Zavrieť

Porady

tepelne cerpadlo

caute vsetci!
doporucte mi prosim,niekto kvalitnu firmu na dodavku tepelneho cerpadla.zatial mam ponuky len okolo 420 tis. a to sa mi zda prehnane a navratnost v nedohladne.diky
Usporiadat
svrbik juraj svrbik juraj

svrbik juraj je offline (nepripojený) svrbik juraj

to mi nikto neporadi?co ste to za poradakov?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Tepelne cerpadlo je pre ludi, co chodia hravat pocas pracovnej doby golf. Nie preto, ze by tym nieco usetrili, ale aspon budu in.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ano, tepelne cerpadlo je hlavne prestizna zalezitost... tam sa na peniaze napozera... snad nepovies v golfovom klube ze mas tepelne cerpadlo za slabeho pol miliona, ved ta vysmeju
0 0
svrbik juraj svrbik juraj

svrbik juraj je offline (nepripojený) svrbik juraj

to nemyslite vazne!mam kupit plynovy kotol za 100tis. a platit okolo 40tis. rocne?zatial si to tu len na porade vsetci chvalili a s TC boli spokojni-a urcite golf videli asi len v telke.ak je nieco lepsie a lacnejsie ako TC necham si poradit.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

A co tak elektricky za 15tis. a 10tis. rocne za kurenie? Ako? Dobrym zateplenim, oknami a dverami. A bude to za zlomok ceny TC.
0 0
svrbik juraj svrbik juraj

svrbik juraj je offline (nepripojený) svrbik juraj

andrej ,tak to trochu upresni ,necham si poradit.mas to tak spravene na dome?ako dlho?porad firmu,ktora tieto el.kotly ponuka.dik
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

juraj, ide o obycajny el. kotol, to je jedno aky, dajmu tomu Raja...

myslim to tak, ze to teplo, ktore ti neutecie z domu, to nemusis platit...tak daj 15-20cm eps na stenu, 30cm do strechy, 10-15cm do podlahy a okna aspon 0,6-tky...a mas vystarane.
0 0
VladinoM VladinoM

VladinoM je offline (nepripojený) VladinoM

Zdravím, pošli mi kontakt so základnými udajmi! Rád Ti zašlem cenovú ponuku i s ekonomikou prevádzky. Ďalšie info najdeš na http://www.bigpowermuller.sk/tep_cerp.php
0 0
VladinoM VladinoM

VladinoM je offline (nepripojený) VladinoM

Nieje to až take jednoduché, mám viacero klientov, ktorý kvalitne zateplili - investícia viac ako 100.tis.Sk a na mesačných platbách za energie znížili čiastku o 1.350,-Sk to je aká návratnosť ? Pričom v snahe ušetriť za energie ani nevetrajú čo má za následok vznik zvýšenej vlhkosti, húb a pliesní. Zateplovať bez ohľadu na konštrukciu domu je nezmyselné a kontraproduktívne. Napríklad v paneláku nemôžete vedieť ako sa budú po zateplení chovať vaši susedia pričom huby, pliesne, baktérie a vírusy napoznajú hranice bytov ! Videl som 80 cm železobeton prerastený hubou tak, že ste doň vyvrtali dieru v vreckovým nožíkom. Seriozny odborník posudzuje možnosti komplexne - konštrukcia budovy a jej použitie - tepelné straty a ich eliminovanie - spôsob vykurovania - vetranie.....
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

VladinoM Pozri príspevok
Nieje to až take jednoduché, mám viacero klientov, ktorý kvalitne zateplili - investícia viac ako 100.tis.Sk a na mesačných platbách za energie znížili čiastku o 1.350,-Sk to je aká návratnosť ? Pričom v snahe ušetriť za energie ani nevetrajú čo má za následok vznik zvýšenej vlhkosti, húb a pliesní. Zateplovať bez ohľadu na konštrukciu domu je nezmyselné a kontraproduktívne. Napríklad v paneláku nemôžete vedieť ako sa budú po zateplení chovať vaši susedia pričom huby, pliesne, baktérie a vírusy napoznajú hranice bytov ! Videl som 80 cm železobeton prerastený hubou tak, že ste doň vyvrtali dieru v vreckovým nožíkom. Seriozny odborník posudzuje možnosti komplexne - konštrukcia budovy a jej použitie - tepelné straty a ich eliminovanie - spôsob vykurovania - vetranie.....
Ja som nehovoril o panelakoch, tam je logicke ze clovek si nemoze robit co chce. Ale tam si ani neda tepelne cerpadlo. V dome je lahko zateplit tak, ze naklady padnu na minimum. Je to jednoducha matematika, proste nepustime teplo von a nemusime ho dodavat.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

VladinoM Pozri príspevok
Nieje to až take jednoduché, mám viacero klientov, ktorý kvalitne zateplili - investícia viac ako 100.tis.Sk a na mesačných platbách za energie znížili čiastku o 1.350,-Sk to je aká návratnosť ? Pričom v snahe ušetriť za energie ani nevetrajú čo má za následok vznik zvýšenej vlhkosti, húb a pliesní. Zateplovať bez ohľadu na konštrukciu domu je nezmyselné a kontraproduktívne. Napríklad v paneláku nemôžete vedieť ako sa budú po zateplení chovať vaši susedia pričom huby, pliesne, baktérie a vírusy napoznajú hranice bytov ! Videl som 80 cm železobeton prerastený hubou tak, že ste doň vyvrtali dieru v vreckovým nožíkom. Seriozny odborník posudzuje možnosti komplexne - konštrukcia budovy a jej použitie - tepelné straty a ich eliminovanie - spôsob vykurovania - vetranie.....
suhlasim, zateplovanie stien je az ten uplne posledny krok, najdrahsi a najmenej ucinny, predtym treba vymenit okna, vyregulovat kurenie (v panelaku), zateplit strechu a suteren ( v RD)... zateplovanim stien sa dosiahne najmensia uspora, vzhladom na vynalozene naklady
0 0
trillianka trillianka

