Zavrieť

Porady

vymeriavací základ

Dobrý dník,

máme takého lenivého zamestnanca /dostal výpoveď, tak to už len tak fláka/, ktorý sa hodil na PN-ku. Mám problém ako mu mám vyrátať vymeriavací základ.
Na PN-ku sa hodil 12.4., predtým 11.4. čerpal neplatené voľno, predtým mal dovolenku a predtým neplatené voľno, čiže naposledy mi pracoval 24.3.
Pracujem v Olympe, vytlačila som si tlačivo, ktoré zasielam sociálke po 10.dni, ale nenapísalo mi to tam žiadny vymeriavací základ. Mám to tam dopísať ručne?Ako to vyrátam?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maria56 je offline (nepripojený) maria56

    maria56
    Keďže mal zamestnanec 11.4. neplatené voľno , tento deň má prerušenie povinného nemocenského poistenia / § 26 zákona o sociálnom poistení /. Nemocenské dávky mu vypočítaš z pravdepodobného vymeriavaceho základu, lebo nárok na nemocenskú dávku mu vznikol v deň vzniku nemocenského poistenia / § 57 zákona o sociálnom poistení /. Vymeriavací základ si asi musíš dopísať ručne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.