Zavrieť

Porady

DPH § 66

Sme cerstvo povinne registrovani platci DPH,predavame ojazdene osobne auta dovezene z Nemecka.Kupime osobne ojazdene auto v Nemecku,kde na doklade nie je napisane,ci je predajca placa DPH(niekedy je predajca len obcan)a teda tam nie je vycislena nemecka DPH. Auta predavame len v SR-tovar.A tu nastava problem -DPH! Zistili sme,ze mozme ist podla § 66-kde platime DPH len z marze,teda ak je zisk z predaja 20 000,-Sk,tak ho ocistime od 19 % 3 193 a to je zaklad dane.16 807x 19% 3 193=20 000. Na fakturu pri predaji vsak DPH rozpisat nesmieme a musime tam dat poznamku,ze ide o § 66 DPH.
Potialto je nam to celkom jasne, no kde tieto udaje zapiseme (konkretne riadky) na tlacivo DPH,to nam jasne nieje. Je potrebne viest osobitnu evidenciu o nakupnych a predajnych cenach a teda o marze z predaja aut.Volali sme aj na DU -sluzby pre verejnost,no tam maju v tychto veciach tiez chaos, neposkytli nam relevantne odpovede.Preto ,ze suri termin DPH za 2.Q 08,prosim poradte ,co s tymto problemom.Uz sme prebehli celu Poradu na tuto temu,no niesme z toho mudri.Kto robi s touto problematikou a vyzna sa, prosim podte.Dakujeme!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    horalka46 je offline (nepripojený) horalka46

    uctovnik horalka46
    Ozaj nikto v Porade nerobi DPH podla § 66-dovoz a predaj ojazdenych aut? Ak ano, prosim ,poradte prakticke veci okolo toho.
    Dakujeme!
    človiečik Vladimír Ozimý
    základná podmienka uplatnenia tohto ustanovenia je splnenie podmienok § 66 ods. 2 t.j. musíte kupovať ojazdené automobily od neplatiteľov (stručne povedané). V takomto prípade ste povinní postupovať podľa § 66 a tento par. uvádzate aj na faktúru, na ktorej nevyčislujete daň len sadzbu. Presne ako uvádzate vediete zvlášť evidenciu o nakupovaných tovaroch ktoré idú osobitným režimom. Tento režim nepoužijete pri tovaroch pri ktorých ste si uplatnili daň na vstupe.

    horalka46 je offline (nepripojený) horalka46

    uctovnik horalka46
    OK,dakujem za vasu reakciu, a co s tlacivom DPH. Kde to tam vpisujeme,myslim tu dan ,ktoru si takto zvlastne vypocitame z marze? Nejako predsa musime DU oznamit, kolko im ideme uhradit.

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    ja som si viedla takú tabuľku v ktorej som presne evidovala každé auto-dátum obstarania, číslo dokladu(zmluvy), naše interné číslo, sumu v EUR,obstarávaciu sumu v SKK. Ked došlo k predaju, zaevidovala som si tam číslo odberateľskej faktúry, dátum predaja a sumu. V ďaľšom stlpci som mala vyčíslený rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou a z toho sme odvádzali 19% DPH. ...ale len z kladného rozdielu.
    Táto tabuľka mi zároveň slúžila aj ako podklad na DPH.
    človiečik Vladimír Ozimý
    horalka46 Pozri príspevok
    OK,dakujem za vasu reakciu, a co s tlacivom DPH. Kde to tam vpisujeme,myslim tu dan ,ktoru si takto zvlastne vypocitame z marze? Nejako predsa musime DU oznamit, kolko im ideme uhradit.
    bude to vstupovať do klasických riadkov 3,4 pri 19% dane pričom tam uvediete len základ dane a daň vypočítanú z marže.

    Príklad:
    a) predaj auta za 259500 Sk, nákup auta od neplatiteľa je 200000 Sk
    spoločnosť je povinná postupovať podľa § 66 a uviesť do evidencie vypočet dane. T.j. marža je 59500 Sk vrátane DPH, základ dane 50000 Sk daň 9500 Sk a to uvedie aj do daňového priznania do riadku 3 50000 Sk a do riadku 4 9500 Sk.
    Naposledy upravil Vladimír Ozimý : 08.07.08 at 06:48

    horalka46 je offline (nepripojený) horalka46

    uctovnik horalka46
    Perfektna robota!
    Dakujem vam obom za pomoc,aj Vladkovi a Saivi! Vedela som, ze tu sa dovolam pomoci skor ako v statnej sprave.
    Zelam vsetko dobre!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.