Zavrieť

Porady

strikovanie

studentka na bani:)
ahojte
mam otazku ohladom strikovania. preco sa mi stacaju boky pri strikovani salu? este sa len ucim, ale myslim, ze to nesuvisi s prilisnym stahovanim ociek, lebo som uz skusala tak aj tak a vzdy je to rovnako takze, kde robim chybu, alebo to tak je vzdy? a kedy sa mi to konecne vyrovna?
vdaka za pomoc
Usporiadat
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Ajuška Pozri príspevok
...oprašujem v hlave haadam desaťročia......ale mám zato, že uberá sa vždy len na začiatku riadku... takže uberieš 3 očká (jeden prieramok) preštrikuješ celý riadok... na začiatku ďalšieho riadku uberieš zase 3 očká (t.j. druhý prieramok)... preštrikuješ celý riadok...a na začiatku uberieš zase 2 očká (prvý prieramok) preštrikuješ......... nikdy som nesplietala 3 očká do jedného, ale prevliekala som jedno cez druhé...
...2x3 oká znamená ubrať 3 očká ( podľa vyššie uvedeného a preštrikovať riadok) a toto zopakovať dva krát (v dvoch riadkoch) na každej strane......som aj zabudla, že som dakedy aj štrikovala......
A rátajú sa do toho splietania hneď prvé očká? Lebo viem, že posledné napr. sa už neštrikuje len sa presunie na ihlicu k ostatným. A potom v druhom riadku sa ako prvé štrikuje. Ale napr. je celkom problém pri riadku, ktoré sa má začať obratko, toto presunuté oko sa ťažko tak začína.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Toto presunuté oko je tzv. okrajove, ktore sa do vzoru nepocita ... teda ked mas napr. vzor na 10 ociek musis pocitat + 2 okrajove ... teda na ihlici mas 12 ociek nahodenych
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak ja som dlhorocna strikovacka, od kabata, az po obrusy, ale uz cca 4 roky som nemala ihlice v rukach. Moja dcera si vymyslela, ze chce moherovy sveter- pulover. Chcem to robit na ihliciach c.8-10, no uz som zabudla, kolko asi treba na to vlny a kupovat od oka je teraz dost financne narocne.
Ona je chuda asi 165cm vysoka, nosi c.36. Pocitam, ze asi tak 40dkg, ci je to malo? Budem robit aj patent, to na ih.c.5.Pulover ma byt pod zadok.,Ak ste teraz nieco take strikovali, napioste mi prosim vasu spotrebu.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

alaya,tych 40dkg by mohlo byt dost,lebo ked som strikovala na postavu asi 170 vyska minula som 50dkg.Ale ja by som radsej asi prikupila do rezervy.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak, znova mam problem. Robila som dcerke sveter. Normalny, na gombiky. Chce vsak s tomu velku kapucnu.Ona nosi cislo 38. To som nikdy nerobila, ani som nenasla poriadne vysvetlene cez google. Mate niekto s tym skusenost?

Po tomto sverti ma caka este baretka- taka moderna, nejako vzadu ovisnuta.-) ta mopja dcerka si teda vymysla veci-)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

alaya1 Pozri príspevok
Tak, znova mam problem. Robila som dcerke sveter. Normalny, na gombiky. Chce vsak s tomu velku kapucnu.Ona nosi cislo 38. To som nikdy nerobila, ani som nenasla poriadne vysvetlene cez google. Mate niekto s tym skusenost?

