Zavrieť

Porady

Aktualna zakladatelska listina

Ahojte, vedel by mi niekto poskytnut nejaky vzor zakladatelskej listiny ktora je aktualna, zohladnuje sucasnulegislativu. Dakujem moc pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    xBORISx je offline (nepripojený) xBORISx

    xBORISx
    Dakujem! A este jedna vec, ak som sam zakladatelom, potrebujem nejake prehlasenie ze sa ujimam funkcie konatela?

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Keď popozeráš tie prílohy tak tam sa v každej zakladateľskej listine, píše priamo v nej kto je konateľom spoločnosti, a akým spôsobom koná za spoločnosť.

    xBORISx je offline (nepripojený) xBORISx

    xBORISx
    Ano je tam ze kto je konatelom. napr pri valnom zhromazdeni vykonava posobnost zakladatel/spolocnik. Len ci mozem napisat ze konatelom je zakladatel. MOzem?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    xBORISx Pozri príspevok
    Ano je tam ze kto je konatelom. napr pri valnom zhromazdeni vykonava posobnost zakladatel/spolocnik. Len ci mozem napisat ze konatelom je zakladatel. MOzem?
    V zakladateľskej listine je priamo uvedené, že si konateľom. Je to povinná súčasť zakladateľskej listiny. Bez toho je neplatná.

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    xBORISx Pozri príspevok
    Mozem ja ako jediny spolocnik a zakladatel byt zaroven aj spravca vkladu?
    áno môžeš, nakolko časti vkladov spoločníkov splatené pred vznikom spoločnosti spravuje zakladateľ, ktorý je tým poverený v spoločenskej zmluve (ďalej len "správca vkladu"). Spoločenská zmluva môže správou vkladov poveriť aj banku alebo pobočku zahraničnej banky (ďalej len „banka“), aj keď nie je zakladateľom spoločnosti.

    xBORISx je offline (nepripojený) xBORISx

    xBORISx
    Dakujem, cize nebude ziaden problem ak v jednoosobovej sro budem aj spravca vkladu. A este jedna otazocka Je po novom povinnost prilozit doklad o sidle spolocnosti? Mam na mysli pripad ked byvam u rodicov, cize nie som majitel domu, a potrebujem suhlas majitela domu aby som tam mal sidlo?

    Aktualna zakladatelska listina

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.