Zavrieť

Porady

rodičák a zárobky popri ňom

vie ešte niekto, či v rokoch 2001 až 2003 mohla VYDATÁ žena poberajúca rodičovský príspevok zarábať?ak áno tak koľko? mne už vystrelo všetky závity...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    Mohla pracovať na dohodu o vykonaní práce, ale už si nepamätám, koľko mohla zarobiť, aby nemala krátený rodičovský príspevok.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    veď práve, koľko mohla zarobiť?ide o pracovný pomer konateľky sro, ktorá si veselo vyplácala mzdu ďalej aj počas materskej aj počas rodičáku...a ja to musím teraz vypucovať... na materskej bola od 04/2001 do 08/2001 a do 04/2004 poberala rodičák v plnej výške...vydatá, nie osamelá matka

    ja takýchto klientov tuším priťahujem magnetom

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    babenko1
    mám dojem, že to bola polovička minimálnej mzdy...
    ok, to znamená, že mám hľadať vtedy platné minimálky, bože, čo som komu spravila...neexistuje dakde prehľad?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    karkulka
    ok, to znamená, že mám hľadať vtedy platné minimálky, bože, čo som komu spravila...neexistuje dakde prehľad?
    od 1.10.2000 4 400
    od 1.10.2001 4 920
    od 1.10.2002 5 570
    od 1.10.2003 6 080

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    skúsim zaloviť v pamäti... r. 2004...6500,-, r. 2003 ...6080,-, r. 2002 ...4920,-, r. 2001...tuším 4500,-

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    babenko1
    počkaj na stretku 8.4. mám u teba koláčik :-)
    aj dva...enem aby sme sa zliezli...
    Rozvedená, matka dvoch detí Eva Farkasová
    A koľko môže zarobiť pri materskej terzaz, alebo to už nie je ohraničené? Moja kamoška sa ma pýta, takže vám všetkým vopred ďakuje.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    myslím, že teraz kaník vymyslel, že môže zarobiť, koľko chce... len musí byť o dieťa dobre postarané.. nemôže ísť do jaslí či škôlky...

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Marta V - mám tomu rozumieť tak, že aj keď zarobí len polovicu minimálnej mzdy už poberá znížený rodičovský príspevok?

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Áno, overovala som si to na ÚPSVaR, v r.2005 je jedno koľko žena na rodič.príspevku zarobí dostáva krátený príspevok vo výške 1300 Sk.

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Áno Ester, je to tak, nezáleží na tom koľko zarobí. Keď pracuje, poberá skrátený rodičovský príspevok. Čiže môže zarobiť koľkokoľvek. Príjem sa nesleduje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.