Zavrieť

Porady

strikovanie

studentka na bani:)
ahojte
mam otazku ohladom strikovania. preco sa mi stacaju boky pri strikovani salu? este sa len ucim, ale myslim, ze to nesuvisi s prilisnym stahovanim ociek, lebo som uz skusala tak aj tak a vzdy je to rovnako takze, kde robim chybu, alebo to tak je vzdy? a kedy sa mi to konecne vyrovna?
vdaka za pomoc
Usporiadat
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

erzet Pozri príspevok
Ja som myslel že strikovanie je nejaké nová technika úpravy bytu a to je štrikovanie. No toto.
Žiadna úprava bytu, žiadna erotika, len obyčajné štrikovanie hladko - obratko.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Pôvodca textu príspevku: erzet
Ja som myslel že strikovanie je nejaké nová technika úpravy bytu a to je štrikovanie. No toto.

Žiadna úprava bytu, žiadna erotika, len obyčajné štrikovanie hladko - obratko.

Jasnéé, chlapi.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..jáááj,baby moje..ohromná téma,pripomenula mi moje prvé zážitky s uhlicami,aj to,ako ma mama ubila za to,že som nevedela rovnomerne sťahovať očká..a veru znova ma prinútilo siahnuť po ihliciach až čakanie na môjho prvého syna..vtedy jedna mamina kolegyňa uplietla prekrásny svetrík a ja som čumela a v duchu som si povedala doslovne:"..no teda ja predsa nemám ruky z h..ušúľané,dokážem to aj ja..hlavne preto,že dotyčná plietla také svetríky ako na páse a predávala ich po 120 Kčs..čo bol vtedy pekný peniaz,je to už 32 rokov..a veru,pomaličky som sa naučila všetky možné vzory,časom aj veľkosti,a časom aj ihlice zapadli prachom..niet pre koho vyrábať papučky a svetríky,šponovky a ponožky..
..a držím palčoky pri splietaní vlny,lebo je to super relax a výsledok je hneď trojaký - dobrý pocit z vlastnej práce,krásna vec a hlavne,vlastnoručne upletené určite nemá pol dediny!!..
..ďakujem za spomienku aj za túto tému a verím,že šikulky prispejú novými nápadmi..fajn deň vám..
1 0
nikanaj nikanaj

nikanaj je offline (nepripojený) nikanaj

studentka na bani:)
tak jo...dakujem za napady, postrehy a odporucania....a to som si myslela, ze na tuto temu sa nikto nechyti a aj mne mamka povedala, ze ked to vyperiem tak sa nebude stacat...no som zvedava... bo ked nie, tak to zosijem a budem mat tie akoze pomozky bez spodku
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

nikanaj Pozri príspevok
tak jo...dakujem za napady, postrehy a odporucania....a to som si myslela, ze na tuto temu sa nikto nechyti a aj mne mamka povedala, ze ked to vyperiem tak sa nebude stacat...no som zvedava... bo ked nie, tak to zosijem a budem mat tie akoze pomozky bez spodku


No vidíš, že to využiješ.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

nikanaj Pozri príspevok
tak jo...dakujem za napady, postrehy a odporucania....a to som si myslela, ze na tuto temu sa nikto nechyti a aj mne mamka povedala, ze ked to vyperiem tak sa nebude stacat...no som zvedava... bo ked nie, tak to zosijem a budem mat tie akoze pomozky bez spodku
A tie ponožky bez spodku sa volajú štucne, aké parádne farebné som si robila. Boli časy, keď sa doma povaľovali ihlice a bavlnky-
0 0
melbak melbak

melbak je offline (nepripojený) melbak

no toto je spravna tema to ste ma ale potesili ja som tiez taka pletiarka (povazujem sa asi po 40 rokoch za skusenu), ale skuste nieco nafotit a poslat inspiraciu, ja som len odskocila od ihlic, prave si strikujem pre seba pulover
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Melbak ja už neštrikujem, hoď Ty svoj výtvor. Určite Ťa pochválim.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
No čo, baby, už ste začali s tými šálami?
Ja už mám - kúpila som si v obchode , nebolo totiž toho, kto by ma donútil ho začať štrikovať doma....
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Ja sa vždy teším na zimu, keď už niet čo robiť v záhrade. Strašne rada štrikujem pri telke. Keby som dala všetko na jedno miesto, čo som už uštrikovala, mohla by som otvoriť obchod. Medzi mojimi synmi je rozdiel dva roky, ale keď som im štrikovala pulóvre, musela som im rovnako ukončiť - jeden chrbát, druhý chrbát, jeden predok..., lebo by sa pohádali, prečo má ten druhý skôr ako on. Veľmi sa totiž páčili spolužiakom obrázky, ktoré som vplietala - začalo sa to zvieratkami (panda, psík,..) a vekom príbúdala náročnosť - zástavy a znaky obľúbených futbalistov, hokejistov..
Teraz štrikujem mojej dvojročnej vnučke svetríky a pulóvriky. Škoda, že som fotografický antitalent, pricapila by som svoje výtvory. Ak bude nevesta súhlasiť, možno mi ich nafotí a pomôže mi to sem dať.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

AlaNR Pozri príspevok
No čo, baby, už ste začali s tými šálami?
Ja už mám - kúpila som si v obchode , nebolo totiž toho, kto by ma donútil ho začať štrikovať doma....
Ja ešte pol metra a už bude jeden hotový
0 0
chanah chanah

chanah je offline (nepripojený) chanah

dobry vecer, este nie som mamina ale nejak špekulujem sa na to prichystat, chcela by som ustrikovat spacie vrece pre bábo(taky vak s kapucnou)mamičky asi vedia co myslim, no neviete mi poradit kde najdem postup,chanah
0 0
darnie darnie

darnie je offline (nepripojený) darnie

Ja by som chcela najst nejaku pani, babičku z Bratislavy Ružinova, ktora by ma naučila štrikovat, alebo mi troška pomohla, ak by som dačo chcela uštrikovať z časopisu, našla by sa taka? čojaviem tak raz za dva tyždne by som prišla na hodinku, dve...aj finančne sa možeme nejak dohodnut...tak ak by ste niekto o niekom vedeli, bola by som velmi rada. dakujem
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Musí to byť babička a musí byť z Ružinova? Aj ja viem štrikovať, ale nie som babka a bývam v BA-Z.B.
1 0
darnie darnie

darnie je offline (nepripojený) darnie

JarkaL Pozri príspevok
Musí to byť babička a musí byť z Ružinova? Aj ja viem štrikovať, ale nie som babka a bývam v BA-Z.B.

Nemusi :-) len neviem, či mam možnost sa tam nejak dostat, kedže nie som šofer :-( respektivne musela by som ist busom...nie som v BA nejak dlho, takže v tomto momente ani neviem ako by som sa tam dostala...pozeram na mapu , 37 bus?
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Môže byť aj Petržalka ? Rada si pripomeniem krásne časy s ihlicami ...
1 0
darnie darnie

darnie je offline (nepripojený) darnie

Daggmar Pozri príspevok
Môže byť aj Petržalka ? Rada si pripomeniem krásne časy s ihlicami ...
No asi Petrzalka bude lepšia...napište mi sukromnu spravu...to by bolo super, ak by ste si aj vy dačo pri spoločnom pleteni "spichla" pre seba..
0 0
mbaliova mbaliova

mbaliova je offline (nepripojený) mbaliova

dobry den, skusim poradit boky sa vacsinou stacaju, skuste boky obhackovat kratkymi stlpikmi aspon dve riadky ja to mam vyskusane sice nie na saly ale na vesticke
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Zdravím, ja som tiež v štrikovaní začiatočník ale chcela by som sa naučiť pliesť sveter. Začala som ale skôr vestou len by som potrebovala niečo vysvetliť v návode istého časopisu. Píšu to dosť komplikovane a keďže ja sa až tak nevyznám, tak som z toho jeleň. Techniku štrikovania ovládam len by som chcela pomôcť s nasledovným: ide o zadný diel vesty a píšu už ku koncu toto "z každé strany ujmeme pro průramky 1x3, 1x2 a 1x1 oko" - tzn. že v jednom riadku spletiem na začiatku 3 oká aj na konci? druhý riadok zas spletiem na začiatku a na konci 2 oká atd? či zle chápem?
ďalej: "dopleteme rovně do celkové výšky 55 cm a ujmeme náramenice 2x3 oka" - ako to myslia tie 2x3 oka?
Ak vie niekto vysvetliť budem veľmi vďačná
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
mirčiak Pozri príspevok
... "z každé strany ujmeme pro průramky 1x3, 1x2 a 1x1 oko" - tzn. že v jednom riadku spletiem na začiatku 3 oká aj na konci? druhý riadok zas spletiem na začiatku a na konci 2 oká atd? či zle chápem?
ďalej: ...
...oprašujem v hlave haadam desaťročia......ale mám zato, že uberá sa vždy len na začiatku riadku... takže uberieš 3 očká (jeden prieramok) preštrikuješ celý riadok... na začiatku ďalšieho riadku uberieš zase 3 očká (t.j. druhý prieramok)... preštrikuješ celý riadok...a na začiatku uberieš zase 2 očká (prvý prieramok) preštrikuješ......... nikdy som nesplietala 3 očká do jedného, ale prevliekala som jedno cez druhé...
mirčiak Pozri príspevok
... "dopleteme rovně do celkové výšky 55 cm a ujmeme náramenice 2x3 oka" - ako to myslia tie 2x3 oka?
Ak vie niekto vysvetliť budem veľmi vďačná
...2x3 oká znamená ubrať 3 očká ( podľa vyššie uvedeného a preštrikovať riadok) a toto zopakovať dva krát (v dvoch riadkoch) na každej strane......som aj zabudla, že som dakedy aj štrikovala......
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať