Zavrieť

Porady

Ojazdené auto a DPH?

Dobry den poradaci, chcem sa Vás spytat na jednu vec. Tohto roku sme doviezli ojazdene auto z EU a kedze sme platcami DPH tak faktura bola bez DPH. Chcem sa spytat ako je to v pripade, ze sa firmy rozhodne toto auto predat konatelovi spolocnosti t.j. neplatcovi DPH. Faktura od nas bez alebo s DPH? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lucinka1 je offline (nepripojený) lucinka1

    lucinka1
    mala by byt bez, bude sa to povazovat za oslobodene plnenie podla paragrafu 42 zakona o DPH

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Podľa mňa s daňou,nie je to oslobodené plnenie.Pri dovoze prebehlo samozdanenie s odpočtom dph.

    lucinka1 je offline (nepripojený) lucinka1

    lucinka1
    pri kupe automobilu vo vseobecnosti nie je narok na odpocitanie DPH...
    v pripade, ak ide o firmu, ktora sa zaobera nakupom a predajom aut, tak ano, vtedy je narok na odpocet a potom by mala byt aj DPH na vystupe...

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Keďže to kupovali bez dph tak tam nárok na odpočet bol a preto pri predaji musí byť dph.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Ale pokial viem tak nikde v zakone sa nepise, ze pri osob. aute je narok na odpocet kedze ako firma sa nezaoberame nakupom a predajom aut?

    romanf je offline (nepripojený) romanf

    romanf
    Zdravím Vás poradcovia,

    pozrite si v súvislosti s ojazdeným automobilom z EU §44 písm. a, nadväzne na to §42 s platnosťou od 01.01.2005. Podľa mňa je to z tohto pohľadu jasné.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    lucinka1
    pri kupe automobilu vo vseobecnosti nie je narok na odpocitanie DPH...
    v pripade, ak ide o firmu, ktora sa zaobera nakupom a predajom aut, tak ano, vtedy je narok na odpocet a potom by mala byt aj DPH na vystupe...
    Už ani vtedy nie je nárok na odpočet (vypadla jedna veta, ktorá o tom hovorila), ale uplatňuje sa tam osobitný režim podľa § 66.

    Ak sa predáva auto, pri ktorom na vstupe nebol nárok na odpočet, ja by som ho nedávala ani na výstupe.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Vedela by si mi, prosim, vysvetlit, co znamena "osobitny rezim podla § 66"???
    Moc pekne dakujem.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Susan
    Vedela by si mi, prosim, vysvetlit, co znamena "osobitny rezim podla § 66"???
    Moc pekne dakujem.
    Osobitný režim sa používa pri predaji použitého tovaru (napr. autoservis, ktory predava jazdene osobne auto).
    Napr. servis kupi os. auto za 100 000,- a chce ho predat za 120 000,-
    Na vstupe uz nie je narok na odpocet a na vystupe servis odvadza DPH z rozdielu cien, pricom ten rozdiel sa povazuje za sumu s danou (t.j. 20000=16806,7 + 3193,3 DPH).
    Na fa. sa DPH nesmie vycislit, a kupujuci nema narok na jej odpocet. Musi sa tam uviest, ze sa uplatnuje osobitny rezim.

    ava je offline (nepripojený) ava

    ava
    Ake je to auto, osobne? Na to nema nik narok na odpocet DPH, tym padom ho fakturujes bez DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.