Zavrieť

Porady

Evidencia pokldničných blokov

Ak si kúpim nejaký tovar v obchode, obdržím pokladničný blok, ktorý si nalepím na čistý papier, a na papier napíšem dátum a č. položky z peňažného denníka.

Je tento postup správny? Netreba ešte opečiatkovať tento nalepený blok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Pokladničný doklad z obchodu pripojíš k výdavkovému pokladničnému dokladu - nie na čistý papier - a na ten píšeš odkaz zúčtované v denníku atď. VPD opečiatkuješ, nie pokladničný doklad z obchodu. Ono to niekedy ani nie je možné vzhľadom na 2cm široké doklady. Nezabudni si doklady na termopapieroch okopírovať, oni totiž po čase vyblednú a pri kontrole nebude vidno na nich nič.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    lubo.f Pozri príspevok
    Ak si kúpim nejaký tovar v obchode, obdržím pokladničný blok, ktorý si nalepím na čistý papier, a na papier napíšem dátum a č. položky z peňažného denníka.

    Je tento postup správny? Netreba ešte opečiatkovať tento nalepený blok?
    K tomu pokladničnému bloku z obchodu treba vystaviť výdavkový pokladničný doklad, na ktorom treba vypísať všetky potrebné náležitosti, prípadne vytlačiť VPD z PC.

    lubo.f je offline (nepripojený) lubo.f

    lubo.f
    A ak som platil platobnou kartou? Aj vtedy sa vystavuje výdavkový pokladničný doklad?

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    cloe Pozri príspevok
    K tomu pokladničnému bloku z obchodu treba vystaviť výdavkový pokladničný doklad, na ktorom treba vypísať všetky potrebné náležitosti, prípadne vytlačiť VPD z PC.
    A tento výdavkový pokladničný doklad môžeš nalepiť na papier a založiť do obalu učtovníctva.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    lubo.f Pozri príspevok
    A ak som platil platobnou kartou? Aj vtedy sa vystavuje výdavkový pokladničný doklad?
    Vtedy nie, lebo si platbu neuskutočnil v hotovosti, ale z BÚ. Vtedy je ale nutné účtovanie cez priebežné položky podľa nových postupov účtovania od 1.1.2008. Ale doklad si priložíš k výpisu z BÚ.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    lubo.f Pozri príspevok
    A ak som platil platobnou kartou? Aj vtedy sa vystavuje výdavkový pokladničný doklad?
    vtedy sa ti to objavi na vypise z bank.uctu...zaloz si iba pokl.blok s tym papierikom o bezhotovostnej platbe...

    lubo.f je offline (nepripojený) lubo.f

    lubo.f
    paťuška Pozri príspevok
    Vtedy nie, lebo si platbu neuskutočnil v hotovosti, ale z BÚ. Vtedy je ale nutné účtovanie cez priebežné položky podľa nových postupov účtovania od 1.1.2008. Ale doklad si priložíš k výpisu z BÚ.
    Ja používam krátko program Alfa - jednoduch. účt., a tam sú dve položky - hotovosť i banka. Keď platím bankou, tak si zvolím výdaj z bankového účtu. Ako si to, prosím ťa, myslela cez priebežnú položku?

    To keď kartou kúpim, tak mám dať na priebežnú položku, a keď to o pár dní stiahnu z účtu, tak z priebežnej na výdaj?

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Áno, je to popísané niekde v príspevkoch o priebežných položkách. Je to bohužiaľ robota navyše, ale tak to vymysleli naši darmožráči na MFSR.

    Evidencia pokldničných blokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.