Zavrieť

Porady

alfa-výdaj-zaokruhľovanie

prosím vás ako účtujete tržby cez ERP. ja dávam raz za mesiac príjem podľa mesačnej pásky. chcem sa spýtať na zaokruhľovanie. napr. základ dane 671913 DPH 127663,5 celkom 799579. informatívny údaj-zaokrúhľovanie 2,5. keď tých 2,5 prirátam do základu dane, alfa ma upozorní, že mám chybne zadané. ako to robíte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    daj si rozpis a zaúčtuj podľa správnosti a ten rozdiel daj s nulovou sadzbou a nebude ťa alfa upozorňovať na rozdiely

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    dakujem. a vysledok bude vlastne ten isty, že to tých 2,5 pojde do prijmov ovplyvnujúcich základ dane. vlastne som sa chcela uistiť, či tam patrí.
    a ešte ak môžem poprosiť. čo s tým, že sa v pribehu mesiaca dostávam v pokladni do mínusu?

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    myslíš ten mínus v tom, že účtuješ príjem iba raz do mesiaca? myslím, že to nevadí.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    uko
    prosím vás ako účtujete tržby cez ERP. ja dávam raz za mesiac príjem podľa mesačnej pásky. chcem sa spýtať na zaokruhľovanie. napr. základ dane 671913 DPH 127663,5 celkom 799579. informatívny údaj-zaokrúhľovanie 2,5. keď tých 2,5 prirátam do základu dane, alfa ma upozorní, že mám chybne zadané. ako to robíte?
    Tržby sa účtujú denne a nie raz mesačne .

    alfa-výdaj-zaokruhľovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.