Zavrieť

Porady

Daň z príjmu

Prípad:Živnostník mal príjem iba zo závislej činnosti. Jeden mesiac bol na PN. Pri vypisovaní daňového priznania :mám dať celú odpočítateľnú položku alebo len za 11 mesiacov?To isté i pri daňovom bonuse na deti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Maťko
    Prípad:Živnostník mal príjem iba zo závislej činnosti. Jeden mesiac bol na PN. Pri vypisovaní daňového priznania :mám dať celú odpočítateľnú položku alebo len za 11 mesiacov?To isté i pri daňovom bonuse na deti?
    Ale veď si žil celých 12 mesiacov, tak máš nárok aj na taký odpočet! Daňový bonus na deti, pokiaľ si žiada len jeden z manželov, a dieťa sa nenarodilo v priebehu roka tak samozrejme 4800,- Sk/1 dieťa, alebo presnejšie 400,-Sk/mesiac.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Maťko
    Prípad:Živnostník mal príjem iba zo závislej činnosti. Jeden mesiac bol na PN. Pri vypisovaní daňového priznania :mám dať celú odpočítateľnú položku alebo len za 11 mesiacov?To isté i pri daňovom bonuse na deti?
    Nezdaniteľnú položku dáš celú, t.j. 80 832, nárok na DB vznika ak z tej záv. činn. dosiahol príjem min. 6 násobku min. mzdy.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Prosím! Aj druhý raz!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.