Zavrieť

Porady

Štvrťročný prehľad-tlačivo

Prosím o pomoc.Ak mám preplatky z ročného zúčtovanie napr.15000Sk-boli vyplatené v mzdách za 2/05, daň.povinnosť bola 4000Sk, teda som nezaplatila daň, lebo som 4000-4000Sk=0.Ak vyplňam tlačivo Štvrťročný prehľad neviem si rady.Na riadku 3-vrátené preplatky za 2/05 uplatním iba tých 4000Sk, alebo celú sumu 15000Sk, alebo na riadku 3 dám 4000Sk a v 3/05 dám zase - mzdy preddavky 3/05 7000Sk-7000Sk=0, teda za 3/05 dám iba tých 7000Sk, teda iba do výšky odvodovej povinnosti to dám do jednotlivých mesiacov, aj keď tie preplatky celých 15000Sk bolo vrátených zamestnancom za 2/05, ale voči daňov.úradu si to uplatňujem iba do výšky preddavkov?????Poraďte peosím, kto tomu rozumie ako vyplním ten prehľad.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Odpovedala si sama to najlepšie riešenie:
"aj keď tie preplatky celých 15000Sk bolo vrátených zamestnancom za 2/05, ale voči daňov.úradu si to uplatňujem iba do výšky preddavkov" napr. aj počas troch nasledujúcich mesiacov.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

súhlasím s lenkouk..
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

1. Ku hlaseniu som priložila ročné zúčtovania za rok 2004, kde sú spolu preplatky na dani 392 Sk, ohlásili sa že som nepriložila žiadosť o vrátenie!

no v prehľade 1-3/2005 uvádzam tieto preplatky do riadku 3 - vrátené preplatky.... tym pádom si ich nemusím žiadať vrátiť, len ich postupne odrátam do výšky zrazených preddavkov z riadku 1? nie?

2. tieto preplatky za rok 2004 sa vykážu v hlásení až za rok 2005, kedže ich vraciam zamestnancom vo výplate za marec 2005? Pretože v hlásení su uvedené úhrnné údaje z podaných prehľadov o zraz....a ja som v minulom roku nerobila ročné zúčtovanie až teraz za 2004! dufam že som to nedoplietla....

veľmi budem rada ak mi poradíte,dik
Naposledy upravil Tita : 27.04.05 at 09:34
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

lenkak
Odpovedala si sama to najlepšie riešenie:
"aj keď tie preplatky celých 15000Sk bolo vrátených zamestnancom za 2/05, ale voči daňov.úradu si to uplatňujem iba do výšky preddavkov" napr. aj počas troch nasledujúcich mesiacov.
čiže ak mám preplatky 392 a zrazené preddavky v 03/05 sú len 233...rozdelim to v prehľadoch na 233 v 03/05 v r.3
a zvyšných 159 v 4/05 v r. 3
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

K Hláseniu ... sa žiadne ročné zúčtovania neprikladajú , ani sa v ňom nesumarizujú preplatky či nedoplatky. Na rozdiel od minulých rokov sa tam vôbec nepíše výsledok ročného zúčtovania. Tak si možno mysleli, keď si to tam priložila, že chceš niečo vrátiť. Preplatky píšeš len do výšky zrazenej dane, čiže tak ako uvádzaš v svojej otázke.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tita
čiže ak mám preplatky 392 a zrazené preddavky v 03/05 sú len 233...rozdelim to v prehľadoch na 233 v 03/05 v r.3
a zvyšných 159 v 4/05 v r. 3
Porozumela si správne, rozdelíš to na viacej mesiacov.
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

lenkak
Porozumela si správne, rozdelíš to na viacej mesiacov.
diky lenkak! robím to prvý krát tak si mi upokojila dušičku!
v prehľade to rozdeľujem! ale vo výplate je to odrátané dúfam naraz v marci ?
aj ked do mínusu?
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Johanka
K Hláseniu ... sa žiadne ročné zúčtovania neprikladajú , ani sa v ňom nesumarizujú preplatky či nedoplatky. Na rozdiel od minulých rokov sa tam vôbec nepíše výsledok ročného zúčtovania. Tak si možno mysleli, keď si to tam priložila, že chceš niečo vrátiť. Preplatky píšeš len do výšky zrazenej dane, čiže tak ako uvádzaš v svojej otázke.
Preplatky (nedoplatky) na dani z ročného zúčtovania sa neuvádzajú?
Myslela som v Hlásení v časti I.: r.2. su zraz. nedopl.
a r.3 vrátené preplatky na dani z ročného zúčtovania za predch.obdobie!
preto som sa pýtala či preplatok z ročného zúčtovania za rok 2004 (392Sk) mal byť uvedený v hlásení za rok 2004 alebo až za rok 2005?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tita
diky lenkak! robím to prvý krát tak si mi upokojila dušičku!
v prehľade to rozdeľujem! ale vo výplate je to odrátané dúfam naraz v marci ?
aj ked do mínusu?
Vo výplate je to odrátané naraz.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Preplatok z ročného zúčtovania za rok 2004 bude uvedený v hlásení roku 2005 - r.3 vrátené preplatky na dani z ročného zúčtovania za predch.obdobie.
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

No prišla som na to, že som prehľad vypísala zle. Uviedla som celú sumu preplatkov do 02/05 a tým som dostala mínusovú hodnotu odvodovej povinnosti. Do opravného prehľadu dám do r.3 vrátené preplatky iba do výšky zrazených preddavkov +zrazené nedoplatky. Vyjde mi 0.
Ale čo potom so sumou daň. bonusu? Uvediem to v r. 6: -400 a zas dostanem odvodovu povinnosť v mínusovej hodnote. Alebo to uviesť iba v r.A a C?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Riadok 5 = 0, neuhradíš DU nič, do riadku 6 = 0, lebo už Ti nevyšlo z preddavkov dať bonus, do A,C,D dáš 400 a vyplníš žiadosť o vrátenie bonusu na DU.
0 0
hanulla hanulla

hanulla je offline (nepripojený) hanulla

žena plná energie
A čo ak za 2003 bolo zamestnancom vrátený preplatok ale od DU si ho nevyžiadali a ani inak neuplatnili. /hlasenie aj preglady su OK/ myslíte že DU vráti z 2003 vyplatené preplatky ?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ty si si v prehľade nezapočítala preplatok do r.3? Neznížila si si tým preplatkom odvodovú povinnosť?
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

Leni a musím si teraz žiadať každý mesiac od daňového úradu vyplatený daňový bonus z vlastných zdrojov? Nedá sa to až pri ročnom hlásení?
0 0
bubibu bubibu

bubibu je offline (nepripojený) bubibu

na riadku 3 uvedieš preplatok z ročného zúčtovania maximálne do výšky riadku 1 t.j. riadok 1 = riadok 3 (v prípade , keď žiadaš vrátiť preplatok z DÚ)
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Babetka nemusíš si pýtať od DU bonus za každý mesiac, môžeš to spraviť aj za viacej mesiacov, to už záleží os Teba či budeš vypisovať žiadosť raz za mesiac alebo raz do roka.
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

Lenka a v prípade, že to budem žiadať len raz do roka, stačí vyplniť r. A a C, alebo stále vypisovať A,C a D?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
D= Suma vyplateného daň.bonusu vyžiadaná od miestne príslušného správcu dane na poukázanie, čiže ak si si nevyžiadala od DU vrátenie bonusu, ten riadok by som nevypisovala. Lebo v tom čase keď vypisuješ ten prehľad ešte tú žiadosť nepodáš.
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

Ďakujem Leni, už chňapem . Prajem pekný deň a víkend.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať