Zavrieť

Porady

sociálny fond

Prajem pekný deň,
poraďáci poraďte mi, zamestnancov sme previedli na inú firmu a na pôvodnej zostal nevyčerpaný sociálny fond. Čo s ním? Môžeme ho previesť na SF novej firmy, keďže ide o tých istých zamestnancov.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Jana G. Pozri príspevok
    Prajem pekný deň,
    poraďáci poraďte mi, zamestnancov sme previedli na inú firmu a na pôvodnej zostal nevyčerpaný sociálny fond. Čo s ním? Môžeme ho previesť na SF novej firmy, keďže ide o tých istých zamestnancov.
    Ďakujem.
    Neexistuje pojem previest zamestnancov. V jednej firme musel byt pracovny pomer ukonceny a v druhej uzatvoreny novy prac. pomer. Soc.fond sa mal vycerpat este v case, ked zamestnanci boli v starej firme. Viaze sa na naklady prvej firmy, takze nie je mozny jeho presun.

    Jana G. je offline (nepripojený) Jana G.

    Jana G.
    Áno bol ukončený pracovný pomer a vznikol nový. Ale čo s tým SF teraz ako ho vyčerpať?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    V starej firme uz nezostal nikto? Odhlásenie zamestnancov zo starej firmy je s akym datumom? SF sa dá čerpať i na kultúru, oddych a podobné..ibaže tieto príspevky sa musia zamestnancom zdaňovať 19% v mzde. Takže ak sa bude ešte robiť mzda v starej firme, odporúčam zakúpiť zamestnancom niečo na vyčerpanie SF.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Jana G. Pozri príspevok
    Prajem pekný deň,
    poraďáci poraďte mi, zamestnancov sme previedli na inú firmu a na pôvodnej zostal nevyčerpaný sociálny fond. Čo s ním? Môžeme ho previesť na SF novej firmy, keďže ide o tých istých zamestnancov.
    Ďakujem.
    podľa všetko pôjde o zánik spoločnosti bez likvidácie (t.j. prechod práv a povinnosti na novú spoločnosť či už formou splynutia, zlúčenia alebo rozdielenia)...noo podľa mňa by to malo byť riešené v zmluve o zlúčení, splynutí a rozdelení že záväzky zo SF prechádzajú na nového právneho nástupcu
    človiečik Vladimír Ozimý
    a ešte toto stojí za zmienku v zákone 152/1994 o SF v par. 6 ods. 4 je jasne zadefinované

    V prípade prechodu práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov podľa osobitného predpisu6) sa nevyčerpaná časť fondu zodpovedajúca podielu prevádzaných zamestnancov prevedie na nového zamestnávateľa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.