Zavrieť

Porady

Pouzivanie sluzobneho auta pocas materskej dovolenky

Poprosim o radu ako je mozne pouzivat sluzobne auto pocas materskej ak ho uz teraz mam schvalene na pouzivanie aj na sukromne ucely, ako a kde sa navysi 1% zakladu dane, ked budem mat matersku a prijem zo socialnej poistovne a som ochotna si platit naftu z vlastneho. Vdaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ide o nepeňažný príjem. V prípade že vám nemôže zamestnávateľ zraziť preddavok dane (ani pri ročnom zúčtovaní) z titulu, že máte len nepeňažný príjem potom vám vzniká povinnosť podľa par. 32 ods. 2 písm c) podať daňové priznanie ak príjem prekročí viac ako 50% hodnoty nezdaniteľnej čiastky. Daň vysporiadate v lehote na podanie daňového priznania...

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Pozerala som "pre istotu", či tento nepeňažný zdanitelný príjem nie je považavaný za vymeriavací základ pre nem.poistenie. Ale je tam jasne napísané, že sa nepovažuje, takže s poberaním materskej (z hladiska možnej straty nároku na ňu) sa to nevylučuje.
    Iné je to už zo strany zamestnávatela, či si obháji používanie auta na podnikanie (ak by si ho používala len na súkromné účely). Ak by si ale mala dohodu a používala auto aj v súvislosti s výkonom práce na dohodu, tak by nemal mať problém ani on. - môj názor

    Pouzivanie sluzobneho auta pocas materskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.