Zavrieť

Porady

DPH a konkurz

Ahojte,
vie niekto poradit ci podlieha DPH pri predaji pozemku, nehnutelnosti, + stavby v konkurze?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Noel je offline (nepripojený) Noel

    Noel
    Mám podobnú otázku :

    Ak nakupujem majetok od spoločnosti, ktorá je v konkurze, nakupujem s DPH???

    Ďakujem za odpoveď.

    mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

    optimistka mlyn16
    Stanka
    Ahojte,
    vie niekto poradit ci podlieha DPH pri predaji pozemku, nehnutelnosti, + stavby v konkurze?
    Podľa môjho názoru u plátcu DPH podlieha predaj pozemku, nehnuteľnosti a stavby DPH. Pozri § 8, § 10 A § 19.

    bumpy je offline (nepripojený) bumpy

    bumpy
    ahojte rada by som opäť otvorila túto tému, nakoľko sa mi naskytol podobný problém. Konkurzný správca spoločnosti X zahrnul do konkruznej podstaty majetok ktorý nepatril spoločnosti X. Patril spol. Y, súdili sme sa o vyňatie majetku z konkurznej podstaty čo sa nám po rokoch podarilo. S konkurzným správcom sme sa dohodli na urovnaní, uhradí nám určité percento z predaja všetkého majetku (na tomto sa dohodli zástupcovia spoločností). A tu nastáva môj problém, naša spol. Y ten majetok nepredáva na základe Kúpno-predajnej zmluvy, ale predsa dostaneme náhradu (podiel zo speňaženia), neviem či by som nemala z tejto sumy odviesť DPH. Budem vďačná za každú radu, pretože naozaj si neviem rady.
    dakujem
    daniela

    bumpy je offline (nepripojený) bumpy

    bumpy
    ahojte, rada by som sa vratila k teme, rozhodla som sa DPH odviesť, vedie ma k tomu § 8 ods.2 zakona o DPH, "dodaním tovaru je prevod majetku za náhradu alebo protihodnotu", a my sme náhradu dostali - podiel zo speňaženia, bola by som kludnejšia keby som mnou niekto súhlasil.
    dakujem a prajem pekný zvyšok dňa
    daniela

    mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

    optimistka mlyn16
    Keď ti správca predal majetok, účtovala si o tom? Alebo len teraz budeš odpisovať z majetku? Podľa môjho názoru musíš zo získaných finančných prostriedkov odviesť 19% DPH.

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    prosím o vyjadrenie:
    predávame budovu aj s pozemkom. Budova bola rekonštruovaná - zmena účelu využitia a kolaudačne odovzdaná v r.2005, teda predávam budovu s DPH. Pozemok je podľa LV umiestnený v zastavanom území obce (druh pozemku je definovaný ako zastavané plochy a nádvoria). To znamená, že sa jedná o stavebný pozemok a predávam ho tiež s DPH, aj keď nie je celý pod budovou. Šéf so mnou nesúhlasí a už fakt neviem, ako by som ho presvedčila, že správne je všetko predať s DPH, chce stále predať pozemok bez dane. Súhlasíte so mnou?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Noel
    Mám podobnú otázku :

    Ak nakupujem majetok od spoločnosti, ktorá je v konkurze, nakupujem s DPH???

    Ďakujem za odpoveď.
    Áno, ak je samozrejme dodávateľ plátcom DPH.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    mlyn16
    Podľa môjho názoru u plátcu DPH podlieha predaj pozemku, nehnuteľnosti a stavby DPH. Pozri § 8, § 10 A § 19.
    Je potrebné preštudovať aj § 38 zákona o DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.