trillianka je offline (nepripojený) trillianka

Ahoj, my sme tiez uvazovali o tepelnom cerpadle - povodne. Presne podobna ponuka ma z toho vyliecila.... Kedze mame celkom dobre tepelnoizolacne vlastnosti domu a naklady na vykurovanie su relativne nizke, tak sa navratnost este viac predlzuje. Tak sme zatial zostali pri el. kotle + nizkoteplotnym vykurovanim podlahovkou (moznost v buducnosti pripojit cerpadlo al. solary) + rekuperacia + dobre natocenie samotneho domu
no neviem ci som poradila, ale my sme sa s tym vysporiadali takto
skoda, ze nie sme tak bohati aby sme sa mohli spravat ekologicky (mozno v buducnosti....)
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

trillianka Pozri príspevok
skoda, ze nie sme tak bohati aby sme sa mohli spravat ekologicky (mozno v buducnosti....)
Ale ved sa spravate, tym ze vas dom ma nizku spotrebu energii...
0 0
mvlko mvlko

mvlko je offline (nepripojený) mvlko

Dobry den, nechcem zbytocne vytvarat novy thread tak pisem sem. Chcem sa spitat, ci tu nie je nahodou nejaky poradak, ktory by mi vedel pomoct vypocitat tepelne straty nasho navrhnuteho domu (mam aj podorysy) cez program TechCON. Ja som to skusal ale som predsalen laik.
Alebo aspon keby ste mi poradili nejaku firmu, ktora sa tym zaobera. Planujeme tepelne cerpadlo voda-voda tak tepelne straty nas dost zaujimaju. Dakujem.
0 0
vikko vikko

vikko je offline (nepripojený) vikko

Podla mojho nazoru je najskor potrebne zvazit typ tepelneho cerpadla vzhladom na lokalitu v ktorej sa nachadzas tepelne straty sa tiez odvijaju od toho v kazdom pripade ich pocitanie nieje take jednoduche to chce architekta alebo autorizovanu firmu ktora vydava certifikaty respektive robi energeticky audit domov, skus napisat v ktorej oblasti sa nachadzas popripade ti cenovu ponuku spolu s dobou navratnosti viem poslat aj ja
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

VladinoM Pozri príspevok
Nieje to až take jednoduché, mám viacero klientov, ktorý kvalitne zateplili - investícia viac ako 100.tis.Sk a na mesačných platbách za energie znížili čiastku o 1.350,-Sk to je aká návratnosť ? Pričom v snahe ušetriť za energie ani nevetrajú čo má za následok vznik zvýšenej vlhkosti, húb a pliesní.
Ak by skutocne zateplili KVALITNE, ziadna plesen by sa na stenach neobjavila. Ale ak niekto zatepli 3-5 cm polystyrenom, bez vyriesenia tepelnych mostov, a potom sa cuduje, ze ma plesne... snazil sa usetrit, ale na nespravnom mieste. Je to naozaj tak: NAJPRV znizit teplene straty na minimum, t.j. predovsetkym tepelnou izolaciou (mimochodom, je vela izolacii, ktore vodne pary prepustaju), a plati, ze ak zateplite 25 cm, este stale je to ekonomicke (steny). do strechy pokojne aj 30 a do podlahy 15 cm izolacie povazujem v sucasnej dobe za standard. A az POTOM, ked su znizene teplene straty na minimum, az POTOM riesit sposob vykurovania. Vtedy sa uz tepelne cerpadlo neoplati. Ak hovorime o rodinnom dome.
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

trillianka Pozri príspevok
Kedze mame celkom dobre tepelnoizolacne vlastnosti domu a naklady na vykurovanie su relativne nizke, tak sa navratnost este viac predlzuje. + dobre natocenie samotneho domu
vyborne! konecne niekto, kto zistil, ze energia zo Slnka je zadarmo!
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

deli. Pozri príspevok
vyborne! konecne niekto, kto zistil, ze energia zo Slnka je zadarmo!

zatial
0 0
PaloS9 PaloS9

PaloS9 je offline (nepripojený) PaloS9

Ak chces tep.cerpadlo, tak sa nedoplatis. Iba ak mas cas, a si manualne zrucny, tak sa to da vyrobit doma. Tiez som o tom pred dvoma rokmi uvazoval. Mam aj knihu od cloveka, co si to vyrobil sam, navod krok za krokom, ak by si mal zaujem. Zial, na vyrobu nemam cas a kupit hotove to sa asi ta investicia zrejme vobec nevrati. palo
0 0
mvlko mvlko

mvlko je offline (nepripojený) mvlko

Dakujem za nazory.
Vystavba bude v Nemsovej pri rieke Vlara (asi 300m od nej). Geolog odhaduje vodu v 8m. Cize uvazujeme nad tepelnych cerpadlom voda-voda. Kedze voda-voda system je najlacnejsi tak nad nim uvazujeme. Je pravda ze vstupne naklady su vyssie ale zase usetrime v buducnosti (moj nazor). Som presvedceny ze tento system ak geolog potvrdi cez prietokove skusky ze studne dodaju/prijmu 1,5l/s tak celkove naklady by nas nemali vyjst viac ako 320 tis.

Ma tu uz niekto tento system? Ak ano rad si nechcem poradit.

Michal
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať