Zavrieť

Porady

Olymp

Ahojte! Viem mi prosím Vás niekto poradit, co všetko musím nastavit v olympe a predkontovat, aby som mohla mzdy správne naimportovat do OMEGY? Kde a ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    veronix
    Ahojte! Viem mi prosím Vás niekto poradit, co všetko musím nastavit v olympe a predkontovat, aby som mohla mzdy správne naimportovat do OMEGY? Kde a ako?
    To, ako máte nastavené predkontácie (syntetika je nastavená v programe) si skontrolujete na dokumente Rozúčtovanie mzdových nákladov pre podvojné účtovníctvo. Ak Vám to takto vyhovuje, kliknete v Olympe na Mzdy - Export predkontácií. Vytvorí sa Vám súbor, ktorý následne budete importovať v Omege. V programe Omega pôjdete na Evidenciu účtovných dokladov a cez Funkcie - ďalšie funkcie si spustíte Import údajov z Olympu.

    Ak potrebujete do Olympu doplniť aj analytiku, je potrebné to robiť cez Organizácia - Bankové účty. Nájdete si účty ZP popr. SP a cez Oprav na spodku okna nájdete políčka Má dať - Dal. Stačí ak vyplníte iba anlaytiku. Pri následnom generovaní miezd sa Vám použije pri rozúčtovaní aj analytika.

    veronix je offline (nepripojený) veronix

    veronix
    Zdravotné, sociálne aj čisté mzdy tam mám, len neviem, skočila mi tam Nenákladová polozka 24628,-335/331 a neviem čo to je.. Či to má vymazať ale čo???A ešte čistaka na mzdy je 63.533,- 521/331 a na spodu mám ešte osobný účet 62.275 Sk 331/221. Malo by to sediet, nie? KeĎ som to naimportovala, celková suma ID v Omege je 201 347,00Sk a celkové mzdy v prevodnom príkaze v Olympe mám 115.305 Sk + 3085 daňový bonus. Je to správne alebo tam sú niekde chyby. prosim poradte mi!

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    veronix
    Zdravotné, sociálne aj čisté mzdy tam mám, len neviem, skočila mi tam Nenákladová polozka 24628,-335/331 a neviem čo to je.. Či to má vymazať ale čo???A ešte čistaka na mzdy je 63.533,- 521/331 a na spodu mám ešte osobný účet 62.275 Sk 331/221. Malo by to sediet, nie? KeĎ som to naimportovala, celková suma ID v Omege je 201 347,00Sk a celkové mzdy v prevodnom príkaze v Olympe mám 115.305 Sk + 3085 daňový bonus. Je to správne alebo tam sú niekde chyby. prosim poradte mi!
    Mzdová nenákladová položka je napr. 290 - ostatné prémie a odmeny, 460 - cestovné a stravné nad zákon, alebo všetky zložky začínajúce na K - to sú cestovné a stravné náhrady. Ak chcete vedieť aký zamestnanec má takúto zložku mzdy vo výplate, tak stačí ak pôjdete cez Dokumenty - Rozúčtovanie mzdových nákladov pre podvojné účtovníctvo a zakliknite si možnosť "členiť na pracovníkov". Ukáže Vám osobné čísla pracovníkov u ktorých je použitá vo výplate mzdová nenákladová položka.
    Čo sa týka toho, že Vám nesedia sumy, skúste si vytlačiť rekapituláciu výplatných pások a podľa toho porovnať sumy.

    dada111 je offline (nepripojený) dada111

    večná optimistka dada111
    Prosím prosím, vie mi niekto poradiť. Robím mydz v olympe, v personalitke som si zadala, že mzda má ísť na účet a pri exporte do omegy mi dáva v internom doklade aj sumu rovnajúcu sa mzdám na účet a to mám predkontované na 211/331, o túto sumu mi nejde účet 331. Neviem už kde to mám opraviť, prebrala som mzdy po niekom a tá 331 mi nejde o tieto sumy na výplaty. Som už nešťastná, neviem ako dalej. Ked natvrdo opravím o tú čiastku interný doklad tak mi to ide. Viem mi niekto poradiť. prosííííííím.

    dada111 je offline (nepripojený) dada111

    večná optimistka dada111
    dada111 Pozri príspevok
    Prosím prosím, vie mi niekto poradiť. Robím mydz v olympe, v personalitke som si zadala, že mzda má ísť na účet a pri exporte do omegy mi dáva v internom doklade aj sumu rovnajúcu sa mzdám na účet a to mám predkontované na 211/331, o túto sumu mi nejde účet 331. Neviem už kde to mám opraviť, prebrala som mzdy po niekom a tá 331 mi nejde o tieto sumy na výplaty. Som už nešťastná, neviem ako dalej. Ked natvrdo opravím o tú čiastku interný doklad tak mi to ide. Viem mi niekto poradiť. prosííííííím.
    Prosím nenájde sa nikto z poradákov?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dada111 Pozri príspevok
    Prosím prosím, vie mi niekto poradiť. Robím mydz v olympe, v personalitke som si zadala, že mzda má ísť na účet a pri exporte do omegy mi dáva v internom doklade aj sumu rovnajúcu sa mzdám na účet a to mám predkontované na 211/331, o túto sumu mi nejde účet 331. Neviem už kde to mám opraviť, prebrala som mzdy po niekom a tá 331 mi nejde o tieto sumy na výplaty. Som už nešťastná, neviem ako dalej. Ked natvrdo opravím o tú čiastku interný doklad tak mi to ide. Viem mi niekto poradiť. prosííííííím.
    Účet 211 ti po takejto predkontácii sedí ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.