Zavrieť

Porady

zalohova faktura

Dobry den Vam vsetkym prajem,

ako je to prosim vas teraz zo zalohovymi fakturami?

Vystavila som 8.4.2005 zalohovu fa na tlac brozury v sume 10 000 Sk, 12.4. bola tato fakt. uhradena.
Cela zakazka bude hotova 15.4.2005 a aj odovzdana.
Robi sa to tak, ze pri odovzdani zakazky vyhotovim riadnu fakturu
napr. na 50 000 Sk - 10 000 Sk (zaloha) = 40 000 Sk, alebo hned ako uhradia zalohu, tak vystavim aj riadnu fakturu - danovy doklad na 10 000 Sk a potom zbytok 40 000 Sk na dalsej fakt.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AltaKE je offline (nepripojený) AltaKE

    AltaKE
    V tomto prípade by som spravila riadnu faktúru na celú sumu a uhradenú zálohu odpočítala od konečnej sumy k úhrade. Ide o dosť krátky čas medzi zaplatením a odovzdaním zákazky,takže by som si to nekomplikovala ďalším daňovým dokladom na uhradenú zálohu. :-)

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Ak nie si platcom DPH nemusíš na základe prijatej platby vystaviť daňový doklad - faktúru, ale stačí až po dokončení služby t.j. 15. 4. V tomto prípade však, keby si aj bola platca DPH /všetko sa udialo v jednom mesiaci/ vystavila by si konečnú fa toho 15.4.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    rage1
    Dobry den Vam vsetkym prajem,

    ako je to prosim vas teraz zo zalohovymi fakturami?

    Vystavila som 8.4.2005 zalohovu fa na tlac brozury v sume 10 000 Sk, 12.4. bola tato fakt. uhradena.
    Cela zakazka bude hotova 15.4.2005 a aj odovzdana.
    Robi sa to tak, ze pri odovzdani zakazky vyhotovim riadnu fakturu
    napr. na 50 000 Sk - 10 000 Sk (zaloha) = 40 000 Sk, alebo hned ako uhradia zalohu, tak vystavim aj riadnu fakturu - danovy doklad na 10 000 Sk a potom zbytok 40 000 Sk na dalsej fakt.?
    Dňom úhrady zálohy/ dátum prijatia platby/ vystavíš faktúru z rozpisom DPH . Pri ukončení a dodaní zákazky , vystavíš ostrú faktúru na celú sumu a v nej odpočítaš uhradenú zálohu .

    Tak ako to bolo spomínané vyššie , je to dosť krátky termín medzi zálohou a ukončením zákazky / tlačoviny / , já to riešim ostrou faktúrou - čiastková platba . Mám zrejme rovnaký záber práce .

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    rage1
    ize normalne vystavim fakt. na celu sumu - zaloha a je to.dakujem Vam
    Áno je to tak. Nepíšeš, či si DPH - ak áno nezabudni v budúcnosti na to čo píšem vyššie, t.j. na základe prijatej platby vystaviť daňový doklad...

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    práve som obdržala nasledovné faktúry...
    1. zálohová fa na sumu 94 188,5 -uhradili sme ju
    2. fa na prijatú platbu - 79150 /základ /+15038,50 /DPH/= 94188,50
    prijatá záloha -94188,50
    k úhrade celkom 0
    3.ostrá faktúry - 79150 - nie je tu rozpis DPH-je tu vyčíslený len základ dane
    odpočet zálohy -79150
    k úhrade 0

    nemusí byť na ostrej fa vyčíslená celková suma ? Je to v poriadku ?

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    1. 94 188,50 314 AAA / 221
    2. 79 150,00 314 BBB / 314 AAA
    15 038,50 343 xxx / 314 AAA
    3. 79 150,00 501,518 / 321
    321 / 314 BBB
    314 - anal. rozložená na čo je DPH a na čo nie je

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    ANNA
    1. 94 188,50 314 AAA / 221
    2. 79 150,00 314 BBB / 314 AAA
    15 038,50 343 xxx / 314 AAA
    3. 79 150,00 501,518 / 321
    321 / 314 BBB
    314 - anal. rozložená na čo je DPH a na čo nie je
    ja som sa nepytala na učtovanie, ale či na ostrej nemusí byť celková suma aj s DPH ?
    ostrá faktúra mi prišla len na základ dane, nie je na nej vyčíslená celková suma !!!

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    jeso
    práve som obdržala nasledovné faktúry...
    1. zálohová fa na sumu 94 188,5 -uhradili sme ju
    2. fa na prijatú platbu - 79150 /základ /+15038,50 /DPH/= 94188,50
    prijatá záloha -94188,50
    k úhrade celkom 0
    3.ostrá faktúry - 79150 - nie je tu rozpis DPH-je tu vyčíslený len základ dane
    odpočet zálohy -79150
    k úhrade 0

    nemusí byť na ostrej fa vyčíslená celková suma ? Je to v poriadku ?
    Ak prišla faktúra, tak si myslím, že všetci máme rovnaké povinnosti t.j. postupovať pri jej vystavení podľa § 71 a nasl. ZDPH. Dávam ešte do pozornosti aj § 75 ods. 7 - t.j. každý doklad, ktorý mení alebo dopĺňa pôvodnú faktúru a výslovne a jednoznačne sa na ňu vzťahuje, sa považuje za faktúru.
    Nestretla som sa v praxi s "citovaným" postupom. Podľa toho čo vyššie naznačuješ (ale je to dosť strohé, bez dátumov a druhu dodávky) si to dodávateľ dosť zjednodušil.
    Za vystavenie a náležitosti faktúry však zodpovedá on a ty máš doklad na účtovanie zálohy a ostrého plnenia (DPH máš odpočítanú zo zálohovej faktúry v závislosti od jej úhrady, čo je správne). Postupuj podľa svojho vedomia a svedomia (buď účtuj na základe prijatých dokladov, alebo si vyžiadaj vysvetlenia, či následnú opravu faktúry).

    kozmar je offline (nepripojený) kozmar

    workoholik kozmar
    na konečnej faktúre "musí" byť jasné, koľko je základ a vyčíslená DPH, ako môže
    niekto urobiť fa len na základ?!?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.