Po tomto sverti ma caka este baretka- taka moderna, nejako vzadu ovisnuta.-) ta mopja dcerka si teda vymysla veci-)
škoda, že si si hned nenašla taký "strih" nikdy som neštrikovala sveter s kapucou, ale viem si predstaviť asi takto:
zošila by som diely a potom by som okolo krku nahodila oká, možno viac a by sa dalo, potom by som vlastne uplietla takú "kocku" ktorú ak by bola dostatočne veľká na hlavu tak by som ju zošila k sebe, tak aby šev zostal z vnútra kapuce.ja si to viem takto predstaviť len neviem či to bolo zrorumiteľné
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

No ja mam problem, ze ja nic nerobim podla navodu. Ani nevarim, nepeciem, nestrikujem. Vsetko len z hlavy. Dakujem, tiez som to tak nejak myslela. Musim skusit z papiera.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

alaya1 Pozri príspevok
No ja mam problem, ze ja nic nerobim podla navodu. Ani nevarim, nepeciem, nestrikujem. Vsetko len z hlavy. Dakujem, tiez som to tak nejak myslela. Musim skusit z papiera.
poprípade ak by sa kocka zdala malá tak by som po stranách ešte pridala nejaké oká a po ukončení a zošití kapuce by som naokolo urobila tiež patent.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

alaya1 Pozri príspevok
Tak, znova mam problem. Robila som dcerke sveter. Normalny, na gombiky. Chce vsak s tomu velku kapucnu.Ona nosi cislo 38. To som nikdy nerobila, ani som nenasla poriadne vysvetlene cez google. Mate niekto s tym skusenost?

Po tomto sverti ma caka este baretka- taka moderna, nejako vzadu ovisnuta.-) ta mopja dcerka si teda vymysla veci-)
tu je navod na pulover s kapucnou : http://two-cat.blog.cz/0709/jak-uplest-3

baretka: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7944
Naposledy upravil avalik : 05.11.11 at 13:52
1 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Neviete mi poradit, kde by som nasla rozpis na pletenu dlhu vestu - saty (cez hlavu), najlepsie s Veckom? Dakujem
Naposledy upravil bupi : 05.11.11 at 17:08
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak teda z tej kapucne som jelen....pletie dookola na obycaknych ihliciach, potom az prelozi na okruhle, ubera, priklada...ale aj tak dakujem, budem to studovat.
0 0
smutok smutok

smutok je offline (nepripojený) smutok

Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac
Je to tu.www.garnstudio/lang/cz/category je to aj čaštine.Veľmi dobrá stránka,využívam ju.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kapuca sa dá aj taj aj tak
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

alaya1 Pozri príspevok
Tak teda z tej kapucne som jelen....pletie dookola na obycaknych ihliciach, potom az prelozi na okruhle, ubera, priklada...ale aj tak dakujem, budem to studovat.
to je postup na pulover s kapucnou ... prve 3 cm pletie ako rolak, potom to rozdeli na kapucnu
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Teda nemozem to pliect ako rolak, lebo je to sveter na zapinanie
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

alaya1 Pozri príspevok
Teda nemozem to pliect ako rolak, lebo je to sveter na zapinanie
ved tie 3 cm upleties rozdelene



PS: nech ti dcera donesie podobny sveter od kamosky, z neho potom obkukas
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

patent kde budú gombíky a dierky by som robila na koniec okolo celého svetra a kapuce, ale asi na dvoch guľatých ihliciach.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lujza.j Pozri príspevok
patent kde budú gombíky a dierky by som robila na koniec okolo celého svetra a kapuce, ale asi na dvoch guľatých ihliciach.
Budem to robit cele na okruhlych ihliciac, ale nie dookola, ale budem to vpredu prehadzovat. No nejako to urobim, uz teraz vidim to paranie, kym to vyjde. dakujem vam za rady.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

alaya1 Pozri príspevok
Budem to robit cele na okruhlych ihliciac, ale nie dookola, ale budem to vpredu prehadzovat. No nejako to urobim, uz teraz vidim to paranie, kym to vyjde. dakujem vam za rady.
tak som to aj myslela, že dve okrúhle ihlice-dlhé
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

aj tu sa môžeš keď už nič iné, aspoň inšpirovať http://www.garnstudio.com/lang/cz/pa...d=3728&lang=cz
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať