Zavrieť

Porady

Práca asistenta produkcie

Mam zivnostnika a jedna z vyslych faktur bola : "Fakturujem vam prace asistenta produkcie v televiznom programe... "
Kam patri tento prijem? Ja rozmyslam nad §6 ods. 2 pis. b. Moze to byt,ale to patri uplne inam?
Velmi pekne dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    romansl
    Mam zivnostnika a jedna z vyslych faktur bola : "Fakturujem vam prace asistenta produkcie v televiznom programe... "
    Kam patri tento prijem? Ja rozmyslam nad §6 ods. 2 pis. b. Moze to byt,ale to patri uplne inam?
    Velmi pekne dakujem za radu.
    Závisí od ŽL v čom podniká?

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Skôr by som to dala ako príležitostný príjem. Ale vystaviť na to faktúru, ked nemám na to ani oprávnenie.. hm. hm....

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    A má k tomu nejakú zmluvu? Ja by som to odhladovala na autorský zákon, čiže tak ako píšeš §6, ods. 2/.

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    ak to memá v ŽL ako predmet podnikania, nemal na to vystavovať FA.
    Oni ho mali zamestnať na dohodu a na konci roka mu mali dať potvrdenie o zdaniteľných príjmoch, ktoré si mal zahrnúť do DP typu B

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    romansl
    Mam zivnostnika a jedna z vyslych faktur bola : "Fakturujem vam prace asistenta produkcie v televiznom programe... "
    Kam patri tento prijem? Ja rozmyslam nad §6 ods. 2 pis. b. Moze to byt,ale to patri uplne inam?
    Velmi pekne dakujem za radu.
    Ak by si to chcela dať do § 6 ods. 2 písm. b, musel by mať zmluvu o vytvorenie autorského diela???????, alebo niečo podobné.
    Podľa mňa neoprávnene faktúroval uvedenú činnosť ak na ňu nemá živnosť.
    Mal by spísať zmluvu, aby to mohol zaradiť ako príležitostný príjem.

    Práca asistenta produkcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.