Zavrieť

Porady

Podanie DP pri viacerých zam.

Chcela by som sa Vás spýtať na možno banálnu otázku, ja nepoznám sama na ňu odpoveď. Môj brat ma požiadal o vyplnenie daňového priznania, nakoľko mal v priebehu minulého roku dvoch zamestnávateľov, jednu brigádu, bol evidovaný časť roku na úrade práce ako nezamestnaný a časť roku nebol evidovaný na úrade práce, ale bol dobrovoľne nezamestnaný či tak neako. Podklad som dostala od všetkých zamestnávateľov aj od toho kde pracoval len brigádnicky a od úradu práce. No a keď som sčítala jeho príjmi tak to robí cca 25.000,- Sk za rok, má podávať aj vtedy daňové priznanie (preddavky na daň mu strhli len riadny zamestnávatelia) keď na danovníka je niečo cez 80.000,-? To má ako dostať ten rozdiel? Neviem, poraďte, prosííím. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pokiaľ nepodniká vyplňuje DP A .

    hron je offline (nepripojený) hron

    hron
    Rozhodne ma podat danove priznanie - ako bolo povedane typu A, bez ohladu na vysku prijmu. Vsetky dane za neho zaplatene by sa mu mali tymto DP vratit.

    Podanie DP pri viacerých zam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.