Zavrieť

Porady

Príkazná zmluva

dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Prečítala som si toho na porada už veľa.

Máte niekto konkrétne skúsenosti s vystavovaním príkazných zmlúv na aké činnosti ?
Usporiadat
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

nikto sa nenájde pleasssssssssssssssse
0 0
Qera Qera

Qera je offline (nepripojený) Qera

účtovník
Ahoj Dara,
je to v Mzdovom ucte a personalistike, tema Prihlasovanie a odhlasovanie, tam o tom pisali dobri ludkovia.
Qera
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

tá téma sa volá prihlasovanie a odhlasovanie ?
0 0
Qera Qera

Qera je offline (nepripojený) Qera

účtovník
Daj si hladat "prikazna zmluva " a najde ti temy, ktore sa tykaju prikaznej zmluvy. Hladanie je hore vpravo na liste.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Tu máš témy, kde sa spomínala príkazná zmluva. Máš čo čítať .

http://www.porada.sk/search.php?searchid=196937
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ja som prečítala tu všetko už o tom.
Ale názory sa rôznia, skôr ma zaujímajú konkrétne príklady a či má niekto skúsenosti s tým, a či mu to na DÚ prešlo.
0 0
akhost akhost

akhost je offline (nepripojený) akhost

Príkazná zmluva je upravená v Občianskom zákonníku, v Obchodnom je mandátna zmluva . Pre jednoduchosť, ajobyčajné poverenie sa považuje za príkaznú zmuvu . Vzory je možné hľadať v každej publikácii - ako vzry právnychpodaní pre občanov a pod.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ale mňa zaujímajú konkrétne príklady z praxe.
lebo sa tu toho popísalo dosť a názory sa rôznia tak čo z toho si vybrať ?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Poraď čo napr. z dôchodkyňou či sa niečo nedá do výšky cca 80 tis.
0 0
Liva Liva

Liva je offline (nepripojený) Liva

Mam podobný problem, ako dara s prikazovou zmluvou v paxi.Nie som si ista, či sa postupuje pri PZ ako aj pri mandátnej zmluve, čo sa týka dane a odvody do ZP.Príkazník si musí dať daň.priznanie a čo s preddavkom do ZP? Keď uzavriem príkaznú zmluvu,môžem mu odmenu vyplatiť cez výplatnú pásku, ako zamestnancovi? Nemám s týmto žiadnu skúsenosť.Prosím...Každá rada je nad zlato.Liva
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

No, čo sa týka PZ asi nám nik nepomôže.
V piatok som podobný problém konzultovala s audítorkou a tá mi potvrdila, že je možné jednorázový príjem, na ktorý druhá strana však nemôže mať živnosť dať do nákladov.
Ja mám konkrétne tento problém, rušili sme prevádzku reštauračného zariadenia.
A mali sme tam chlapov, ktorí boli vyplatený na základe PZ. Len potrebujem vedieť aká má byť jasná formulácia aby nešlo o pracovný pomer. Aby mi to spätne nedali dodaniť.
Pre našu firmu to bolo iba jedenkrát čo pre nás takto pracovali. Mali na starosti vypratať toto zariadenie pretože to bolo odpredané novému nájomcovi.
Takže poradí mi niekto ?
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Dara vsetko sa odvija od dohodnutej prace alebo vykonani nejakej cinnosti. Čo znamená - rušili sme prevadzku, pre našu firmu to bolo iba jedenkrt co pre nas takto pracovali. Co vlastne robili, potom sa mozme bavit dalej. Ak to bolo napr. vypratanie prevadzky, mohlo to byt aj na DOVP, preco sa to riesilo PZ, aby sa nemusela odviest preddavkovo dan?
0 0
Shaman Shaman

Shaman je offline (nepripojený) Shaman

muž
Podla mojho nazoru na PZ je mozne vykonavat dokonca sirsi okruh cinnosti ako na DoVP. DoVP ma viac obmedzeni.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Pokusam sa od Dary len zistit, o aku robotu to vlastne islo, napisala to v sirokom pojme. Ze ak si nevedia dat rady s PZ, preco nevyuzili DOVP. PZ sa moze uzatvarat aj podla Obch. aj Obc. zakonnika a jej info su nedostatocne, lebo nevieme, ci slo o obcanom, zivnostnikov, este zamestnancov + cudzich ludi a pod.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Janca
Pokusam sa od Dary len zistit, o aku robotu to vlastne islo, napisala to v sirokom pojme. Ze ak si nevedia dat rady s PZ, preco nevyuzili DOVP. PZ sa moze uzatvarat aj podla Obch. aj Obc. zakonnika a jej info su nedostatocne, lebo nevieme, ci slo o obcanom, zivnostnikov, este zamestnancov + cudzich ludi a pod.
išlo o občanov, ktorí majú uzatvorený TPP a jedného živnostínka, ktorý ale nemá takéto práce v živnosti.
Takže prečo by som to mala riešiť dohodou o vykonaní práce, keď šlo o jednorázovú akciu, ktorú urobili ?
Nevykonávala nič iné len vypratovali priestory pre nového nájomníka. Nešlo o nič čo by robili pomocou našich strojov alebo tak.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dara
No, čo sa týka PZ asi nám nik nepomôže.
V piatok som podobný problém konzultovala s audítorkou a tá mi potvrdila, že je možné jednorázový príjem, na ktorý druhá strana však nemôže mať živnosť dať do nákladov.
Ja mám konkrétne tento problém, rušili sme prevádzku reštauračného zariadenia.
A mali sme tam chlapov, ktorí boli vyplatený na základe PZ. Len potrebujem vedieť aká má byť jasná formulácia aby nešlo o pracovný pomer. Aby mi to spätne nedali dodaniť.
Pre našu firmu to bolo iba jedenkrát čo pre nás takto pracovali. Mali na starosti vypratať toto zariadenie pretože to bolo odpredané novému nájomcovi.
Takže poradí mi niekto ?
No neviem , či netrafím mimo , ale prečo ste to neriešili svojimi zamestnacami ?
A napokon prečo teda nedáš tú PZ , keď to máš odkonzultované s audítorkou .
Myslím si , že tento problém čo sa týka PZ , je stále problémom , ale v konečnom dôsledku si to bude zodpovedať aj tak sám majiteľ firmy . Myslím , že 100%- nú odpoveď nedostaneš od nikoho ,ohľadne zamestnávania na príkaznú zmluvu , pretože na jednej strane zákon to povoľuje, ale na druhej strane , mám pocit , že obhájiť PZ nie je jednoduché a daňovákov musí presvedčiť sám podnikateľ .
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Zita5
No neviem , či netrafím mimo , ale prečo ste to neriešili svojimi zamestnacami ?
A napokon prečo teda nedáš tú PZ , keď to máš odkonzultované s audítorkou .
Myslím si , že tento problém čo sa týka PZ , je stále problémom , ale v konečnom dôsledku si to bude zodpovedať aj tak sám majiteľ firmy . Myslím , že 100%- nú odpoveď nedostaneš od nikoho ,ohľadne zamestnávania na príkaznú zmluvu , pretože na jednej strane zákon to povoľuje, ale na druhej strane , mám pocit , že obhájiť PZ nie je jednoduché a daňovákov musí presvedčiť sám podnikateľ .
Súhlasím s tebou.
Podnikateľ mal zamestnanca jedného a ten bol prepustený, pretože sa prevádzka rušila.
Ako takže preto to bolo riešené takouto formou.
Audítorka nám tento postup navrhla sama.
Takže neviem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vieš dara , niekedy treba veci , ktoré si myslíš , že sú v rozpore zo zákonom a audítorka Ti povie , že môžeš navrhovanú aplikáciu PZ použiť , tak potom je dobré keby si to mala na papieri .

Stretla som sa s prípadom , keď žiadali o radu daňového poradcu , samozrejme že za určitý oficiálny poplatok a odpoveď DP bola písomná. Ten si za to ručí , že poradil správne a dal si to aj zaplatiť . Mala si to aj Ty tak spraviť .
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

No peniaze je FO dala ale doklad o zaplatení nedala.
Takže asi sa tam bude musieť vrátiť. Tiež som mu to spomínala.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ak ste zaplatili za poradenstvo mali by ste mať doklad . Prečo dávate peniaze len tak a účel Vášho výdavku nemá žiadny výsledok ...stále nemáš istotu , či je PZ správna voľba . No a teraz čo ? Prišli ste o dáku sumičku a nemá to žiadny efekt .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať