Zavrieť

Porady

podanie DP

mam tu obcianske zdruzenie, ktore za rok nemalo ziadny prijem. akurat par korun v urokoch na ucte. vydavky tiez len za vedenie uctu. nic viac. musia podat DP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marta je offline (nepripojený) marta

    marta
    Nadväzujúc na ustanovenie § 41 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov občianske združenie nemusí podať daňové priznanie ak má iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43 a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b).

    Z uvedeného vyplýva, že občianske združenie za zdaňovacie obdobie 2004 dosahovalo príjmy, z ktorých bola daň vybraná zrážkou. V zmysle uvedeného ustanovenia občianske združenie nemusí podať daňové priznanie, avšak na vyzvanie správcu dane daňové priznanie podať musí.

    maco22 je offline (nepripojený) maco22

    maco22
    co ak mame OZ ktore ma vydanych par faktur? nehce sa mi to strasne pisat - je potrebne koli par fakturam plne vypisovat DP, alebo staci oznamit, ze DP nepodame koli paragrafu 41/1 ZDP, kedze sme aj tak v strate?

    marta je offline (nepripojený) marta

    marta
    Na účely podania daňového priznania sa neposudzuje základ dane, ale príjmy neupravené o daňové výdavky.

    maco22 je offline (nepripojený) maco22

    maco22
    vobec nerozumiem odpovedi, ale asi chapem, ze to je jedno aky mame vysledok, DP treba podat tak ci tak.

    ide skor o to, ze sa mi to nechce robit - mame strane vela nezdanitelnych poloziek (ak nie vsetky - jedine co ma znepokojuje je tych 5 faktur) a davat to vsetko dokopy by trvalo vecnost.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.