávajú za kazdý odpracovaný deň. Súvisí toto nejako s tým, že suma stravného pre časové pásmo v trvaní 5-12 hod je 98 sk? Či stravné v hodnote 98 sk platí len pri náhradách za pracovné cesty???
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

rabmer Pozri príspevok
V agentúre kde zakupujeme stravné lístky mi oznámili, ze od 1.6.08 bude minimálna hodnota poukážky 74 sk/ks. doteraz sme odberali tie v hodnote 67 sk/ks. Stravné lístky zamestnanci dostávajú za kazdý odpracovaný deň. Súvisí toto nejako s tým, že suma stravného pre časové pásmo v trvaní 5-12 hod je 98 sk? Či stravné v hodnote 98 sk platí len pri náhradách za pracovné cesty???
Minimálna hodnota stravnej poukážky sa odvíja od hodnoty 98 Sk. Je to 75% z tejto hodnoty, t.j. po zaokrúhlení 74 Sk...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať