Zavrieť

Porady

strikovanie

studentka na bani:)
ahojte
mam otazku ohladom strikovania. preco sa mi stacaju boky pri strikovani salu? este sa len ucim, ale myslim, ze to nesuvisi s prilisnym stahovanim ociek, lebo som uz skusala tak aj tak a vzdy je to rovnako takze, kde robim chybu, alebo to tak je vzdy? a kedy sa mi to konecne vyrovna?
vdaka za pomoc
Usporiadat
patrika patrika

patrika je offline (nepripojený) patrika

môže byť chyba v tom že nedobre strikuješ posledne krajové očka skus si očka stále rátať či náhodou neuberáš na šále by sa malo robiť krajové očko anglicky hladko najpeknejšie to vyzerá
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Moze to byt pouzitym vzorom, ak sa strikuje tzv. hladko, to znamena v jednom riadku hladke ocka, v nasledujucom obratene. Na sal by som odporucala pre zaciatocnika strikovat v kazdom riadku hladko alebo jedno ocko hladko, jedno obratene, tzv. patentovy vzor alebo v jednom riadku striedat hladko-obratene a v nasledujucom opacne, tzv. hraskovy vzor.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Posledné očko v riadku sa neštrikuje, len "preberie" akoby odzadu, takto sa boky trochu spevnia
1 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
A ešte finta FŇ - keď doštrikuješ a operieš svoje dielo, cez mokrú handru ho prežehli. Zafixuješ tým vlnu a krútiť sa to nebude.
U nás to funguje dokonale. Mamina štrikuje už pomaly vyše 50 rokov...
1 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
AlaNR Pozri príspevok
A ešte finta FŇ - keď doštrikuješ a operieš svoje dielo, cez mokrú handru ho prežehli. Zafixuješ tým vlnu a krútiť sa to nebude.
U nás to funguje dokonale. Mamina štrikuje už pomaly vyše 50 rokov...
klobuk dolu...50 rokov... páááni... strikovat viem šály - hladko obratko (aby sa mi to nekrutilo vymyslela som si sachovnicovy vzor - 5 hladko, 5 obratko..), pridavat ani uberat neviem, vlastne ani ukoncievat a v podstate ani nahadzovat prvy riadok nie... ale velmi by sa mi pacilo zhotovit si vlastnorucne nieco ine ako šál Mrzi ma, ze sa rucne prace dostavaju do zabudnutia, o par desatroci budu asi rucne pletene svetre iba v muzeach
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Aj ja som začala pred nedávnom so štrikovaním šálu /pri telke/. Keď som bola malá, učila ma to babka, ale to je dávno. Prvý riadok viem, hladko viem, ale obrátene si ani za ten svet nespomeniem. Dúfam, že do vianoc sa mi ten šál podarí dokončiť. Len to ukončenie si tiež nepamätám
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ja tiež koľkorát čumím, keď mamina cez kruhovú ihlicu vyrába trebárs dečku na stôl... Mne by sa pomotali ruky.
Ja zvládnem hladko, obratko, osmičku, nahodiť základný rad, ubrať, ukončiť, len mi to strááášne dlho trvá.
Mamina ma furt hreší, že neuťahujem vlnu rovnomerne, takže koľkorát mám pravú stranu voľnejšiu ako ľavú, ale čo už, chce to cvik, jej sa to dobre hovorí......
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
a co ponozky,ciapky a rukavice? mala by som nielen ruky domotane, ale aj z kečky by sa mi parilo
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ja teda som veľmi rada, že vidím, že aj mladé kočky nachadzajú čaro v štrikovaní. Ja štrikujem tak 40 rokov, ale dcéra bola veľmi rada keď som si vnúčatko oplietla. Najviac sa jej páčili papučky ktoré som jej narobila v rôzných farbách. Boli teplučke, vyzerali pekne a mala ich ako ponožky a topánočky zároveň. Také nikde nekúpiš.... Mne robilo radosť keď som plietla a ona bola rada, keď si ho parádila. Dnes je tá vlna trošku drahá, ale keď som pozerala na internete svetre po 4 až 5 tisíc tak aj tá vlna sa mi hneď zdala lacnejšia. Takže ste ma potešili, že ste sa pustili do práce. Uvidíte, keď sa pustíte do norských vzorov a budete vypletať nejakých sloníkov či kačičky aká je to krása a ako je človek rád, že to dokáže. Držím Vám prsty, nech sa Vám darí. Moja dcéra to teda nechce robiť /čo ma mrzí/, asi preto lebo babka jej upletie...
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

tiny77 Pozri príspevok
a co ponozky,ciapky a rukavice? mala by som nielen ruky domotane, ale aj z kečky by sa mi parilo
To len tie prvé by si mala ten problém. Možno by to trvalo jeden vekend, ale také papučky či rukavičky urobiš za večer. Ak budete chcieť nejaký popis na papučky či svetríky, tak pošlite mi cez ss adresu ja Vám to nafotím a pošlem. Nemám to pofotené, aby som to pripla, ale môžem zaslať poštou.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
nikanaj Pozri príspevok
ahojte
mam otazku ohladom strikovania. preco sa mi stacaju boky pri strikovani salu? este sa len ucim, ale myslim, ze to nesuvisi s prilisnym stahovanim ociek, lebo som uz skusala tak aj tak a vzdy je to rovnako takze, kde robim chybu, alebo to tak je vzdy? a kedy sa mi to konecne vyrovna?
vdaka za pomoc
Ja som myslel že strikovanie je nejaké nová technika úpravy bytu a to je štrikovanie. No toto.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
tiny77 Pozri príspevok
a co ponozky,ciapky a rukavice? mala by som nielen ruky domotane, ale aj z kečky by sa mi parilo
Ach, tak papučami a ponožkami zásobíme komplet celú rodinu aj dedinu, len čo zbadá voľné klbko, tak ich už aj štrikuje.
Aj kamoške do USA som tie papuče posielala, tam to malo veľký úspech, tak snáď aj biznis za morom rozbehneme..
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Moja mamka nás tiež od mala obštrikovala, ja som sa tiež naučila, hoci tiež neviem rovnomerne sťahovať. Viem hladko, obratko, hrášok, aj osmičky. Aj dieročky už viem. Len neviem čo je ten nórsky vzor a ako sa robia tie všelijaké zvieratka. Lebo to sa teším najviac, keď svojim detičkám budem, ak bude čas a neobehne ma moja mamka. Ale najprv sa to musím naučiť
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ak vieš hladko a obratko tak vieš v podstate skoro všetko. Pri norských vzoroch sa vlastne len striedaju vlny teda farby a dá sa robiť dvojako alebo sa ťahá vlna po rubnej strane a robi sa jedna rada hladko a druha obratene alebo potom sa robi striedavo 1 hl a 1 ob takže vlastne zanika striedanie v obratenom očku. Je potrebné, len aby ti to niekto ukázal a určite ťa to chytí. Ja keď som začala pliesť nórske vzory, tak som bola veľmi zvedavá ako to bude vyzerať keď vypletiem nejaké zvieratko, takže som aj celú noc plietla...
1 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
cit na rovnomerne utahovanie vlny, cuduj sa svete, mam
Norsky vzor je taky akoby snehove vlocky velmi pekny.
Zvieratka moje sesterky a zvysna zenska cast nasej mnohopocetnej rodiny !!vysivaju!! na hotove vyrobky. Spotrebuje sa pritom viac vlny, ale je to efektnejsie, ako vpletanie. A vysivaju to normalne takym sposobom, ako idu ocka na vlne. Cize takeho V V V V V V tvaru
2 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Jara Pozri príspevok
Ak vieš hladko a obratko tak vieš v podstate skoro všetko. Pri norských vzoroch sa vlastne len striedaju vlny teda farby a dá sa robiť dvojako alebo sa ťahá vlna po rubnej strane a robi sa jedna rada hladko a druha obratene alebo potom sa robi striedavo 1 hl a 1 ob takže vlastne zanika striedanie v obratenom očku. Je potrebné, len aby ti to niekto ukázal a určite ťa to chytí. Ja keď som začala pliesť nórske vzory, tak som bola veľmi zvedavá ako to bude vyzerať keď vypletiem nejaké zvieratko, takže som aj celú noc plietla...
Ahaa, tak toto som už tiež robila, hoci davnejšie a zabudla som ako sa dava ina vlna, aby som tam nemala dierku, ale to sa porieši.
0 0
Meggie32 Meggie32

Meggie32 je offline (nepripojený) Meggie32

šál?! teraz v lete?! xi
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
čočočočočo sa čuduješ ???
kým si ich uštrikujeme, bude tuhá zima, hádam aj po nej....
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Meggie32 Pozri príspevok
šál?! teraz v lete?! xi
no čo, začala som skúšať, čo si ešte pamätám a darilo sa........tak bude šál. A keď bude hotový, začnem ďalší...
AlaNR Pozri príspevok
čočočočočo sa čuduješ ???
kým si ich uštrikujeme, bude tuhá zima, hádam aj po nej....
Tak, tak. Kým skončím, budú i ďalšie vianoce
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tiež štrikujem viac ako 40 rokov. Kedysi to bolo veľmi moderné a keď som niečo chcela, tak som si to spravila. Aj moja dcéra bývala vždy obštrikovaná. Čas pri cestovaní som trávila štrikovaním. Tiež mojej vnučke som niečo štrikovala keď bola malá. Teraz sa to už vraj nenosí a ja mám ešte stále čo nosiť, tak nemusím štrikovať. Ešte stále mám pulóver s nórskym vzorom vlastnoručnej výroby.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať