Zavrieť

Porady

tepelne cerpadlo

caute vsetci!
doporucte mi prosim,niekto kvalitnu firmu na dodavku tepelneho cerpadla.zatial mam ponuky len okolo 420 tis. a to sa mi zda prehnane a navratnost v nedohladne.diky
Usporiadat
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
kedze riesim stavbu RD, chcel som vidiet TČ na vlastne oci, aby som si zvazil vsetky pre a proti na vlastne oci ... ak uz mam niekam vyhadzovat peniaze, tak si musim byt 100% isty, ze to nie je zbytocne ... nakoniec som sa rozhodol pre klasiku - podlahovka + kondenzacny kotol ... a dovod ? ... celkovo chcem riesit dom tak, aby som sa vyhol do buducnosti technikym problemom (resp.ich minimalizoval uz pri navrhu) - a teda chcem co najjednoduchsie riesenie,
ked som videl TP - tak som si povedal, na tomto "UFE" sa zakonite musi skor ci neskor nieco pokazit, ma to v prvom rade tocive casti a v dalsom komplikovany system uz napohlad ... ak sa nieco pokazi - co sa pokazi urcite, predpokladam, ze naklady na opravu, alebo udrzbu nebudu zadarmo ... robil som si aj porovnavaciu tabulku nakladov do 10 rokov a - aj napriek vyssim mesacnym nakladom - mi najlepsie vyssiel KK, co je samozrejme na diskusiu a kazdy ma na to vlastny nazor ... takze, verim, ze TČ je skvely napad a ma vela vyhod, co sa tyka vyuzitia energie "zadarmo", atd, atd ... avsak aj napriek tomu nebudem investovat do niecoho, o com si myslim, ze spolahlivostou urcite nevie konkurovat konvencnym systemom a pre mna je spolahlivost, minimalna udrzba a prijatelne obstaravacie su na prvom mieste
som technik, poznam zariadenia akehokolvek typu a viem ich porovnavat navzajom,... ak mam postavit rozne systemy vykurovania do radu s polozit si Murphyovsku veticku - "co sa moze pokazit, tak sa zakonite pokazi", TC v tomto rade vycnieva
snad o 5 rokov, ked tato technologia bude natolko spolahliva a cenovo porovnatelna, zmenim nazor :-)

r
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Navyše rekuperácia sa musí občas častiť a dezinfikovať.Podobne ako klimatizácia v aute.Týždeň mi auto páchlo chémiou.Si to nedokážem predstaviť v RD.
0 0
thermical thermical

thermical je offline (nepripojený) thermical

Pri rozhodovaní či kotol alebo tepelné čerpadlo treba zohľadniť všetky náklady, pri kotli sa väčšinou zabúda na náklady na komín, plynovú prípojku a plynovú inštaláciu. Taktiež paušál za plynomer za desať rokov je zaujímavá suma. Servisné nároky a možnosť poruchy má vyššie určite kotol, pretože je to minimálne 2x zložitejšie zariadenie. Na životnosť tepelného čerpadla vplýva aj to, ako je navrhnuté a v akých podmienkach pracuje. Pri rozhodovaní by som zvážil nasledovné: cenový rozdiel oproti kotlu napr. 200.000 Sk zvýši splátku hypotéky o nejakú sumu, napr. mesačne o 500 Sk, ak tepelné čerpadlo prinesnie úsporu nákladov na kúrenie mesačne aspoň o toľko, alebo viac (a to vo väčšine prípadov prinesie), má určite zmysel. Zo skúseností s tepelnými čerpadlami a ich reálnymi spotrebami energie môžem tepelné čerpadlo len odporúčať, netreba sa báť počiatočnej vyššej investície. Samozrejme si treba vybrať kvalitný výrobok a nie nejakú čínsku stavebnicu, a zabudnúť na radiátory. Dôležité je aby projektant navrhol plošné kúrenie s čo najnižším tepelným spádom, aby sa COP držalo v rozumných hodnotách. Netreba veriť údajom o výkonoch jednotlivých výrobcov, ak ich neudávajú pri obvyklých teplotách. Lepšie je pozerať na výkonovú krivku po celej jej dlžke, ako sa riadiť jedným údajom o kW.
0 0
Generalissimus Generalissimus

Generalissimus je offline (nepripojený) Generalissimus

220870 Pozri príspevok
Navyše rekuperácia sa musí občas častiť a dezinfikovať.Podobne ako klimatizácia v aute.Týždeň mi auto páchlo chémiou.Si to nedokážem predstaviť v RD.

Používaj zriedený ajatin roztok, kúpiš ho v každej lekárni, používa sa na dezinfekciu (aj rúk) v nemocniciach. Je bezfarebný a bez zápachu. Jedna litrová flaša stojí asi 10€, po zriedení budeš mať dostatok roztoku na 10rokov. Stačí nastriekať do sania ventilácie pri plnom chode klimatizácie a smrad je preč.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať