Zavrieť

Porady

stravné v r. 2008

Chcem sa spýtať, či sa nemenili sadzby stravného v r. 2008. Platí, že do 5 hodín je 89,- Sk. ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

*Emma Lehotská* Pozri príspevok
Ahojte,
ak sme doteraz dávali zam-com SL v hodnote 90Sk. Zamestnávateľ im prispieval sumou 48,05 SK a zam-ci si platili 40,00 SK a zo SF sa im doplacalo 1,05 Sk. Mení sa po nadobúdnutí novely zo dna 24.5.2008 kedy sa zvyšovali sumy stravného pri prac. ceste, niečo aj v našom prípade? Vdaka za všetky odpovede..
Nie, nemení, poskytujete stravenku vo vyššej sume ako určuje ZP § 152( minim. 75% zo sumy stravného pri PC 5.-12 hod.)
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

Tweety Pozri príspevok
Nie, nemení, poskytujete stravenku vo vyššej sume ako určuje ZP § 152( minim. 75% zo sumy stravného pri PC 5.-12 hod.)
Ďakujem moc Tweety
0 0
Iruška Iruška

Iruška je offline (nepripojený) Iruška

Dotaz -Stravné 89.- Sk platí od 1.6.2008 aj pre SZČO´
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Iruška Pozri príspevok
Dotaz -Stravné 89.- Sk platí od 1.6.2008 aj pre SZČO´
Od 1.6.2008 platí stravné 98 Sk, aj pre SZČO...
0 0
kunecka kunecka

kunecka je offline (nepripojený) kunecka

Ahojte poradaci. Neviem si rady so zaokruhlenim pri stravnych listkoch. Poskytujeme zamestnancom listky v hodnote 75 Sk. Majitel sa rozhodol, ze do nakladov si da 55% zo sumy 75, to vychadza 41,25 Sk, zamestnaci si doplatia 30 Sk za listok a 3,75 Sk zostava ako prispevok zo soc. fondu. Kedze nemam ucet SF, len pokladnu, ako mam ten prispevok zaokruhlovat? Mozem dat do nakladov 41,- Sk a zo SF 4,- Sk. Alebo nechat v halieroch a zaokruhlovat len konecnu sumu prispevku zo SF?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

kunecka Pozri príspevok
Ahojte poradaci. Neviem si rady so zaokruhlenim pri stravnych listkoch. Poskytujeme zamestnancom listky v hodnote 75 Sk. Majitel sa rozhodol, ze do nakladov si da 55% zo sumy 75, to vychadza 41,25 Sk, zamestnaci si doplatia 30 Sk za listok a 3,75 Sk zostava ako prispevok zo soc. fondu. Kedze nemam ucet SF, len pokladnu, ako mam ten prispevok zaokruhlovat? Mozem dat do nakladov 41,- Sk a zo SF 4,- Sk. Alebo nechat v halieroch a zaokruhlovat len konecnu sumu prispevku zo SF?
No teraz si ma zaskočila, ale myslím si, že peniaze v SF nemusíš viesť na zvláštnom účte a ani v pokladni. Ide o peniaze, ktoré má firma k dispozícii, ale prostriedky vo výške SF použije pre ZCov. V podstate fyzicky tie peniaze použije pri nákupe lístkov, no evidenčne ich odpíše z účtovníctva SF až pri ich použití. Prečo by si predsa nemohol ZĽ dať do nákladov viac, ako môže. (Dokonca až do výšky 53,90 Sk.)
Na druhej strane, tvoj postup nie je nesprávny.
Naposledy upravil Gabi03 : 01.07.08 at 05:21 Dôvod: gramatika
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Nemyslím, že jej postup nieje správny. Zákon hovorí o maximálnej výške, t.j. 55% zo sumy 98, t.j. 53,90 Sk. Ak ale majiteľ povedal, že chce uhrádzať len 55% zo sumy 75,- tak je to tak. Myslím, že to kunecka môže urobiť aj tak ako to písala...
0 0
kunecka kunecka

kunecka je offline (nepripojený) kunecka

Vdaka, skusim este nato pozriet.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

kunecka Pozri príspevok
Ahojte poradaci. Neviem si rady so zaokruhlenim pri stravnych listkoch. Poskytujeme zamestnancom listky v hodnote 75 Sk. Majitel sa rozhodol, ze do nakladov si da 55% zo sumy 75, to vychadza 41,25 Sk, zamestnaci si doplatia 30 Sk za listok a 3,75 Sk zostava ako prispevok zo soc. fondu. Kedze nemam ucet SF, len pokladnu, ako mam ten prispevok zaokruhlovat? Mozem dat do nakladov 41,- Sk a zo SF 4,- Sk. Alebo nechat v halieroch a zaokruhlovat len konecnu sumu prispevku zo SF?
Ak sa majiteľ rozhodol takto, treba to rešpektovať.. Čo sa týka zmeny zaúčtovania výšky nákladov a SF nesúhlasím, nie je to správne. Každá ÚJ je povinná tvoriť SF z objemu HM do 15.-teho dňa...... (okrem iného v zákonnej výške je to náklad v PÚ, výdavok v JÚ)
SF nemusí byť vedený osobitne na účte v banke ani v pokladni, ale tvoríte ho mesačne - aspoň evidenčne, pričom časť napr. hotovosti, kt. máte v pokladni tvoria práve tieto prostriedky SF, z ktorých čerpáte práve pri výdaji SL zamestnancom podľa vašej kalkulácie, t.j. ako uvádzaš vo vašom prípade by to malo byť práve tých 3,75 za kus.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

kunecka Pozri príspevok
Ahojte poradaci. Neviem si rady so zaokruhlenim pri stravnych listkoch. Poskytujeme zamestnancom listky v hodnote 75 Sk. Majitel sa rozhodol, ze do nakladov si da 55% zo sumy 75, to vychadza 41,25 Sk, zamestnaci si doplatia 30 Sk za listok a 3,75 Sk zostava ako prispevok zo soc. fondu. Kedze nemam ucet SF, len pokladnu, ako mam ten prispevok zaokruhlovat? Mozem dat do nakladov 41,- Sk a zo SF 4,- Sk. Alebo nechat v halieroch a zaokruhlovat len konecnu sumu prispevku zo SF?
Môžeš to takto nechať (zvýraznené). Dôležité je, aby suma, ktorú platí zamestnanec, bola zaokrúhlená - aby sa s ňou ľahšie manipulovalo napr. v hotovosti.
0 0
sk.kk sk.kk

sk.kk je offline (nepripojený) sk.kk

Zdravím, chcem sa opýtať na dve otázky:
1. 16.6.2008 som nastúpil do zamestnania a bolo mi povedané, že za tento mesiac (jún) nemám nárok na stravovacie poukážky, aj keď ostatní zamestnanci stravovacie poukážky dostávajú!?!
2. Stravovacie poukážky sa vydávajú v tom mesiaci, v ktorom mám nárok, alebo spätne?!?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sk.kk Pozri príspevok
Zdravím, chcem sa opýtať na dve otázky:
1. 16.6.2008 som nastúpil do zamestnania a bolo mi povedané, že za tento mesiac (jún) nemám nárok na stravovacie poukážky, aj keď ostatní zamestnanci stravovacie poukážky dostávajú!?!
2. Stravovacie poukážky sa vydávajú v tom mesiaci, v ktorom mám nárok, alebo spätne?!?
Ak si zamestnaný na pracovnú zmluvu, máš nárok na stravovacie poukážky, pokiaľ ti zamestnávateľ nezabezpečí stravovanie.
Zamestnanci by mali dostať strav.poukážky na začiatku mesiaca, aby ich mohli použiť. Zrejme v tvojom prípade už boli pre ostatných zamestnancov zakúpené, preto by si ich mal dostať v nasledujúcom mesiaci aj za jún.
0 0
sk.kk sk.kk

sk.kk je offline (nepripojený) sk.kk

veronikasad Pozri príspevok
Ak si zamestnaný na pracovnú zmluvu, máš nárok na stravovacie poukážky, pokiaľ ti zamestnávateľ nezabezpečí stravovanie.
Zamestnanci by mali dostať strav.poukážky na začiatku mesiaca, aby ich mohli použiť. Zrejme v tvojom prípade už boli pre ostatných zamestnancov zakúpené, preto by si ich mal dostať v nasledujúcom mesiaci aj za jún.
Áno, som zamestnaný na pracovnú zmluvu, a zamestnávateľ mi nezabezpečuje stravovanie, len nechápem, prečo mi personalistka oznámila, že za jún nemám nárok na stravovacie poukážky! Ak som správne pochopil, tak zo zákona mi je zamestnávateľ povinný zabezpečiť stravovanie (stravovacie poukážky) od prvého dňa v práci!?! Píšeš, že by som ich mal dostať, to mám chápať tak, že nemusím ich dostať vôbec?!? Ďakujem
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

sk.kk Pozri príspevok
Áno, som zamestnaný na pracovnú zmluvu, a zamestnávateľ mi nezabezpečuje stravovanie, len nechápem, prečo mi personalistka oznámila, že za jún nemám nárok na stravovacie poukážky! Ak som správne pochopil, tak zo zákona mi je zamestnávateľ povinný zabezpečiť stravovanie (stravovacie poukážky) od prvého dňa v práci!?! Píšeš, že by som ich mal dostať, to mám chápať tak, že nemusím ich dostať vôbec?!? Ďakujem
Ak odrobíš to, čo máš odrobiť, tak ich určite dostaneš.
Zrejme ide len o to, aby mzdárka alebo personalistka nemala komplikovanú prácu, stravné lístky dáva spätne.
0 0
Mária.Hainová Mária.Hainová

Mária.Hainová je offline (nepripojený) Mária.Hainová

ekonómka
zmena bola v máji 2008 na 89,-
0 0
Mária.Hainová Mária.Hainová

Mária.Hainová je offline (nepripojený) Mária.Hainová

ekonómka
Nie nemôžu MUSIA aj jeden
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mária.Hainová Pozri príspevok
zmena bola v máji 2008 na 89,-
Nie, zmena bola síce v máji, ale na 98.- Sk, a nadobúda platnosť od 1.6.08.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Zmena stravného je od júna 2008 na 98,-.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Gabi03 Pozri príspevok
Ak odrobíš to, čo máš odrobiť, tak ich určite dostaneš.
Zrejme ide len o to, aby mzdárka alebo personalistka nemala komplikovanú prácu, stravné lístky dáva spätne.
Ak by som chcela prejsť na správnu cestu a dávať SP dopredu ako by som to mala poriešiť?Teraz v 07/08 vyplatiť za 06/08 - to asi áno, ale ako ďalej to urobiť - mám aj v 07/08 dať SP za 07/08 ale koľko keď za 06/08 som si už stiahla odprac.čas?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Maxinka Pozri príspevok
Ak by som chcela prejsť na správnu cestu a dávať SP dopredu ako by som to mala poriešiť?Teraz v 07/08 vyplatiť za 06/08 - to asi áno, ale ako ďalej to urobiť - mám aj v 07/08 dať SP za 07/08 ale koľko keď za 06/08 som si už stiahla odprac.čas?
No dopredu je dopredu.
Čiže za výplaty 6/2008 (zúčtované začiatkom 7/08) budeš dávať toľko SL, koľko je pracovných dní v 7/08.
Za výplaty 7/08 (začiatkom 8/08) budeš dávať SL podľa prac. dní v 8/08, mínus dovolenky v 7/08, pracovné cesty a pod.

Ak robíš zmenu, t. z., že teraz dostanú SL aj za 6/08, aj za 7/08 (ak ťa správne chápem).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať