Zavrieť

Porady

Platcovstvo DPH pri združení

Poraďte. Robím účtovníctvo združeniu dvoch podnikateľov, ktorí za združenie presiahli v roku 2007 obrat 1,5 mil.Sk už v auguste 2007. Vtedy som volala na DÚ s informáciou, či to mám deliť dvomi alebo brať dokopy na účely povinnej registrácie DPH a tam mi bolo povedané, že v združení deliť dvomi, čo som aj urobila. Pred pár minutami som sa však necieleným študovaním porady dozvedela, že ten obrat sa mal brať dokopy a teda už viac ako pol roka mali byť platcami DPH. Konečný obrat v r.2007 mali 2,4 mil.Sk.
Čo mi teraz poradíte? AKo mám postupovať a aké sankcie nám hrozia?? Má už niekto skúsenosti s podobným problémom???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    tu nie je čo radiť...jednoznačne požiadať o povinnú registráciu. Daňový úrad vám určí od kedy sa stane združenie platiteľom DPH...je potrebné zaniesť na daňový úrad aj zmluvu o združení a zaregistrovať sa musia všetci účastníci združenia pričom treba určiť jedného čo bude viesť evidenciu podľa § 70 a podávať daňové priznanie za združenie (t.j zahrnie vstupy a výstupy do svojho priznania). Správca dane ak to bude skúmať vám uloží pokutu za oneskorenú registráciu...niekedy v praxi to však nemusia skúmať...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    tu nie je čo radiť...jednoznačne požiadať o povinnú registráciu. Daňový úrad vám určí od kedy sa stane združenie platiteľom DPH...je potrebné zaniesť na daňový úrad aj zmluvu o združení a zaregistrovať sa musia všetci účastníci združenia pričom treba určiť jedného čo bude viesť evidenciu podľa § 70 a podávať daňové priznanie za združenie (t.j zahrnie vstupy a výstupy do svojho priznania). Správca dane ak to bude skúmať vám uloží pokutu za oneskorenú registráciu...niekedy v praxi to však nemusia skúmať...
    Len trošku poopravím , združenie sa nestane plátcom DPH , plátcami DPH sa stanú jednotliví členovia združenia .

    S ostatným súhlasím .

    Ešte doplním tento link :http://www.porada.sk/t76660-zdruzenie-fo-suhrn-tem.html

    alderonka je offline (nepripojený) alderonka

    alderonka
    V praxi aká pokuta by nám mohla hroziť? Niekde som sa dočítala, že až do výšky 19% z výstupu dosiahnutého v období, kedy mala byť firma už platcom DPH.
    V našom prípade by len v r.2007 išlo o 19% zo sumy 900 tis.Sk.
    Máte skúsenosti, ako DÚ postupuje v praxi pri tomto priestupku?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    alderonka Pozri príspevok
    V praxi aká pokuta by nám mohla hroziť? Niekde som sa dočítala, že až do výšky 19% z výstupu dosiahnutého v období, kedy mala byť firma už platcom DPH.
    V našom prípade by len v r.2007 išlo o 19% zo sumy 900 tis.Sk.
    Máte skúsenosti, ako DÚ postupuje v praxi pri tomto priestupku?
    http://www.porada.sk/603145-post4.html
    http://www.porada.sk/t46107-registra...istr%E1cia+DPH

    staxis je offline (nepripojený) staxis

    staxis
    Ahojte,
    chcela by som poprosiť o radu odkedy sledovať obrat za združenie, či prihliadať na obraty jednotlivých členov združenia aj pred uzavretím zmluvy o združení. Podľa mňa by sa mal celkový obrat združenia sledovať až od uzavretia zmluvy o združení, ale pomýlil ma článok v DUPP 11-12/2008.
    Ďakujem

    Silvia

    Platcovstvo DPH pri združení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.